shop-cart

Práve čítate: Netradičné hotely pre super zážitok

Netradičné hotely pre super zážitok

Dá sa cestovať a bývať, ale aj cestovať a bývať. Že je to to isté? Nie, nie je! Slová sú síce rovnaké, ale ich zmysel iný. Však čítajte ďalej a uvidíte!

Nie je cestovanie ako cestovanie a nie je bývanie ako bývanie. Teraz sa pozrieme na tú druhú časť, teda na bývanie počas cestovania. Je len a len na vás, aké ubytovanie si vyberiete. Možností sú stovky či tisíce. Ak však chcete zažiť niečo nezvyčajné a pochváliť sa pred kamošmi niečim mimoriadnym, skúste tieto zážitkové ubytovacie zariadenia. Ponúkam niekoľko tipov.

Natura Vive Skylodge Adventure Suites, Sacred Valley, Cuzco, Peru

Apartmány v Peru visia na útesoch a sú určené pre ľudí, ktorí majú radi adrenalín. Ak chcete visieť na skalách a zároveň sa cítiť príjemne, vyskúšajte to. Dostať sa k nim je však trošku fuška, treba vystúpať do väčších výšok. Ale bude to stáť za to!

Kakslauttanen Hotel a Igloo Village, Saariselka, Fínsko

Ak vaše cesty smerujú do Fínska a vy plánujete navštíviť fínsky národný park Urho Kekkonen nad arktickým kruhom, navštívte toto stredisko a ubytujte sa v sklenených iglu. Polárnu žiaru tak môžete sledovať priamo z postele. Ďalšími zážitkami sú napríklad jazda na saniach ťahaných severskými psami, rybolov na ľade, lyžovanie či snowboarding.

Man About, blog pre muzov

Manta Resort, ostrov Pemba, Tanzánia

Rezort disponuje izbami, ktoré sa nachádzajú tak na hladine ako aj pod hladinou mora. Tá podvodná ponúka úžasný výhľad na podmorský koralový život. Na rozdiel od Fínska je tu o dosť teplejšie, takže túto destináciu odporúčam cestovateľom, ktorí milujú slnko a vodu. A samozrejme nezvyčajné zážitky.

Hotel Crane Faralda, Amsterdam

Toto je úplne niečo iné. Už ste niekedy bývali v žeriave? No mňa by ani nenapadlo, že taký hotel vôbec môže existovať. Ale existuje. A nie je tak ďaleko, v Amsterdame. Okrem bývania vo výške si môžete vyskúšať aj šialený bunjee jumping priamo z konštrukcie žeriavu. Toto ubytko nie je žiadna nuda!

SiloStay, Little River, Nový Zéland

Toto ubytovanie je nielen pre poľnohospodárov, haha. Ak hľadáte výnimočný hotel na Novom Zélande a chcete sa na chvíľu cítiť ako zrno, vyskúšajte silo. Little River sa nachádza asi 50 km od mesta Christchurch a SiloStay ponúka ubytovanie v ôsmich silách, kde sa môžu ubytovať po dvaja ľudia. V sile máte všetok luxus – od wi-fi pripojenia, cez TV, DVD, až po kuchynku, toaletu či balkón. Navyše, ide o ekologický rezort. Svojim návštevníkom ponúka aj elektrické bicykle pre prehliadku prírody poloostrova.

Hotel Kelebek Special Cave, Goreme, Turecko

Turecko nie je len o krásnych plážach, mori a dobrých službách v prímorských rezortoch. Ponúka aj niečo iné – skalné útvary v Goreme, kde sa môžete ubytovať v jaskynných útvaroch. Zaujímavé na tomto netradičnom ubytovaní je to, že v lete tam je príjemne chladno a v zime tam nie je veľká zima. Oblasť ponúka veľa možností na dobrodružstvá. Nájdete tu úžasné turistické chodníky, podzemné mestá a kostoly v skalách. V tomto regióne sa odohrávajú aj svetoznáme balónové fiesty. Ak sa na takú rozhodnete ísť, ubytovať sa môžete práve v takomto jaskynnom rezorte.

Na svete je určite oveľa viac zaujímavých hotelov či ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú zážitkovú dovolenku. Stačí hľadať. A vaša dovolenka už nebude len takou obyčajnou…

-Man About, blog pre mužov

Kľúčové slová

, , ,


Ulož tento článok na neskôr