ÚvodVzťahyPomóc, moja žena chce sex!

Pomóc, moja žena chce sex!

-

Keď som si uložil medzi potenciálne témy môjho blogu článok s takýmto názvom a “cinklo” to v smartfóne aj mojej žene, okamžite som mal správu v messengeri.

“Chceš mi tým niečo naznačiť?”, pýtala sa ma s pripojeným rehotajúcim sa smajlíkom. “Nieeee“, zaklamal som. “Len mi táto téma pripadala zaujímavá pre môj blog, tak som si ju poznačil do môjho zoznamu možných budúcich tém. Nič viac za tým nehľadaj,” upokojil som ju.

Debaty o sexuálnom živote medzi dvomi partnermi sú často balancovaním na hrane noža. “Bolí ma hlava,” vyhovárajú sa ženy, keď nemajú chuť na sex. Neviem, čo hovorievajú muži, keď sex mať nechcú… alebo to sa nestáva?

No mne sem tam hej, priznám sa bez mučenia. Niekedy je to únavou a niekedy možno aj menším libidom. Starnem? Sám neviem, keďže starnem prvýkrát. A moja žena je o trinásť rokov mladšia. Snažím sa, čo mi sily stačia, ale nie vždy dokážem držať tempo s jej energiou a potrebami, priznávam. Našťastie, patrím ešte medzi tých chlapov, ktorí sex jednoducho potrebujú. A tak sa snažím. A užívam si to. Ale verím, že sú aj takí chlapi, ktorí sex niekedy odmietajú. Či to len teoretizujem? Nie. Určite sú! Čo za tým môže byť? Existuje viacero možností, poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

# Nízka hladina testosterónu

Môžu byť za ňou zdravotné problémy. Väčšina mužov má po celý život pomerne vysokú hladinu testosterónu, ktorá vyvoláva chuť na sex. Môže však vzniknúť aj opačná situácia, kedy hladina testosterónu poklesne a muž jednoducho stratí na to chuť. Vtedy je dobré vyhľadať lekára, aby zistil, čo sa s organizmom deje.

# Problém s príťažlivosťou

Nedávajme si šatku na oči a ani servítku na ústa. Aj toto sa v živote stáva. Ak napríklad jeden z partnerov priberie tak, že prestane toho druhého priťahovať, alebo ak si už partneri nepripadajú jeden druhému natoľko atraktívni, môžu nastať vážne problémy s libidom. To sa samozrejme odráža na zníženom počte sexuálnych zážitkov a vyhýbaní sa jeden druhému.

Ak ste sa v takejto situácii ocitli, treba sa o tom s partnerkou porozprávať a nájsť riešenie. Jedným z nich môže byť napríklad to, že sa obaja dáte na spoločné chudnutie a spevňovanie vašich tiel, začnete sa o seba viac starať. Toto však musí fungovať tak, že sa navzájom ťaháte, jeden druhého podporujete. Nie tak, že z gauča kričíte s pivom v ruke na svoju ženu, že má so sebou začať niečo robiť. Tak to len málokedy funguje.

Táto situácia môže nastať aj z psychickej stránky jednotlivca, ak to vo vzťahu neklape napríklad preto, lebo jeden partner druhého terorizuje, nedá mu dýchať a neustále prejavuje svoju nespokojnosť so všetkým.

Komunikujte.

# Problémy s erekciou

Áno aj toto sa stáva. A nielen mužom vo vyššom veku. Ak sa to chlapovi stane viackrát, môže nastať psychologický problém, ktorý vyústi do strachu, že sa mu to stane opäť a muž začne preventívne odmietať sex. Aby sa vyhol potupe. Takéto problémy je fajn riešiť so sexuológom, dnes už existujú podporné stimulanty, ktoré môžu pomôcť aj v tejto oblasti.

# Sexuálna sebestačnosť

V niektorých prípadoch môžu muži uprednostňovať tzv. self servis, teda samoobsuluhu. Jednoducho si to urobia sami. Množstvo pornokanálov, či erotických internetových stránok umožňuje mužovi uletieť do sveta fantázie a vybrať si z možností, ktoré sa mu núkajú. No a potom sú natoľko sebestační, že sex so svojou polovičkou ich baví už z času na čas. Čo s takouto situáciou? Skúste svoju partnerku zobrať do tohto sveta, možno sa jej to bude páčiť a vy zažijete nové zaujímavé situácie. Spolu.

# Je tu niekto tretí

Áno, aj toto je možnosť. Dámy, ak toto čítate, ak váš partner odmieta sex, je tu možnosť, že má pomer s inou. Ak sa chcete uistiť, či tomu tak je, treba si začať lepšie všímať jeho správanie, denný režim, reč tela, lipnutie na mobilnom telefóne a podobne. Tieto veci dokážu veľa odhaliť.

Zdroj fotiek: unsplash.com

V každom prípade, najlepšie je sa o veciach vždy otvorene porozprávať. Tak sa problémy s čímkoľvek riešia najlepšie. Nevravím, že to vždy dopadne dobre. Ale to nedopadne ani vtedy, ak vám neklape váš partnerský sexuálny život.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json