Časy sa menia a dnešné ženy sú už viac nezávislé a emancipované. Stretávame sa s tým, že chcú byť single, slobodné, riešiť svoje vlastné ambície a nenechať sa obmedzovať. Bez partnera. Keby však do ich života prišiel ten pravý, veci by sa mohli zmeniť.

Zdroj foto: pixabay.com

Pravdou je však aj to, že mnohí muži sa emancipovaných a silných žien v podstate boja. Nevyhovuje im žena so silným názorom, jasnou víziou a ambíciami. Lebo… dosaďte si každý sám, že prečo. Jednou z príčin môže byť aj to, že sú natoľko slabí, že silnú ženu pri sebe nedokážu akceptovať.

Len silní muži dokážu takéto ženy zvládnuť. A ony pri sebe akceptujú práve silných, rozhodných a ambicióznych mužov. 

Aký by mal byť muž, ktorého chce mať pri sebe emancipovaná žena? A aký muž takýto typ žien zvládne? Poďme sa na to pozrieť.

AMBICIÓZNY

Ak je žena ambiciózna, chce mať vedľa seba rovnako silného partnera. Nechce byť s niekým, kto nie je dostatočne motivovaný a nemá chuť v živote niečo dosiahnuť. Nechce mať doma “vrece zemiakov”. Muž, ktorý je spokojný s tým, čo má a nechce svoj život posúvať ďalej, nedokáže rozumieť žene, ktorá má na život iný, progresívnejší názor. Môžem to potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti. S mojou ženou sme na rovnakej vlnovej dĺžke, obaja máme určité ambície a chceme, aby sme sa hýbali dopredu. Stále máme pred sebou spoločné ciele, ktoré chceme dosahovať. A to nás inšpiruje ešte viac sa snažiť, vzájomne sa hecovať a podporovať. 

ISTÝ A SEBAVEDOMÝ

Je to typ muža, ktorý nepotrebuje byť stále ubezpečovaný tým, že ho jeho žena miluje, že ho chce a nikdy neopustí. Sebaistá žena potrebuje pri sebe sebaistého muža. Ukáže vám svoju lásku a starostlivosť, povie vám, že vás miluje, ale nebude vás do nekonečna uisťovať, že si bez vás nedokáže predstaviť svoj život. Lebo dokáže. 

Sebavedomý muž si je istý tým, že je pre ženu tým najlepším, lebo vie, že pre ňu robí všetko, čo potrebuje a zároveň rešpektuje jej individualitu. Toto musí byť vo vzťahu vzájomné. 

REŠPEKTUJÚCI JEJ SÚKROMIE

Ambiciózna a cieľavedomá žena si ide za svojim cieľom deň čo deň. Žije pre túto chvíľu a nerieši, čo si o nej myslia iní. Oddeľuje súkromie od práce a je rada, ak jej do súkromia iní nekecajú. Súkromie si rada chráni a to by mal rešpektovať aj jej partner. Znamená to, že bude dodržiavať dohody o tom, ktoré veci sú verejné a ktoré by mali ostať pre verejnosť tabu. 

TOLERANTNÝ

Silný muž rešpektuje a toleruje svoju silnú a ambicióznu ženu. Nechce ju uzemniť a pacifikovať, ale naopak, podporí ju. Takýto muž musí byť aj flexibilný. Nemôže sa pohybovať len v určitých mantineloch. Musí dokázať vybočiť, prispôsobiť sa častým zmenám. Silní a ambiciózni muži vedia, prečo to hovorím. Presne to isté vyžadujú od partnerky aj oni. Rešpekt musí byť na oboch stranách.

DOKÁŽE STÁLE DRŽAŤ OPRATY

Aj keď je partnerka v práci od rána do večera, chce muža, ktorý sa o ňu večer postará. Keď príde domov, jej deň nekončí a žena očakáva, že jej muž prejaví náklonnosť, zorganizuje možno nejaký program, ukáže, že ju stále miluje. Jednoducho, ona chce mať doma muža. Akokoľvek silná žena to je, sú veci, ktoré musí urobiť len muž.

NIE JE MAJETNÍCKY ALEBO ŽIARLIVÝ

Muž, ktorý nezávislej žene spôsobuje problémy typu žiarlivosť alebo má majetnícke sklony, nie je pre ňu to pravé orechové. Tento typ muža je pravý opak toho, čo ona vyžaduje. Takže, žiadne žiarlivostné scény, ani snaha vlastniť ju. Nechajte ju dýchať a ukážte jej, že jej dôverujete. Vaše životy musia ísť pekne vedľa seba bez akejkoľvek brzdy alebo bremena. 

SILNÝ KOMUNIKÁTOR

Silná a nezávislá žena potrebuje muža, ktorý je veľmi obratný komunikátor. Nielenže dokáže debatovať o problémoch či pocitoch, rovnako dobre ich dokáže aj počúvať a rozumieť tomu, čo cíti a hovorí ona. A nielen verbálne, ale aj neverbálne. Myslím si, že ja som vcelku dobrý komunikátor, nedostatky mám však s počúvaním. Najmä vtedy, keď si myslím, že už viem, čo chce moja partnerka povedať. Často to skutočne viem, ale sem tam sa stane, že pointa príde až vtedy, keď ju nechám dohovoriť. Toto sa stále učím.

NEPONIŽUJE 

Správny muž nikdy neponižuje svoju partnerku. Berie ju ako rovnocennú. Nedáva jej pocítiť, že je “len” žena. Verte, že sa od svojej polovičky môžete veľa naučiť, rovnako ako ona od vás. Ja som sa od mojej ženy naučil veľmi veľa. Niekedy mám dokonca pocit, že ja od nej viac, ako ona odo mňa. Správne je nebáť sa to priznať. Je prirodzené, keď sa partneri navzájom rešpektujú. 

PODPORUJE

Ak svoju ženu nepodporujete v tom, čo robí a čo chce v živote dosiahnuť, ste jej nanič. Predstavte si to opačne. Vy si za niečím idete, lebo ste presvedčený, že je to správne a ona vám podkopáva nohy. Už len tým, že spochybňuje vaše smerovanie, alebo váš cieľ. Páčilo by sa vám to? Predpokladám, že nie. Takže, vráťme sa zase naspäť – ani jej by sa nepáčilo, keby ste pre ňu neboli oporou. Však na to je partner partnerom, aby bol tomu druhému oporou. Pochváľte, podporte, motivujte. Toto ocení.

JE VTIPNÝ

Možno sa niekedy zdá, že silná a nezávislá žena je na pohľad tvrdá, neoblomná, ako by nebolo možné dostať sa jej pod kožu. Nie je to tak. Každý človek má emócie. Keď celý čas maká, žije v stresujúcom prostredí (možno aj preto, lebo musí súperiť s mužmi), padne jej dobre, keď ju jej partner dokáže rozosmiať. Uvoľniť. Zbaviť stresu. Je fajn, keď je chlap zábavný, vtipný, alebo sa o to aspoň snaží. Keď to žena vidí, aj keď to nie je nejaký svetový humor, je váš a ona to ocení. 

Láska a partnerstvo sú tímová hra. Ak sa dvaja dopĺňajú a rešpektujú jeden druhého, majú prakticky vyhraté. Ak máte pri sebe tú správnu osobu, ste dobrý tím. Spolu ste silnejší a obaja potom víťazi. Však kto by chcel prehrávať, no nie?

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu