My muži sme technologické tvory. Naše polovičky nás často nechápu. Nerozumejú tomu, načo potrebujeme mať televíziu s veľkou obrazovkou a s kryštáľovo čistými farbami. Načo potrebujeme mať peckovú reprosústavu pre skvelý zvuk. Alebo prečo potrebujeme bezdrôtové technológie, napríklad reproduktory. Odpoveď? Lebo sa vyžívame v nových technológiách, minimálne v tejto oblasti chceme mať všetko tip top.

Prednedávnom som bol u priateľov v Nemecku a inšpirovaný tým, čo som u nich videl, som si odtiaľ odniesol potrebu zlepšiť svoje portfólio domácich spotrebičov pre oblasť zábavy. Inými slovami – chcem lepšiu telku a bezdrôtové reproduktory. V poriadku, na telku si ešte musím našetriť. Ale reproduktory? Tie si môžem kúpiť aj teraz.

Už niekoľko rokov vlastním malý prenosný bezdrôtový reproduktor nemenovanej značky. Pripájam si ho k mobilu cez bluetooth a počúvam hudbu z aplikácie Spotify. Kdekoľvek. Doma, na rodinnej oslave, pri grilovačke alebo pri práci v záhrade. A môžem vám povedať, je to super vec. Je to môj prvý bezdrôtový reprák, ale nebol by som to ja keby som nechcel viac. Veď stačí, že vidíte, že má niekto lepší, výkonnejší… A to sa aj stalo.

Keď reprák, tak poriadny

Počas medových týždňov sme ležali s mojou manželkou na pláži, v ušiach sme mali slúchadlá a počúvali hudbičku. Jednoducho idylka. Máte zavreté oči a vychutnávate si ten relax, slnko a dobrú hudbu. A potom to prišlo. Kúsok od nás sa rozložila skupinka mladých chalanov a pustili si hudbu cez vlastný reproduktor. Keď som počul ten výkon a skvelý zvuk, hneď som vedel, že ho chcem. Neskutočne masívny zvuk, výrazné basy a obrovský výkon. Mohli sme si všetci na pláži rovno vypnúť naše slúchadlá, od tej chvíle dominovala už len jedna hudba. Tá ich.

Skôr, ako sa rozhodnete

Keď sa teda rozhodnete, podobne ako ja, že chcete dobrý reproduktor, prvé čo urobíte je to, že začnete hľadať a porovnávať. Najskôr si však treba položiť niekoľko dôležitých otázok. Na čo ten reproduktor vlastne využijem, čo od neho očakávam? Chcem ním ozvučiť malú alebo veľkú miestnosť? Budem ho využívať len v interiéri alebo aj v exteriéri? Som maniak na čistotu zvuku? Alebo ma fascinujú výrazné basy? A aký je môj rozpočet?

Keď poznáme odpovede, pustíme sa do hľadania a porovnávania. Na toto si treba vyčleniť asi najviac času, treba sa držať hesla, viackrát meraj a raz strihaj. V tomto prípade – poriadne hľadajte, porovnávajte a zisťujte spokojnosť zákazníkov, prečítajte si recenzie a až potom kúpte. 

Foto:pixabay

Kto hľadá, nájde

Výber bezdrôtových reproduktorov je dnes veľmi bohatý. Sústreďte sa na výkon, kvalitu zvuku, basy a výšky. Vybrať si môžete aj podľa obľúbenosti značky, ak ste presvedčení, že vyrába kvalitné výrobky. Práve kvalita je totiž zárukou vašej spokojnosti a snáď aj dlhšej životnosti tejto technologickej hračky.

Doba pokročila a dnes sa nám otvárajú ešte aj ďalšie možnosti. Smart inovácie. Umelá inteligencia. Priznám sa, že ja už poškuľujem týmto smerom. Mne užnestačí, že môj reproduktor je bezdrôtový. Ja už chcem bezdrôtový reproduktor s umelou inteligenciou. S hlasovým asistentom. Reproduktor, ktorému poviete, aby hral hard rock a pustí vám hard rock. Ale opäť, chcem aj kvalitný zvuk…

A tak sa dnes k mojím požiadavkám na nový reproduktor (dobrý výkon, dostatočné basy a čistý zvuk) pridali aj ďalšie. Ale o tejto téme až nabudúce.

Man About, blog pre mužov

(článok je reklamnou spoluprácou, je však písaný na základe skutočných zistení)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu