Rozobrať a prerobiť jedno z najzložitejšie nadizajnovaných a poslakladaných áut na svete nie je práca pre domácich auto kutilov, ani bežných garážových nadšencov. Pre niekoho to ale bola výzva.

Francúzska spoločnosť Danton Art Customs v spolupráci s talianskou CHD Edition sa na túto úlohu podujali. Na mušku si zobrali Lamborghini z rokov šesťdesiatych. Samozrejme, hovorím o minulom storočí.

Presnejšie, bavíme sa o Lamborghini Espada, ktoré bolo vyrobené v roku 1968 a jeho autotom bol v tom čase legendárny automobilový dizajnéro Marcello Gandini. Je to ten istý človek, ktorý stál za návrhmi konceptov Ferrari 308 GT4, Alfa Romeo Montreal a Carabo a Lamborghini Miura a Countach.

Nové upravené Lamborghini je poctou a pripomienkou 50. výročia od prvého vydania modelu Espada. Využíva pritom využíva originálny (pôvodný) podvozok od darcu a 3,9 l motor V12 s výkonom 325 koní.

Foto: Danton Art Kustoms

Ozdobou rámu je zvyčajná, nitovaná karoséria, ktorá sa využila na zadnú časti vozidla, zatiaľ čo predok bol vytvorený na mieru.

Nový upravený dizajn sa môže pochváliť aj niekoľkými vypuklými úpravami na karosérii a na mieru vybaveným nitovým interiérom s jednorázovými sedadlami.

Tento jednorázový koncept bol postavený na špeciálne kolesá, ktoré boli vyrobené v Toronte, obuté sú v 8,2 palcových pneumatikách.

Tento návrh bol síce zrealizovaný v roku 2018, do výroby sa však ešte len dostane. Je možno síce trošku kontroverzný, ale plne funkčný a štýlový. Jeho cena sa bude pohybovať v rozmedzí medzi 200-250 tisíc USD. Nie je však určený pre bežných smrteľníkov. Však načo aj…

Man About, blog pre mužov

Zdroj: mecum.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu