shop-cart

Práve čítate: Päť tipov: Ako pomôcť vašej žene vyriešiť jej problémy s postavou?

Päť tipov: Ako pomôcť vašej žene vyriešiť jej problémy s postavou?

Osobne som zaťažený na štíhle ženy. Jednoducho, tie molétnejšie ma nepriťahujú. Som tak nastavený a nič s tým neurobím. 

Vždy som mal štíhle partnerky. Také, aké som vyhľadával. Naše vzťahy však napokon nevydržali. Terajšia partnerka a dnes už aj moja snúbenica bola a je trochu iný príbeh. Keď sme sa spoznali, nespĺňala do bodky moje predstavy týkajúce sa postavy. A možno ani ja tie jej. Na druhej strane mi sadla svojou povahou, ľudskosťou, inteligenciou, teda všetkým ostatným. Zvažoval som ako tento problém vyriešiť.

problemy s postavou

Išli sme do toho obaja

S Ingrid sme si najskôr písali, nevideli sme sa tvárou v tvár. Počas tohto obdobia sme si ale povahovou a ľudsky tak sadli, že som si povedal, že tomu dám šancu aj vtedy, ak to bude s jej postavou horšie, ako by som v inom prípade bol ochotný pripustiť.

Dnes, po takmer dvoch rokoch spoločného vzťahu je situácia iná. Moja partnerka na sebe tvrdo pracuje. Cvičí, upravila si stravu a výsledky sa dostavili. Jej postava je oveľa lepšia ako predtým. Tešíme sa tomu obaja. Aby v tom nebola sama, cvičím a lepšie sa stravujem aj ja. V snahe zmeniť naše postavy sme teda obaja spoločne. Vzájomne sa podporujeme a sem tam si aj vzájomne povieme kritickejšie slová.

Byť súčasťou riešenia problému

Ako ale povcedať žene, ktorú milujeme, že by mala so svojou postavou niečo urobiť? Ako ju na to upozorniť bez toho, aby bol oheň na streche? Alebo bez toho, aby sme jej ublížili? Ponúknem niekoľko rád a tipov.

Každý z nás má v podstate dve možnosti: buď byť súčasťou problému alebo súčasťou jeho riešenia. Ja osobne sa prikláňam k tej druhej možnosti. A odporúčam to aj vám všetkým.

Predpokladám, že každá žena by si priala mať ideálne telo. Rovnako ako my, muži, by sme chceli mať pekne vypracovanú postavu. A verte, že väčšinu žien ich nedokonalá postava hnevá, trápi.

problemy s postavou, man about

Dôležité je chcieť

Ja osobne som hneď na začiatku nášho vzťahu mojej partnerke vysvetlil svoj postoj k tomu, čo ma priťahuje a čo mi na ženách naopak vadí. Keďže jej postava nebola podľa mojich predstáv, snažil som sa ju motivovať k tomu, aby ju zlepšila. Nie vždy som na to šiel správne, ale mal som to šťastie, že to chcela najmä ona sama. Hovorila mi, že sa chce zmeniť predovšetkým kvôli sebe a až potom kvôli mne. Tak či tak, dôležité je to “chcenie”, snaha niečo so sebou urobiť.

Vedieť pochváliť

Skôr ako sa dostanem k piatim konkrétnym radám, ešte niečo všeobecnejšie.

Dôležitá vaša podpora z vašej strany. Byť ochotný pomôcť v ťažkých chvíľach, práve vtedy, keď sa nedarí, povzbudiť a najmä nezabudnúť pochváliť. O to sa ja snažím a každý pozitívny výsledok pochválim. Potrebné je dávať pozor, aby vaša partnerka neskĺzla úplne zlým smerom, a to napríklad k nezdravej drastickej diéte, alebo k nejakým hlúpym chemicky upravovaným prípravkom, ktoré jej viac uškodia ako pomôžu.

Veľmi opatrne aj s tým  čo a ako jej hovoríte. Snažte sa predísť tomu, aby vaša partnerka nezačala svoje telo nenávidieť, čo môže neskôr vyvrcholiť depresiami, nechuťou mať s vami sex, alebo častými hádkami a rozkladom vášho vzťahu.

Tu je teda spománaných 5 rád ako vašej žene pomôcť vyriešiť jej problémy s postavou:

1/ Ukážte jej, že ju aj napriek jej nedokonalostiam ľúbite.

Uvedomte si, že ženy to majú s postavou ťažšie ako my, muži. Podpísať sa pod to môže čokoľvek – nedostatok voľného času pri starostlivosti o domácnosť a deti, tehotenstvo, menopauza, starnutie a podobne.

2/ Používajte nekritický hlas.

Všetko sa dá povedať rôzne. To mi často prízvukuje aj tá moja žena. Niekedy si neuvedomíme, ako môžeme tomu druhému ublížiť, práve spôsobom ako mu to povieme. Neprimerané slová môžu raniť a ponížiť, naopak, správne volený slovník dokáže motivovať. Dôležité je ukázať jej, že ste v tom spolu. Ak chcete, aby sa viac hýbala, tak sa spolu s ňou viac hýbte aj vy. Ak chcete, aby si upravila stravu, stravujte sa tak aj vy. Buďte jej oporou.

3/ Nájdite to pekné, čo na nej obdivujete.

Hovorte jej to, čo sa vám na nej páči. Povzbuďte ju, dajte jej najavo, že vám na nej stále záleží. A robte to často.

4/ Zbavte ju stresu a pomôžte jej relaxovať.

Práve stres je často spúšťačom naberania na váhe. A priznajme si, že práve naše ženy sú stresované častejšie ako my. Veď na ich pleciach je toho oveľa viac. Deti a chod domácnosti dajú zabrať. Pomôžte jej s tým a doprajte jej čas pre seba. Vytvorte jej priestor na to, aby zmenila to, čo zmeniť chce.

5/ Inšpirujte ju.

Existuje množstvo pozitívnych príkladov, ako zmeniť svoje telo. Keď vidíme, že to ide a ako sa to dá, vieme sa k tomu ľahšie odhodlať. Ak vo vašom okolí existuje možnosť spoločných aktivít žien, ktoré kolektívne cvičia, behajú, zdravo sa stravujú a podobne, snažte sa ju podporiť v tom, aby sa do týchto aktivít zapojila aj ona.

Rada na záver: Úplne najviac ale funguje to, keď ste aj vy osobne súčasťou premeny. Nie ako jej kritik, ktorý šteká z gauča, ale ako aktívny sparingpartner, ktorý motivuje, potiahne a ukáže, že v tom nie je sama.

-Man About, blog pre mužov

Kľúčové slováUlož tento článok na neskôr