shop-cart

Práve čítate: Opúšťajú mužov aj keď ich ľúbia. Prečo?

Opúšťajú mužov aj keď ich ľúbia. Prečo?

Samozrejme, reč je o ženách. Existuje množstvo prípadov, kedy ženy opustili svojich mužov aj vtedy, keď ich milovali. Prečo sa to deje?

Prednedávnom som čítal jeden zaujímavý článok na stránke The Good Men Project, ktorý ma zaujal. A myslím si, že má čo povedať nám mužom vo všeobecnosti. Preto som sa rozhodol podeliť s viacerými myšlienkami z neho.

V článku “Prečo ženy odchádzajú od mužov, ktorých milujú” sa vyjadruje manželský poradca J. Schanfarber, ktorý má bohaté skúsenosti s rôznymi manželskými pármi. A tvrdí, že sa už nespočetne mnohokrát stretol so situáciou, kedy manželka opustila svojho manžela aj napriek tomu, že ho milovala. Prečo sa to však deje?

Skúsenosti odborníka

Odborník tvrdí, že aj keď sú situácie v manželstve rôzne, možno z nich vyvodiť jeden spoločný záver: Ženy odchádzajú aj od mužov, ktorých ľúbia. Robí sa im to ťažko, bolí ich to. A aj napriek tomu odídu. Odídu od mužov, s ktorými majú deti, zdieľajú spoločný domov, majú spoločné životy. A zrazu bum. Dôvod? Muži sa v manželstve stanú neprítomnými. Čo to znamená?

Nestačí byť dobrým človekom

Byť s niekým vo vzťahu, alebo v manželstve neznamená, že ste už spolu automaticky naveky. Neznamená to, že o svoju partnerku nemôžete prísť. Môžete. Stačí ak sa o ňu prestanete zaujímať. Nemusíte urobi nič zlé, nič strašné. Môžete sa dobre starať o rodinu, o deti, chodiť na golf, na rybačku, pozerať telku. Nemusíte byť zlý muž, ani zlý človek. Môžete byť dokonca dobrý otec. Môžete byť dobre zarábajúci a príťažlivý. A aj tak sa vám to môže stať.

“Treba si zapamätať jedno: svoju partnerku, manželku nemáte garantovanú na celý život. Nie je vašim majetkom. Ak ju beriete ako samozrejmosť, hrozí vám, že o ňu prídete.”

-Man About

Čo žena potrebuje?

Okrem vašej lásky aj vašu pozornosť. Pozornosť, ktorú venujete priamo jej. To, že si ju vypočujete. Že ju obíjmete a pobozkáte. Že jej dokážete, že vám na nej stále záleží. Nielen na rodine ako takej a na deťoch. Ale aj na nej ako žene. Spomeňte si – však na začiatku bola len ona. Koľko pozornosti ste jej venovali vtedy a koľko teraz? Vstúpte si do svedomia…

Čo naopak nepotrebuje?

Vaša žena nepotrebuje drahé veci, drahé večere a iné materiálne záležitosti. Nepotrebuje, aby ste si ju kupovali a váš prístup k nej by bol stále rovnaký. Neprítomný. Nepotrebuje len zalepiť oči. S týmto na ňu nechoďte!

Riešenie je jednoduché

Nájdite si každý deň aspoň desať minút výhradne na ňu. Opýtajte sa jej aký mala deň. Všímajte si ju. Všímajte si aj drobné zmeny a debatujte o nich. Rozprávajte sa spolu. Doprajte jej dotyk a pohladenie. Pozrite sa jej priamo do očí a ukážte jej lásku. Ak ju máte v očiach, uvidí ju.

-Man About, blog pre mužov

Zdroj foto: pixabay, instagramUlož tento článok na neskôr