Úvod Lifestyle Poď snívať so mnou. Kupujeme ostrov

Poď snívať so mnou. Kupujeme ostrov

-

Budúcnosť patrí tým, ktorí veria, že sa ich sny jedného dňa splnia. Nestačí však len snívať, za snami treba skutočne kráčať. Krok za krokom. Neúnavne a neprestajne. A potom sa snáď, jedného dňa i splnia.

Snívať nie je hriech. Snívanie nám pomáha robiť náš život krajším, tešiť sa z toho, že niektoré sny sa raz možno splnia. Zavrieme si oči a predstavujeme si, čo všetko by sme mohli mať, kde všade by sme mohli byť, s kým, a čo všetko by sme mohli robiť. Tak si teraz zavrime oči a poďme spolu chvíľu snívať.

Ostrovy na predaj

Kto z vás by nechcel vlastniť ostrov niekde v Karibiku alebo na inom krásnom mieste na Zemi, kde by ste mohli chodiť oddychovať, relaxovať, užívať si pokoj, more, drink v ruke a slnko? Predstavme si teraz, že máme na účte milióny eur a poďme si pohľadať nejaký malý ostrovček, kde by sme si postavili malý bungalov, v ktorom by sme žili náš sen.

Čo k tomu treba? Stačí len internet a spomínané milióny na účte. Potom už len stačí hľadať z možností ktoré sa ponúkajú. Tak napríklad…

#OSTROV LONG CAYE, BELIZE

cena: € 2,863,998

zdroj fotografií: privateislandsonline.com

Ostrov leží na okraji kontinentálneho šelfu, na štíhlom koralovom prstenci Glover´s Reef, na atole, 35 míľ od pobrežia Belize, uprostred Karibského mora. Je to skutočný tropický raj, nedotknutý moderným svetom. Nachádza sa na ňom malé stredisko vodných športov.

kúpiť ostrov, Man About

#WILD BARRY CAY, BAHAMY

cena: € 3,540,780

Tento 100 akrový ostrovček sa rozprestiera len 2 km od prístavu Chub Cay, ktorý patrí Bahamám. Je približne pol míle široký a jednu míľu dlhý. Nachádza sa vo výnimočne bohatej rybárskej oblasti a má väčšinou čiernu ornú pôdu.

Karibik, blog pre mužov

Je to krásny neobývaný panenský ostrov, v blízkosti Floridy s krásnou tyrkysovou vodou. Podľa odborníkov je jednou z najlepších obchodných príležitostí na trhu v tejto dobe. Je vhodný na krásny rodinný rekreačný komplex s jednoduchým prístupom do prístavu v Chub Cay.

#OSTROV MEDIO, FILIPÍNY

Cena: € 3,137,400

Nachádza sa v severnej časti filipínskych ostrovov a od galónskych čias patrí medzi ostrovy, ktoré prezývajú aj ako Islas Naranjos, alebo pomarančové ostrovy. Táto skupina ostrovov leží v sopečnom páse aktívnej sopky Mayon v meste Albay.

Filipíny, ostrov Medio

Ostrovy sa v dnešnej dobe využívajú ako kokosové plantáže. Ostrov Medio má viac ako 40 hektárov a je vhodný na to aby sa stal prvotriednym ostrovným plážovým rezortom. Najvyšší bod ostrova má 65 metrov nad morom.

Dĺžka ostrova je približne 1300 metrov a v najširšom mieste je široký 550 metrov. Jeho hlavná pláž je dlhá 300 m a disponuje bielym pieskom a koralmi.

#OSTROV VIOLIN, MEXIKO

Cena: € 26,892,000

Neviem, či ho možno nazvať aj husľovým ostrovom, od slova violin (viola), ale rozhodne predstavuje príležitosť vlastniť ohromný ostrov na rozlohe 321 akrov v mexickom Karibiku.

ostrov, Man About

Na ostrove už existuje infraštruktúra: 30 víl s 1 izbou a kapacitou pre 2 osoby, 5 víl s 2 spálňami, každá pre 4 osoby, 2 vily s 3 spálňami, každá pre 6 osôb a hotel s 37 izbami.

Hĺbka okolitého mora je 6 metrov a nájdete tu niektoré z najkrajších a najrozsiahlejších útesov na svete.

#ISLA PUERCO, PANAMA

Cena: € 9,860,400

72 hektárový ostrov patriaci Paname, v Strednej Amerike je súčasťou tzv. Perlových ostrovov a môže sa pochváliť 12-timi, väčšinou bielymi plážami. Niektoré z nich dosahujú dĺžku 200 metrov. Rastie na ňom bujná tropická vegetácia a najvyšší bod ostrova sa nachádza vo výške 100 metrov nad morom. Ponúka nádherný výhľad.

islaPuerco, ostrov na predaj

Na ostrove nie je žiadna budova, avšak získanie stavebného povolenia by nemalo byť problematické. Jedna zo zátok ostrova je dostatočne hlboká na vybudovanie malého prístavu, v ktorom by mohli kotviť lode.

ostrov, Man About

Ostrov sa nachádza len 60 míľ od Panama City a na súostroví, kde sa nachádza sa točila televízna reality show Survivor. Práve kvôli jeho nádhere, čistým vodám, plážam a odľahlosti.

Tak čo, vybrali by ste si? Ja určite áno. Ktovie, raz sa nám možno niečo také kúpiť podarí. A ak nie, tak môžme aspoň snívať, no nie?

-Man About

Viac ostrovov z celého sveta, ktoré sú na predaj nájdete na stránke www.privateislandsonline.com.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Nová škótska whisky z Glasgowa? Trikrát destilovaná 1770-tka

Nová škótska whisky z Glasgowa je trikrát destilovaná a veľmi jemná. Charakterizuje ju zrelá hruška, vanilka, karamel a pikantná čokoláda.

Ak chceš byť vo vzťahu víťazom, nechaj vyhrávať aj svoju partnerku

Každý z nás má svoje potreby a želania. Ak má však jeden inú predstavu o živote a fungovaní v domácnosti ako druhý, treba nájsť recept ako to zladiť. Tu je.

Dve prekvapenia z Netflixu. Jedno trošku pikantné

Bývalý futbalista Eric Cantona v kriminálnom seriáli Neľudské zdroje a pikantný seriál o polygamii Ja, ty a ona. Moje dve odporúčania na seriály.

Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

Radosť pre oči, krása na pohľad, na dotyk. Vietor vo vlasoch, hrdosť na to, v čom sedíte. Ocitáte sa v inom svete. Vo svete novodobých moderných veteránov.

Nemecký ilustrátor mení obyčajné fľaky z kávy na obrázky

Milé, zaujímavé, netradičné. Aj takyto by sa dali nazvať obrázky nemeckého ilustrátora, ktoré tvorí z fľakov od kávy.