More

  O tom, ako nám Peťa Vlhová pokazila rande

  Moja priateľka ma asi pred týždňom poprosila, aby sme si na Valentína zopakovali naše prvé rande. Poďte si prečítať ako to celé bláznivo dopadlo.

  Pred nejakým časom sme prechádzali okolo miesta, kde sme sa prvýkrát stretli. Obaja sme si spomenuli na to, že sme vlastne zabudli osláviť naše výročie. Tak som je to sľúbil a svoje slovo som aj dodržal. Kúpil som ružu a po desať minútovom čakaní som sa jej dočkal. Žiaľ, ako sme po pohľade do “našej” kaviarne zistili, bolo obsadené. Nevadí, veď mám pohodovú ženu, tak sme sa po krátkom zamyslení zhodli, že ideme niekam na pivo.

  Toto sme my. Vtedy sa na mňa nehnevala…

  Na “prvom” rande

  Stále nič nenasvedčovalo tomu, že by sa malo schyľovať k nejakej búrke. Vybrali sme si podnik, ktorý máme radi, majú tam dobré pivo a niečo dobré pod zub. Sadli sme si a rozprávali sa o bežných, každodenných, veciach. Medzi rečou mi priateľka spomenula, že si obliekla sveter, ktorý mala na našom prvom rande. Už tu som mal zbystriť pozornosť. Žiaľ, netrklo mi to a nestalo sa tak. A tak sme pokračovali v bežnej kaýdodennej rutinnej diskusii o tom, čo sa stalo počas dňa v práci. Až kým som si v notifikácii na mobile nevšimol, že o pár minút má nasledovať jazda Peti Vlhovej v obrovskom slalome na MS. To bol zlomový moment nášho “rande”.

  Zimné športy áno. Ale…

  Bežne pozeráme, hlavne zimné športy, spolu. Hokej, biatlon, lyžovanie, krasokorčuľovanie. Nič z toho zatiaľ v našej domácnosti nevyvolalo také emócie ako táto jazda. Takže sedíme na pripomienke prvého rande a ona čaká na romantiku. Mne však v podvedomí bežalo niečo iné: Peťa Vlhová, Peťa Vlhová, Peťa Vlhová. Priamy prenos. Jej jazda. Bude medaila?

  Zdroj: Instagram Petry Vlhovej

  Blížil sa čas Petinej jazdy, tak som zapol priamy prenos na mobile a oprel ho o stojan s podpivníkmi. A vtedy som zbadal tú reakciu mojej priateľky! Prižmúrené oči a škaredý pohľad sa nedal nevšimnúť. Nemusím vám to celé opisovať, viete si to predstaviť. Z príjemného večera sa stala pomaly druhá svetová vojna, ktorá nemala konca kraja. Petrinu jazdu som podobne, ako všetci okolo nás síce videl “live”, ale nevychutnal som si to, ako skvele to celé dopadlo. To bolo rečí! …Petra Vlhová ti je prednejšia ako ja! Ja som si naše rande predstavovala úplne inak… Márne som sa jej snažil vysvetliť, že to trvalo len pár minút a zvyšok času sum sa jej venoval. Nič už nepomáhalo. V podobnom duchu sme pokračovali aj vonku. Až v autobuse som z nej vypáčil dôvod tohto cirkusu. Mala úplne inú predstavu o tom, ako bude celý večer prebiehať.

  Učíme sa na vlastných chybách

  Na základe tejto mojej skúsenosti, vám chcem poradiť pár rád, ktoré vám môžu pomôcť neskaziť rôzne chvíle vo vzťahu. Možno si na niektoré z nich spomeniete v tej najneočakávanejšej chvíli a ochránia vás pred výbuchom emócií. Je totiž ľahšie sa mu vyhnúť ako sa z toho potom snažiť dostať.

  # Spýtajte sa na jej predstavu

  Neočakávajte, že svoju partnerku dokonale poznáte. Ženy nás svojimi predstavami vedia častokrát zaskočiť. Ak za vami príde s podobným želaním ako tá moja, spýtajte sa jej, ako približne si to asi predstavuje. Nemusíte to rozoberať až do úplných detailov. Stači hrubý náčrt, mierne odchýlky od svojich predstáv dokážu ženy zvládnuť. Ale to, ak sa odkloníte úplne, nebude zárukou úpechu.

  # Doprajte jej pocit výnimočnosti

  Futbalové, hokejové, lyžiarske a akékoľvek majstrovstvá sveta sú pre nás dôležité. A niektoré sú dôležité aj pre naše partnerky a pozrú si ich s nami. Neočakávajte však, že to tak bude vždy. Sú momenty, kedy od nás ženy očakávajú, že pre nás budú dôležitejšie ako čokoľvek iné. To som po tejto hádke pochopil aj ja. Doprajte im pocit, že ste ich uprednostnili pred svojimi záujmami. Ak to spravíte aspoň občas, žena si ten pocit zapamätá a budete mať zas na chvíľu ruky voľné. Odporúčam vám to takto opakovať v nepredvídateľných intervaloch. Uvidíte, že efekt bude ešte výraznejší.

  # Predvídajte

  Kto a kedy bude jazdiť alebo hrať vieme častokrát pár dní vopred. Ak vás priateľka osloví s prosbou o rande, preverte si situáciu skôr, ako jej niečo sľúbite. Jedna z výčitiek počas našej hádky bola, že som sa priateľky ani nespýtal, či jej nebude vadiť ak si ten prenos zapnem. Logicky, som sa jej na to nepýtal, lebo som poznal odpoveď. A toto bol bod najväčšieho sváru. Od nej samej som nakoniec dostal odporúčanie, aby som rande radšej prehodil na iný deň. Verte, že to tak nabudúce spravím a pri jej námietkach jej patrične pripomeniem jej vlastné slová.

  # Presvedčte ju o tom, že to chce aj ona

  Najťažšie uskutočniteľná rada, ale za vyskúšanie to stojí. Ak vo vašej polovičke drieme aspoň kúsok športovca, pokúste sa ju nenápadne presvedčiť, že sledovanie prenosu vám vašu chvíľu osvieži. A že ten dôležitý moment chcete prežiť práve s ňou. Použite akýkoľvek argument, ktorý na vašu polovičku môže zabrať. Ja to na budúce určite vyskúšam. Poradila mi to totiž práve ona, asi v slabej chvíli.

  Man About, blog pre mužov

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img