Zima pomaly ale isto končí a my by sme sa mali začať pozerať o pár týždňov či mesiacov dopredu. Čo na seba? Samozrejme, ak nechceme oprášiť obnosenú klasiku, ktorú sme zo šatníka vyberali minulé, či dokonca predminulé jarné a letné obdobie… Pozrel som sa preto na zahraničné módne stránky, aby som vám priniesol informácie o tom, čo by malo frčať, čo bude trendy. Poďme teda na to.

Ako sme si už zvykli, svetoví módni návrhári dosť často  popustia uzdu svojej fantázii. Výsledkom je, že nimi navrhované modely oblečenia sú niekde úplne inde, ako by sme si želali. Samozrejme, sú medzi nami aj takí, ktorí sa neboja nahodiť do extravagantnejších handier, ale povedzme si úprimne, že väčšina z nás sa cíti lepšie a istejšie skôr v konzervatívnejšom oblečení.

Sean Suen, Fashion Show Menswear Spring Summer 2018 Collection, Paríž

Návrat havajského vzoru

Napriek tomu sa pozrime, čo by malo byť na jar či v lete tohto roku in? Aj samotný prestížny magazín VOGUE priznáva, že trendy v mužskej móde sú tento rok prinajmenšom trochu zvláštne. No posúďte sami. Do módy by sa mali vrátiť strakaté košele a tričká s havajským vzorom, ktoré boli v móde niekedy v osemdesiatych či deväťdesiatych rokoch minulého storočia.

Zdroj: Pinterest, TheStyle.City

Ležérne saká a obleky

Veľký comeback by mali zaznamenať aj saká a obleky. Dominovať by mali v rôznych farbách, prevedeniach i materiáloch. Spomína sa najmä zamat alebo satén. Takéto ležérnejšie obleky by mali byť dopĺňané tričkom a teniskami, alebo práve košeľami s havajským motívom. Celkovo však musím povedať, že predvedené modely na mňa pôsobia až priveľmi zženštilé, nepredpokladám, že sa u nás tento štýl nejako výraznejšie presadí.

Zdroj: Pinterest, Vogue

Kombinézy

Ak ma niečo z trendov na rok 2018 zaujalo, tak sú to panské kombinézy. V určitom prevedení by sa mohli stať u niektorých, najmä mladších ročníkov, obľúbeným kúskom oblečenia. Ak teda dáme bokom ich nepraktickosť pri určitých činnostiach (smiech).

Zdroj: Pinterest, google.cz

Vertikálne pruhy

Medzi očakávané trendy pánskej módy pre najbližšie obdobie môžeme zaradiť aj oblečenie s vertikálnymi pruhmi, najmä v prípade oblekov, nohavíc alebo sák.

Zdroj: Pinterest, FullFitMen
Zdroj: Pinterest, Lookastic

Stará dobrá klasika

Osobne však predpokladám, že väčšina z nás opäť uprednostní osvedčenú klasiku – bavlnené tričko, resp. ležérnu košeľa, obdratý štýl džínsov a plátené tenisky.

Zdroj: Pinterest, LifyStyle by PS

Myslím, že tým nič nepokazíme. Tí odvážnejší môžte prevziať aspoň niektoré prvky z avizovaných svetových trendov, ktoré sa určite v nejakej podobe objavia minimálne v uliciach svetových metropol.

-Man About, blog pre mužov

4 KOMENTÁRE

  1. Mohol by si napísať aj o tom ako skombinovať oblek s vestou, aké typy vesty existujú a ako ich farebne zladiť. To je celkom užitočné a po slovensky o tom nič nie je. 🙂 Jediný zdroj múdrosti je pinterest.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu