Úvod Vzťahy Postrach mužov v 3 písmenách: PMS. 7 rád ako ho zvládnuť

Postrach mužov v 3 písmenách: PMS. 7 rád ako ho zvládnuť

-

Ženy si naň asi zvykli, pre nás mužov je stále záhadou. Objaví sa z ničoho nič pár dní pred menštruáciou a vo vzťahu dokáže spôsobiť celkom slušné napätie. Predmenštruačný syndróm (PMS). Mňa osobne nemilo prekvapil včera.

Čo sa v blogu dozviete:
  • Čo je PMS
  • Ako ovplyvňuje aj váš život
  • Ako PMS zvládnuť

zdroj foto: Pexels.com

Menštruácia na ženy pôsobí rôzne. Počas jej prvých dní zvyknú mávať veľké bolesti, ktoré ich dokážu vyradiť z bežného života. Minimálne deň prvý. “Zaujímavé” je ale aj obdobie pred. Vtedy začínajú pracovať hormóny a inokedy mierna, pokojná povaha našej partnerky sa dokáže zmeniť na nepoznanie. Ja osobne si stále na to nedokážem zvyknúť. Dni bežia ako splašené a zrazu je to tu zase. Zistíte to podľa týchto príznakov:

Vaša partnerka je zrazu precitlivelá. Viac ako inokedy.

– Má väčšiu chuť sa hádať.

– Nemá dobrú náladu, prípadne sa jej nálada často mení.

Hádka s partnerkou

Včera sme sa s mojou polovičkou pohádali. Mimochodom, nezvykneme sa často hádať, väčšinou sme zajedno. Prišla po práci za mnou, šli sme domov mojim autom spoločne. Inokedy prichádza s úsmevom na tvári, včera tam ten úsmev chýbal. Však stane sa. Ešte som nič netušil. Sadla si do auta a nebolo jej veľmi do reči. Pýtam sa jej či sa niečo deje, keď je tak nezvyčajne ticho. Moja otázka jej rozviazala jazyk. Množstvo výčitiek k jednej vete, ktorú som jej predtým napísal do messengera. Išlo len o upozornenie na možnosť, že sa nám môže cez víkend neplánovane zmeniť program. A začal kolotoč výčitiek, porovnávačiek, sťažovania sa a tak. Odpovedal som, opakovalo sa to znovu. Zvýšil som hlas, ona inými slovami povedala to isté. Znovu. A znovu. Dožralo ma to.

zdroj foto: pexels.com

Prestali sme sa na niekoľko minút baviť a v aute bolo počuť len rádio. Až potom mi to došlo: Nemáš náhodou pred menštruáciou? Povedala mi na to: Je to možné. V nákupnom centre sme potrebovali vybaviť niekoľko vecí a na jeho chodbe sme sa zase vrátili k obohranej téme z auta. Ona si to jednoducho potrebuje vysvetliť! Opäť. A mám ju nechať dohovoriť. Tak som nechal. Samozrejme, nepovedala mi nič nové, len to isté čo v aute. A ja som jej na to rovnako odpovedal.

Očakával som, že to bude ako inokedy. Vždy sme totiž dokázali program prispôsobiť aj nečakaným situáciám, ktoré život prináša. V messengeri som ju na možnú zmenu programu upozornil preto, lebo som očakával, že nad tým pouvažuje a príde s rozumným riešením ako všetko stihnúť tak, ako sme plánovali. Neprišla. Prišlo niečo iné. Rozoberanie problému, porovnávanie podobne nepodobných situácií. Nič konštruktívne. A to upozorňujem – som človek, ktorý diskusiu vo vzťahu považuje za dôležitú.

Prišli sme domov, pozrela sa do kalendára a povedala mi: áno, máš pravdu, o štyri dni mám dostať menštruáciu. Ha! PMS! Dokáže fakt divy. Pozor na to páni, dokáže to vykoľajiť nielen pokojnú a rozumnú ženu, ale následne aj pokojného a rozumného muža. A oheň je na streche…

U každej ženy inak

Možno tieto situácie poznáte aj z vlastného života. Predpokladám, že sa u každého prejavujú inak, iným spôsobom rozčeria stojaté vody vo vašom vzťahu. Väčšinou však nepríjemnejším spôsobom.

Moja polovička sa mi večer napokon ospravedlnila. Vždy sa napokon ospravedlní. To mám na nej rád.

zdroj foto: pexels.com

Páni, ako teda zvládnuť predmenštruačný syndróm vašej partnerky? Ak nechcete sledovať jej menštruačný kalendár, citlivejšie vnímajte zmenu jej správania. Pri prvom príznaku zvýšte pozornosť. A skúste sa riadiť nasledovnými pravidlami.

  1. Neotvárajte komplikované a kontroverzné témy. Inak hrozí hádka.
  2. Buďte k nej milý a nechajte jej vlastný priestor. Nezasahujte do neho. Nenúťte ju robiť veci, ktoré robiť nechce.
  3. Stiahnite sa. Čítajte knihu, urobte poriadok v kuchyni, vyložte umývačku.
  4. Nedajte jej dôvod na to, aby si našla zámienku na útok.
  5. Nehovorte jej negatívne veci. Bude ich vnímať niekoľkonásobne citlivejšie ako inokedy.
  6. Skúste ju jemne pomasírovať, uvolniť z nej stres a napätie.
  7. Večer si ju pritúľte. A povedzte jej, že ju máte radi.

Snáď jej dni s PMS prežijete bez ujmy. Potom príde pár týždňov relatívneho pokoja. A potom sa cyklus zase zopakuje. A takto to pôjde takmer celý život. Veľa šťastia páni. Nie je všetko ako med lízať!

-Man About

Hlas ženy

Vinná, vo všetkých bodoch obžaloby! Páni, ak sa k tomuto vaša partnerka prizná, máte aspoň čiastočne vyhraté. Síce to nenaznačuje, že si na PMS zvykla (rovnako ako si nikdy nezvyknete vy), ale je si aspoň vedomá jeho dopadov na svoj aj váš život. Chcela by som sa nás žien zastať, ale ak chcem byť spravodlivá, nie je to možné. Počas PMS sa z nás naozaj stávajú hašterivé harpie, plačúce kôpky nešťastia a emotívne veľmi nestabilné tvory.

Všetky vyššie pomenované rady sú síce fajn, ale nezaručujú úspech. Z môjho pohľadu (ktorý v tejto chvíli ovplyvňuje PMS) vám odporúčam svoju priateľku, najlepšie hneď po príchode domov, pomilovať. Či na znak zmierenia alebo v plnom hneve z hádky, je to úplne jedno. Endorfíny po orgazme, z nás znovu spravia tie milé a usmiate žienky, ktoré pri väčšej dávke šťastia okamžite zaspia. A možno si budete môcť večer v kľude aj ten med lízať 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Nová škótska whisky z Glasgowa? Trikrát destilovaná 1770-tka

Nová škótska whisky z Glasgowa je trikrát destilovaná a veľmi jemná. Charakterizuje ju zrelá hruška, vanilka, karamel a pikantná čokoláda.

Ak chceš byť vo vzťahu víťazom, nechaj vyhrávať aj svoju partnerku

Každý z nás má svoje potreby a želania. Ak má však jeden inú predstavu o živote a fungovaní v domácnosti ako druhý, treba nájsť recept ako to zladiť. Tu je.

Dve prekvapenia z Netflixu. Jedno trošku pikantné

Bývalý futbalista Eric Cantona v kriminálnom seriáli Neľudské zdroje a pikantný seriál o polygamii Ja, ty a ona. Moje dve odporúčania na seriály.

Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

Radosť pre oči, krása na pohľad, na dotyk. Vietor vo vlasoch, hrdosť na to, v čom sedíte. Ocitáte sa v inom svete. Vo svete novodobých moderných veteránov.

Nemecký ilustrátor mení obyčajné fľaky z kávy na obrázky

Milé, zaujímavé, netradičné. Aj takyto by sa dali nazvať obrázky nemeckého ilustrátora, ktoré tvorí z fľakov od kávy.