Žijeme planú dobu. Ťažko je a ťažko asi aj bude. Ale ja rozhodne nepatrím k tým, ktorí sa sťažujú. Radšej sa snažím zmeniť niečo na srandu, alebo urobiť tak, aby dobre bolo.

No a k tomu bude smerovať aj môj dnešný blog spomedzi štyroch stien. Chcem vás týmto k niečomu vyzvať. Aby nebolo ešte horšie. Takže o čo ide?

V tomto čase musia byť zatvorené mnohé prevádzky, obchody i obchodíky, dielne i dielničky, bary i krčmičky. Jednoducho, mnohé zariadenia, v ktorých pracujú naši známi, kamoši, rodina. A ktoré tiež vlastnia naši kámoši, susedia, rodina. To je jedno kto. Spoločné však majú to, že dnes prichádzajú o peniaze a môžu aj úplne skončiť. To ale nechceme. A preto by sme im mohli pomôcť prežiť. Štýlom, ja pomôžem tebe a ty neskôr pomôžeš mne.

Pivko chutilo. Foto: Man About

Ako to môže vyzerať? Opíšem na malom príklade, ktorý vám môže byť blízky. Ako som už v predošlom blogu spomínal, chodievame sa s moju ženou každý deň aspoň na polhodinku prejsť, nech doma úplne nezhnijeme. Nech sa trošku hýbame a sme na čerstvom vzduchu. A tak sme sa cestou rozhodli zastaviť v našej obľúbenej krčmičke, toť pár ulíc poniže nás. Chodievali sme tam s láskou v čase pred koronavírusom. A verím, že budeme aj v čase po koronavíruse. Takže teraz, v roku nula, sme sa rozhodli, že majiteľom i zamestnancom tejto krčmičky, len tak, z dobrej vôle trošku, aspoň malou kvapkou pomôžeme.

Pivo je fajn. Foto: Man About

Rozhodli sme sa zaklopkať na ich dvere a poprosiť ich o dve čapované pivká do fľaštičky pre smädných pocestných. I tak nám otvorili a načapovali. Pekne s rúškami na tvárach, cez výdajňu, ako sa patrí a prikázanie krízového štábu káže. No a aby sme nezostali len pri chľaste, na zajtra sme si objednali i obed. Kačku s lokšou a kapustou. Akože nemuseli sme, však doma máme čo jesť. Ale chceme ich aspoň takouto formou v ťažkom čase podporiť. Nech prežijú. Snáď tak urobia i iní. Ako sa hovorilo v jednom dobrom českom filme: Musíme si pomáhať.

A tak vás chcem vyzvať, aby ste aj vy pomohli vašim susedom, kamarátom, rodine, ktorí podnikajú a teraz balansujú na hrane prežitia.

Verme, že dobre bude.

P.S. No a napokon ma žena poslala ešte po dve ďašie pivá. Spomenul som si na detstvo, keď ma rodičia posielali kupovať pivko do kanvičky a ja som vždy ochutnával penu. Som rád, že ho teraz môžem piť celé 🙂

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu