shop-cart

Práve čítate: Pokiaľ až siahajú hranice trpezlivosti so ženou?

Pokiaľ až siahajú hranice trpezlivosti so ženou?

Dnešný blog venujem téme vzťahov. Rozhodol som sa tak preto, že mi viacerí z vás píšu so žiadosťou o radu práve v tejto oblasti. Pozrieme sa teda spolu na to, kde začínajú a kde končia hranice trpezlivosti mužov so ženami.

Pred niekoľkými týždňami ma oslovil jeden z fanúšikov môjho blogu s nasledovným problémom – už viac ako rok sa pokúša zbaliť ženu, ale za ten čas sa mu podarilo dostať len k puse na líce. Je do nej zaľúbený, snaží sa o ňu, ale ona má za sebou niekoľko sklamaní vo vzťahoch a bojí sa púšťať do niečoho nového. Keď sa jej však opýtal, či má u nej vôbec šancu, povedala mu, že šanca je. Pýtal sa ma, čo má teda robiť?

Poradím najlepšie, ako viem

Na úvod musím povedať, že sa mi niekedy veľmi ťažko radí, keď na začiatku dostanem len veľmi málo informácií, aby som si o celej veci dokázal urobiť celý a najmä realistický obraz. Takže sa snažím často “variť z vody”. Aj napriek tomu sa na základe svojich bohatých skúseností z bývalých vzťahov a rozchodov, snažím poradiť najlepšie ako viem.

Nečakajte, konajte

Poďme ale k veci – nikdy sa nepohneme dopredu, keď neurobíme rozhodujúci krok. V tomto prípade som čitateľovi poradil, aby slečnu pozval na večeru, alebo niekde na víkend a povedal jej, čo k nej cíti. Jednoducho, chodiť von, do kina, do baru a nezáväzne debatovať o nesmrteľnosti chrústa asi k ničomu nevedie. Ak máte reálny záujem o ženu, musíte jej dať najavo, že ju chcete. Slušne, kultivovane a snáď aj romanticky. Ale mala by to dostať takpovediac priamo na stôl, aby musela zaujať stanovisko.

Chodiť s niekým rok a pol a snažiť sa o vzťah je celkom dlhá doba na to, aby sa situácia nejakým smerom vyvinula. Predpokladám, že ani slečna nie je mechom udretá, aby pochopila, o čo chlapovi ide. A celkom na rovinu – nie je fér niekoho takto dlho vodiť za nos. Ak je jej muž sympatický a vie si predstaviť niečo viac, vie to žena vyhodnotiť celkom rýchlo. Ak má strach, trvá to možno o niečo dlhšie, ale nie večnosť. A napokon, kto sa bojí, ten nech nechodí do lesa. Inými slovami, ak by sme sa po sklamaní báli ísť do nového vzťahu, boli by sme asi stále sami.

Zo zlého sa treba poučiť a neopakovať chyby

Každý vzťah je iný, každý nový partner i každá nová partnerka sú iní. Ak máme z predchádzajúcich neúspešných vzťahov traumu, treba sa poučiť z toho, čo bolo zlé a nájsť si partnerku, ktorá bude viac vyhovovať našim potrebám, životnému štýlu, zásadám, ktoré vyznávame.

Život je krátky na pridlhé čakanie

Trpezlivosť každého človeka má svoje hranice. Takže, ak vás dievča či žena vodí za nos celkom dlho, dajte jej jasne najavo, že mala času dosť a musí sa rozhodnúť – buď alebo. Náš život má svoje časové ohraničenie a premrhať ho čakaním na niekoho, kto možno za to ani nestojí, nie je dobré. Za tú dobu už mohol človek zažívať niečo krajšie, možno novú lásku a krásny vzťah.

Druhý prípad

Plynule tak prechádzam k druhému, ale celkom podobnému prípadu. Jeden z vás mi písal, že má záujem o jedno dievča. Chodia spolu von, do kina, do reštaurácií, vedú dlhé a zaujímavé diskusie. On má 27 ona 20. Pýtal sa ma, či to nie je až priveľký vekový rozdiel a čo má robiť, aby ju získal. Povedal mi tiež, že slečna sa zároveň stretáva aj s ďalšími chalanmi a dokonca aj s niekým “chodí”. Opýtal sa ma, či má teda za takejto situácie ešte zmysel čakať?

No, musím povedať, že to je celkom zložitá situácia. Najskôr sa vyjadrím k veku. Problém nie je rozdiel siedmych rokov. To je úplne v pohode. Problém veku je skôr v tom, že slečna je ešte príliš mladá na to, aby vedela, čo chce. Vyzerá to tak, že momentálne skúša, užíva si, možno aj využíva mužov na to, aby sa o ňu snažili, aby ju dobýjali, lichotili jej, ukazovali jej, že ju chcú. A ona sa v tom pekne vyžíva. Dvadsať rokov je presne ten vek, keď sa človek baví, má bezstarostný život a skúša, čo sa dá.

Iná situácia by bola, keby mala slečna 27 a muž 34. Opäť rozdiel 7 rokov, ale mentálne sú obaja ľudia už úplne inde. Vtedy by aj správanie ženy vyzeralo inak. Už by bola bližšie k tomu, aby riešila vážnejší vzťah, hľadala by partnera, s ktorým by v budúcnosti mohla založiť rodinu a podobne. Priznám sa, že som môjmu fanúšikovi odpísal to, čo si myslím: Nech sa na celú situáciu pozrie rozumom a nie srdcom. Ale zároveň si uvedomujem, že je to veľmi ťažké, niekedy to jednoducho nedokážeme. Preto som sa snažil o to, aby som tým rozumom bol ja.

Keď za rozum hovorím ja

Na rovinu som mu napísal – nevidím veľmi reálne, že z toho môže vyjsť ako víťaz a slečnu, o ktorú má záujem aj skutočne získať. Poradil som mu, nech jej povie, čo k nej cíti a že by chcel s ňou vzťah. Ona mu však povedala, že tak, ako on, sa o ňu snažia ešte ďalší šiesti. S prepáčením – to považujem za príkladný “odfajč”. Keby mala slečna reálny záujem, ďalších šiestich záujemcov by poslala ´do preč´. Z jej postoja ale vyplýva, že záujem o vzťah nemá, chce si ešte užívať, experimentovať, zabávať sa. To je celé. V jej veku to nemôžeme nikomu vyčítať.

Čo si však z tohto celého môžeme zobrať ako ponaučenie?

Čítajte signály, ktoré ženy vysielajú

Snažiť sa o priazeň ženy je síce pekné, často aj zaujímavé a vzrušujúce, ale na konci dňa je potrebné vedieť vyhodnotiť naše reálne šance. Žena nám dáva signály. Čítajte ich. Signály verbálne i neverbálne. Z nich sa dá vyhodnotiť, či má žena o nás záujem, alebo nie. Či nás dokáže dať na prvé miesto alebo nie.

Aj trpezlivosť má svoje hranice

Takže páni, všetko má svoje hranice. Aj trpezlivosť. Niekedy je jednoducho čas prestať snívať o niečom, čo nevyzerá reálne a ísť ďalej. Pekné na tom všetkom je, že tá, o ktorú sa momentálne snažíte (a zatiaľ nežnete úspechy), nie je jediná na svete. Keby ste otvorili oči a posnažili sa, zistili by ste, že okolo nás je množstvo úžasných žien, ktoré by mali záujem. Len treba hľadať a skúšať. A nenechať so sebou zametať podlahu. Nie každá žena stojí za našu pozornosť. A nie každá žena stojí o našu pozornosť.

Man About, blog pre mužov

P. S. Aj keď v mojich blogoch rozprávam príbehy, ktoré mnohí z vás prežívajú, každý, kto sa na mňa obráti s prosbou o radu, ostáva v anonymite. Chcem však touto cestou ukázať aj ďalším z vás, ktorí sa trápia vo vzťahoch či bojujú o priazeň ženy, ako postupovať ďalej, čo robiť a kam už nie je vhodné zájsť. Ak máte záujem píšte - info@manabout.eu. Odpoviem.Ulož tento článok na neskôr