shop-cart

Práve čítate: Nechcete, aby vám dala košom? Tu je päť rád, ako udržať dobre fungujúci vzťah

Nechcete, aby vám dala košom? Tu je päť rád, ako udržať dobre fungujúci vzťah

Našli ste tú pravú a máte záujem na tom, aby váš vzťah postupne neupadal? Poďme si povedať niečo o tom, ako fungovať tak, aby vám vaša partnerka nezdrhla s iným.

Čo sa dočítate:

  • Ako má fungovať dobrý vzťah
  • Akých chýb sa vyvarovať
  • Čo na to Hlas ženy

Úplne na začiatok – absolútne najdôležitejšia je povestná chémia. Iskra, ktorá musí preskočiť. Ak ste zbalili niekoho počas divokej noci plnej alkoholu a skončili ste v jednej posteli, neznamená to ešte, že to medzi vami bude fungovať. To sa ukáže až potom, ako z vás vyprchá všetok alkohol a s objektom svojho záujmu strávite určitý čas. Máte sa o čom rozprávať? Ste z jedného cesta? Radi jeden druhého vidíte aj po týždni či mesiaci? Ak áno, ste na dobrej ceste.

Poučte sa z minulosti alebo z chýb iných
Najlepšie sa človek učí na vlastných chybách. A ak sa z nich napokon aj poučí, vie poradiť iným. Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že udržať si partnerku nie je vždy až také jednoduché ako sa môže zdať. Nestalo sa mi to raz, aj keď som sa snažil vzťah udržiavať a venovať mu množstvo pozornosti. Preto vždy sledujte signály, ktoré môžu nasvedčovať tomu, že niečo nie je v poriadku. Všímajte si, či v určitom okamihu nezačne vo vašej hlave blikať kontrolka, ako v prípade poruchy na automobile. Najčastejšie sa problémy prejavujú výraznejšími zmenami v správaní. Ak ich zbadáte, zvýšte pozornosť! Samozrejme, podmienkou je mať oči otvorené a sem tam sa pozrieť na prístrojovú dosku…

Tým, že niekoho zbalíte a začnete vzťah ešte nemáte ani zďaleka vyhraté. Treba mať stále na vedomí jedno dôležité pravidlo, a to fakt, že celý partnerský vzťah musí mať určitú dynamiku, musí sa vyvíjať, nie stagnovať, jednoducho, treba sa oň starať.

Takže páni, ak vám na vašom proťajšku skutočne záleží dbajte najmä na tieto veci:

1. Komunikujte. Nedržte veci v sebe, podeľte sa o svoje pocity, problémy, radosti i starosti. Ak vás má rada/rád, tak si vás vždy vypočuje a povie vám svoj názor. Slabá alebo mizivá komunikácia vedie takmer vždy do pekla. A ku krachu všetkého. Platí to pre oboch partnerov. Rovnako dôležité je neklamať si a nepodvádzať. Sami dobre viete, že pravda skôr či neskôr vyjde najavo. Ak vám vaša partnerka chce niečo dôležité povedať, vypočujte ju a nečumte na telku. Nestojí to za to. Rozprávať sa treba. Ak bude mať pocit, že vás jej pocity alebo problémy nezaujímajú, výrazne to naštrbí vaše spolužitie a časom sa to všetko môže skončiť rozchodom. Však počúvať ju bude chcieť možno niekto iný, keď nie vy. Nie ste jediní na svete.

Foto: Unsplash

2. Dokážte svojej partnerke, že vám na nej veľmi záleží. Venujte jej čas. Doprajte jej dostatok nehy, sexuálneho uspokojenia, pozornosti. Ak jej toto všetko bude u vás chýbať, bude to hľadať inde. A to asi nechcete. Minimálne raz za mesiac ju zoberte do spoločnosti, do kina, do divadla, na večeru. Nikdy nezaškodí, ak jej cestou z práce kúpite kvety. Ukážte jej, že ju stále ľúbite, že má vašu plnú pozornosť. Ak máte pocit, že sa vaše milovanie stáva stereotypom, porozmýšľajte nad tým, ako ho oživiť, ako ju prekvapiť, vymyslieť niečo netradičné. Zaberá to! Najhoršie je, ak sa s niekým budete v posteli nudiť, alebo si budete raz za čas plniť len svoju povinnosť. To je začiatok konca. Pomôžte jej v domácnosti, navarte dobrý obed či večeru. Spokojná žena je niekedy viac ako plná chladnička piva!

3. Dajte vášmu vzťahu perspektívu. Vaša partnerka (partner) musí cítiť, že máte pred sebou spoločnú budúcnosť. Musím sa priznať, že ja osobne mám slabosť na výrazne mladšie ročníky. Také okolo 20-tky. Viete aké sú mladé baby: bezstarostné, dynamické, atraktívne, pevné, zábavné, dodávajú vám potrebnú šťavu a sebavedomie, aj keď už máte na hlave niekoľko šedín. Neriešia kopec blbostí ako vaše rovesníčky… Ale na druhej strane, často nevidia vo vzťahu k starším mužom svoju budúcnosť, zmysel života. Chcú si len užiť, často chlapa využiť. Nečakajte od nich dlhotrvajúci vzťah. Niečo podobné sa stalo aj mne. Môj vzťah s expriateľkou (20-ročnou) fungoval výborne, aj keď som bol od nej o 17 rokov starší. Rozumeli sme si takmer vo všetkom. Slovko takmer som použil zámerne. Vo všetkom okrem pohľadu na budúcnosť. Ja som už cítil potrebu mať deti, ona ešte nie. Ja by som aj počkal kým dokončí školu, ona v tom ale nevidela zmysel. Nechcela, aby jej dieťa malo starého otca, namiesto otca. A tak náš vzťah napriek všetkým pozitívam, ktoré mal, stroskotal ako Tom Hanks vo filme Stroskotanec. Dajte si teda pozor na to, či má váš vzťah perspektívu, či obaja veríte v spoločnú budúcnosť. Ak má niekto z vás pochybnosti, berte to minimálne ako varovné znamenie.

4. Starajte sa o seba. Sedieť na gauči pred telkou, popíjať pivko a zajedať ho slaninkou a cibuľkou môže byť z času na čas síce fajn, ale ak sa to stane tradíciou, o pár rokov vám bude cez opasok prevísať brucho a narastie vám druhá brada. Neskôr môže byť vaša lenivosť a obžerstvo také nekontrolovateľné, že sa budete báť postaviť na váhu a vašu pánsku pýchu už bez zrkadla ani neuvidíte. Myslíte si, že toto je pre niekoho atraktívne? Sami dobre viete, že nie. Páni, či máte 20, 30, 40, alebo 50, treba sa o svoj zovňajšok starať. Behať, cvičiť, starať sa o vyváženú stravu. Dodržiavať hygienu, starať sa o svoj porast na tele, zájsť k holičovi, aby vás štýlovo ostrihal, zastrihol vám bradu. A nehabnite sa! Starostlivosť o vlasy, či pleť nie je len výsadou žien, ale dnes už aj mužov. Veď predsa žijeme v 21. storočí, či nie? Ak sa chcete svojej žene a nielen jej páčiť, tak sa o seba musíte priebežne starať. Ak opäť použijeme automobilovú terminológiu – vytepovať poťahy, umyť karosériu a občas ju aj navoskovať nikdy nezaškodí. A starať sa treba nielen o zovňajšok, ale aj o svoje vnútro. Možno budete prekvapení, ale inteligentní a sčítaní muži sú pre ženy oveľa viac atraktívnejší ako chodiaca svalová hmota bez mozgových závitov. Takže čítajte, čítajte, čítajte.

 

5. To isté žiadajte aj od vašej partnerky. Aj keď ženy majú k starostlivosti o svoju krásu často oveľa bližšie ako my muži, stáva sa, že časom na starostlivosť o seba rezignujú. Najmä vtedy, keď sa stanú matkami. Moje pravidlo však znie – ak nie ste s niečím na svojej žene spokojný, povedzte jej to. Je predsa prirodzené, že chceme, aby sa nám aj po čase naša polovička páčila. Nech nemusíme pričasto pozerať po iných. Je pravda, že ženy majú na pleciach často naložené viac, ako my muži. Práca, deti, domácnosť. Aby si teda mohla dopriať skrášľovaciu kúru, kaderníčku, nechty, kozmetiku, alebo odskočiť si do fitka, skúste ju trošku odbremeniť. Pomôžte jej s nákupom, povysávajte, zoberte deti do kina alebo do prírody a doprajte jej čas pre seba. Vyplatí sa vám to. Vaša partnerka bude zase o niečo atraktívnejšia a vy budete mať väčšiu chuť zdokonaliť bod č. 2.

Zdá sa vám toho priveľa? A kto povedal, že udržiavať vzťah je jednoduchá záležitosť? Je to ak s ohňom. Ak do krbu neprikladáš správne drevo, oheň vyhasne. Takže páni, poriadne prikladajte!

Hlas ženy:

Dostávať kvety aj pri iných príležitostiach ako sú narodeniny, meniny alebo Valentín? To je snáď sen každej ženy. U mňa zatiaľ v kolónke nesplnený. Teda, aby som nebola nespravodlivá, dostala som pár kvetináčov bazalky z Lidlu, ktoré po pár dňoch skončili zmixované v mojom milovanom peste na špagetách. Toto sú presne tie maličkosti, ktoré nás potešia. A ak nám na vás naozaj záleží, tak sa s vami o tie špagety aj podelíme.

Len jedna rada na záver (ostanem v automobilovej tématike) – nezabúdajte na pravidelnú hĺbkovú servisnú prehliadku aj u nás. Skryté poruchy podvozku odhalíte len pri dôkladnejšom pohľade.Ulož tento článok na neskôr