ÚvodWhiskyWhisky Benriach predstavila novinky a nový dizajn

Whisky Benriach predstavila novinky a nový dizajn

Známa whisky z regiónu Speyside nespí na vavrínoch.

-

Pálenica škótskej whisky Benriach predstavila nielen svoje nové whisky, ale aj nový dizajn svojich fliaš. Nejde o žiadne limitované edície, ale o nové prírastky do hlavnej rady, ktoré Benriach ponúka.

A nových whisky je hneď niekoľko:

  • Benriach The Original Ten
  • Benriach The Smoky Ten
  • Benriach The Twelve
  • Benriach The Smoky Twelve
  • Benriach The Twenty One
  • Benriach The Twenty Five
  • Benriach The Thirty
Nový dizajn whisky Benriach. Foto: Benriach distillery
Starý dizajn…

Hlavné porfólio

Do tejto skupiny patria The Original Ten (43 %), ktorá je opísaná ako aromatická whisky. Šéfka pálenice a master blenderka Rachel Berrie ju charakterizuje ako “prechádzku ovocným sadom”. Whisky dozrievala v sudoch po americkom bourbone, po sherry a tiež v panenských dubových sudoch.

Ďalšia novinka The Twelve (46 %) zase sľubuje vyváženosť medzi hlbokými tónmi po sherry a komplexnými ovocnými arómami. Dozrievala v sudoch po sherry, bourbone a portskom víne.

Obe tieto whisky majú aj svoje dymové verzie. The Smoky Ten (46 %) a The Smoky Twelve (46 %) sú charakterizované ako sladké a dymové, čo je typické práve pre pálenicu Benriach. Kým “desinka” dozrievala a naberala chute i arómu zo sudov po bourbone, jamajskom rume a v čistých panenských sudoch, “dvanástka” čerpala zo sudov po sherry a víne marsala.

Prémiová rada

Staršia, a teda aj drahšia prémiová whisky z dielne Benriach ponúka whisky The Twenty One (sudy po Bourbone, Sherry a červenom víne), The Twenty Five (Sherry, Bourbon, Madeira a panenské sudy) a The Thirty (Sherry, Bourbon, Portské a panensnké sudy). Pribudnú aj dve limitky, a to “Malting Sessions” a “Smoke Seasion”.

V týchto sudoch dozrievajú whisky z pálenice Benriach. Zdroj: Benriach Distillery

Nové fľaše a etikety vo farbe regiónu

Nový dizajn, ktorý predstavila pálenica Benriach z regiónu Speyside je inšpirovaný prvou single malt whisky z ich produkcie z roku 1994 a jej farby reflektujú na prirodzené prostredie práve z toho známeho škótskeho whisky regiónu.

Na etikete nájdeme zoznam typov sudov, v ktorých whisky dozrievala a tiež degustačné poznámky, ktoré nám napovedia veľa o aróme, chuti, či dochuti tej ktorej whisky.

Man About, blog pre mužov

Zdroj: whisky.com a Benriachdistillery.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json