shop-cart

Práve čítate: Prečo ľuďom jeBe?

Prečo ľuďom jeBe?

Už dlhšiu dobu sa zamýšľam nad touto otázkou. Takmer každý deň sa stretávam s ľudskou hlúposťou. Potom je nevyhnuté, že si túto otázku kladiem pomerne často.  Periodické opakovanie tejto otázky ešte zosilňujú sociálne siete. Sú zdrojom všakovakých vyjadrení, ktoré znova a znova dostávajú do popredia otázku, ktorú som položil v titulku môjho blogu.

No dobre dobre, mohol som sa to opýtať aj slušnejšie, ale expresívne slová boli stvorené práve preto, aby dodali určitému vyjadreniu ešte väčší dôraz. S ľudskou hlúposťou sa stretávame prakticky všade. Každý z vás by o tom určite vedel rozprávať.

Čo prezradil prieskum

Ľudská hlúposť je nekonečná ako vesmír. Súhlasíte? Ja všade naokolo. Niekedy mám pocit, že jej je stále viac a viac. Nedávno som čítal správu o prieskume, z ktorého vyplynulo, a vedci to potvrdili, že ľudstvo hlúpne. Moja predtucha začala mať reálne kontúry… Môže sa vám zdať, že výsledok prieskumu je v rozpore s mnohými vedeckými objavmi, umelou inteligenciou a podobne, ale uvedomme si, že náš vedecko-technický pokrok je zásluhou malého percenta jednotlivcov z celkovej populácie.

S hlúposťou ľudí sa stretávame asi v každej oblasti nášho života. No nie? Aj napriek tomu nás stále dokáže prekvapiť alebo až zaskočiť. Najmä na miestach, kde ju vôbec nečakáme.

Foto: unsplash.com

Budem ale konkrétnejší.

Príklady hlúposti

Pekným príkladom ľudskej hlúposti, ktorý ma pred časom šokoval, boli vyhlásenia o tom, že zem nie je guľatá ale rovná. ČTJB? Rozum mi zastal. Sám seba som sa pýtal, či títo ľudia ešte nevideli zábery z družice alebo zábery z kozmickej lode, z vesmíru, ktoré hovoria za všetko? Čo žerú títo ľudia? Na čom fičia? A potom vám padne sánka, keď sa k tomu prizná aj víťazka Superstar. Akože nie, že by víťaz Superstar nemohol byť totálne tupý, ale akosi vám to nepasuje k tomu spevu a výzoru…

Veríme v bludy

Ďalší príklad ľudskej hlúposti: Niekto si kupuje krém na chudnutie, alebo dokonca verí, že keď bude jesť nejaký sajrajt, tak bude mať na bruchu tehličky. Len tak, samé od seba. Predstavte si, že vám visí pivné brucho ponad opasok a ovísajú vám tukové cecky. No tak si kúpite krém, ponatierate sa ním a po niekoľkých mesiacoch takého natierania zrazu cecky zmiznú a vy budete mať telo ako Arnold S. v najlepších rokoch. Ale vždy sa nájdu takí, ktorí tomu veria!

foto: Unsplash.com

Nedávno som sa na Facebooku od jedného ČTJB človeka dozvedel toto, citujem: “Prvý sexuálny partner ženy prepisuje kompletný genóm DNA všetkých materských buniek v jej vaječníkoch!” Môžete mi prosím vás povedať, že kde niekto na takéto sprostosti chodí? A to ešte teda aj pokračuje dôvetkom, že žena potom už do smrti rodí deti jej prvého sexuálneho partnera. Prepáčte, idem sa pošťať od smiechu…

Podporujeme amorálne

Ideme ďalej. Prednedávnom v susednom Česku prepustili z väznice vraha Kajínka. Človek, ktorý by mal do konca života ostať na pokraji spoločnosti sa stal zrazu jej stredobodom. Sledujú ho médiá, ľudia si s ním fotia selfíčka, pánko si vydá knihu, ktorá sa stane bestsellerom. A zarobí, aby sa mal lepšie ako teraz. Normálne? V spoločnosti priblblých ľudí určite áno. V normálnom svete určite nie. Počkaj, čo je vlastne normálny svet?

Liečime sa kadečím

Je normálny svet ten, kde ľudia veria, že rakovinu môžete vyliečiť z odvaru lišajníka? Určite často čítate kadejaké zaručené rady o tom, že čím všetkým je možné vyliečiť choroby, s ktorými si vedci a lekári na celom svete stále nedokážu dať rady. A zrazu hop, na Slovensku nejaká jednoducho Mária objavila koreň z lišajníka, ktorý je všeliekom na chorobu, na ktorú aj u nás umierajú každý rok desiatky, či stovky ľudí. A ďalšie stovky tejto hlúposti uveria. Dôvod? Lebo bu bu bu – farmaceutická lobby predsa. Ako by povedal Julo Satinský – šľak ma ide trafiť!  K rakovine som našiel ešte ďalšiu múdrosť. Viete prečo Kysučania, ktorí si pestujú ovocie a zeleninu nemajú rakovinu? Lebo ju pestujú zo starých odrôd, ktoré majú látky proti rakovine predsa! To ste nevedeli? A bonus k tomu – nejedzte ovocie, ktoré nezhnedne do dvoch minút po rozkrojení. Je vraj pre novodobé Snehulienky 🙂

Tento blog my mohol byť v podstate nekonečný a je veľmi pravdepodobné, že sa k téme ľudskej hlúposti ešte niekoľkokrát vrátim. Na záver som si nechal ešte dve perličky.

Úplný vrchol hlúposti

Prvou je fakt, o ktorom ste určite ešte nevedeli. Nemenovaný mladý muž (no dobre, Milan Holienka sa volá) na sociálnej sieti (s plnou vážnosťou) zverejnil šokujúcu informáciu, o ktorej svet nemal tušenia. Tak poďme na to: Vedeli ste, že do uvedenia filmu Čeľuste žraloky nikdy neútočili na ľudí? To sa začalo diať až BEZPROSTREDNE po uvedení tohto filmu, tvrdí tento ČTJB človek. Podľa neho za tento krutý fakt môže Holywood. “Prostredníctvom tohto filmu vniesol do nášho Sveta reálnosť iného Sveta.” (Neviete, prečo píše svet s veľkým S?) A tento FILOZOF pokračuje aj ďalej: “Cez naše mysle vnášajú do nášho Sveta reálnosti Temných Svetov. Je len a len na nás, či takúto reálnosť Temných Svetov prijmeme, teda či umožníme Temnej Reálnosti sa vtiahnuť do našej Reálnosti, alebo zotrváme na strane Bielych Svetov.” Skúste si tento citát zapamätať, ak sa vám to podarí, máte u mňa pohár whisky.  Lebo mne to ani za boha nejde do hlavy…

foto: unsplash.com

Druhou perličkou je jav, ktorý som v tomto blogu nemohol opomenúť a nechal som si ho na samotný záver. Je ním známy Chemtrails. Ide o to, že mnohí ľudia veria tomu, že lietadlá, za ktorými stoja určité zlé organizácie, ľudstvo posýpajú akýmsi práškom (to sú tie biele čiary, ktoré lietadlá zanechávajú za sebou na oblohe…). Takže spomínaný pánko, ktorý nás poučil o útokoch žralokov, má pre nás aj radu ohľadom Chemtrails (chce nám zachrániť život takže čujme, čujme).

A zase chemtrails

Chemtrails, čiže chemickým postrekom, ktorý nás trávi ako muchy, sú posýpané všetky krajiny okrem Ruska, Číny, Iránu, Indie a Severnej Kórei (dobrý výber destinácií). Tam nič nehrozí, takže ak by ste pocítili zhoršenie vášho mentálneho zdravia, utekajte do týchto krajín, ja osobne odporúčam najmä Severnú Kóreu. Ak sa vám však cestovať nechce, lebo my Slováci sme v podstate takí domasedi, pán Milan Holienka nám prezradil recept na boj proti chemtrails. V čom tkvie jeho tajomstvo?

Je to veľmi jednoduché. Stačí si kúpiť OCOT. Citujem pána Milana: “Ak uvidíte na oblohe pásy krížom krážom a začne sa zaťahovať a meniť tlak a počasie k horšiemu a chcete vidieť modrú oblohu, vylejte pred okná na betón jeden liter octu.” Koniec citátu, lebo chcem doplniť – ak pod oknami nemáte betón, tak pred vyliatím litru octu na betón ešte vylejte samotný betón! A pokračujme v citáte: “…a nechajte odparovať. Prípadne dajte na parapetnú dosku misku s octom na jednu stranu domu, či bytu i na druhú stranu. Tak sa uchránite pred chémiou z chemtrails a ak to urobí 5 susedov, dokážete vyčistiť vzduch asi na 40 km. Účinok sa zvyšuje zohriatím alebo prevarením octu.” Koniec hlásenia pána Milana. Takže tak. Nezabudnite zapojiť aj susedov…

Mrzí ma to, ale aj na konci môjho blogu sa musím opýtať: Prečo ľuďom tak strašne je.e???

Teším sa na vaše reakcie a ďalšie príklady ľudskej hlúposti, s ktorými ste sa aj vy určite stretli. Nehanbite sa a píšte 🙂Ulož tento článok na neskôr