ÚvodVzťahyProblémy so vzťahom? Poradím vám!

Problémy so vzťahom? Poradím vám!

-

Keď som zakladal môj blog Man About, vedel som len to, že ho chcem zamerať na mužov. Vtedy som ešte nevedel, že vám budem radiť v otázkach žien a vzťahov. Ale stalo sa…

No a ako to teda celé vzniklo? Prečo som sa rozhodol práve takto?

Tisíce kilometrov od domova

Sedeli sme s mojou priateľkou pri bazéne na vietnamskom ostrove Phu Quoc a ja som rozmýšľal, čo by som chcel v živote robiť. Myslím tým prácu, ktorá by ma skutočne bavila a v ktorej by som si bol sám sebe pánom. Uvedomil som si, že jednou z vecí, ktoré ma napĺňajú a ktoré ako tak ovládam, je písanie. V podstate sa ním živím celý môj profesionálny život.

No a tak ležiac pri bazéne a dumajúc, čo ďalej, napadlo mi, že by som si mohol založiť vlastný blog. Blogovanie je v našich končinách v podstate len v začiatkoch, ale vo svete je už oveľa ďalej a viacerí blogeri sa blogovaním nielenže dokážu slušne živiť, ale sú vnímaní na úrovni kvalitných novinárov. Takže som sa rozhodol, že to skúsim aj ja.

Miesto, kde môj blog vznikal, ostrov Phu Quoc

Pre koho písať?

Hľadal som teda možnosti, kde sa na blogerskej scéne usadiť. Tak som uvažoval a špekuloval, uvedomujúc si, že travel blogerov (píšucich o cestovaní) je už u nás veľa a podobne aj blogerov píšúcich o jedle a varení či pečení (food blogerov) je dosť, snažil som sa prísť na to, čo nám tu chýba. Ženských blogov je tiež hojne – móda, líčenie, cvičenie a podobne. Ale blog pre mužov? Hmmm, taký som veru nepoznal. Tak som si povedal, že si práve takýto blog založím. Jednoducho, že budem písať pre mužskú cieľovú skupinu, teda pre vás páni. Mal som pocit, že je tu takáto diera na trhu. Áno, viem, že pánske magazíny existujú, ale pánske blogy tu neboli, aspoň nie v takom množstve ako tie iné, ktoré som spomínal.

Prečo Man About

Potom som uvažoval o názve. Má byť slovenský? Alebo anglický? V perspektíve, že by som chcel časom písať aj pre anglicky hovoriacich čitateľov (samozrejme, že gro by boli slovenské texty) som zvolil anglický názov – Man About. V preklade je to niečo ako Muž o… Muž, píšuci pre mužov, o témach, ktoré by zaujímali mužov.

A tak som sa vrátil z dovolenky domov a začal som. Vedel som, že mužov zaujímajú ženy a vzťahy, rodina, móda, šport, možno nejaké mužské hračky a samozrejme aj kvalitný alkohol. Preto som do svojho repertoára zaradil aj whisky. Vidím v nej potenciál, chutí mi a venujem sa jej už niekoľko rokov.

Cez sociálne siete

Na to, aby som spropagoval môj blog manabout.eu, založil som si stránku Man About aj na Facebooku a na Instagrame. No aj najmä na Facebooku som začal písať veľa príspevkov a propagovať moje blogy, aby ste vôbec vedeli o tom, že som na mojej internetovej stránke niečo nové pre vás napísal.

Facebook je dobrý aj preto, lebo vidím, ktoré moje statusy, posty a témy majú vyššiu a ktoré malú sledovanosť a čítanosť. Z dlhodobej sledovanosti a analýz som zistil, že medzi vami, mužmi, dominujú najmä témy vzťahov, žien a vecí okolo toho. Jednoducho, toto čítate najradšej a tomu sa snažím prispôsobovať aj blogy, ktoré píšem. A tak to všetko žilo svojim životom a ja som rozmýšľal, kam to posunúť ďalej. Nechcem písať len o sebe a mojich vzťahoch alebo nejaké všeobecné veci z tejto oblasti, ale chcem byť užitočný aj pre vás.

Poučený z minulosti

Mám totiž za sebou niekoľko vzťahov, urobil som množstvo chýb, prežil som veľa pekného i nedobrého, niektoré chyby som zopakoval, popálil som sa, zaľúbil a následne párkrát padol na hubu. No a teraz snáď aj dozrel. Keď sa tak obzriem dozadu a zanalyzujem svoj doterajší život, moje lásky, vzťahy a podobne, myslím si, že som schopný mnohým z vás poradiť. Veď viete, mnoho prežitého, z čoho sa viete poučiť a niečo aj naučiť.

Keďže najlepšie sa učí na chybách iných (alebo na vlastných?) chcem vám ponúknuť moje rady, ktoré plynú práve z mojich bohatých skúseností. Mnohí z vás prežívajú rôzne vzťahové krízy, hľadajú si partnerku, alebo sú vo vzťahoch niekde na rázcestí a nevedia, ako ďalej. No a práve vtedy je nezávislý názor často veľmi vítaný. Alebo ak chcete, nezainteresovaný pohľad na vec, alebo pohľad z iného uhla. Vyberte si, čo chcete…

Poradňa pre vás

Preto milí páni, chalani, priatelia, čitatelia, ponúkam vám moje rady. V podstate na čokoľvek, ale v prvom rade ohľadom žien a vzťahov. Pýtajte sa, nechajte si poradiť, vypočujte si triezvy názor na vec, ktorý nie je zaťažený (napríklad srdcom a láskou, lebo vtedy veci nehodnotíme triezvo, že?). A ako bonus ponúkam aj rady z pohľadu ženy. Vždy váš problém veľmi citlivo preberiem s mojou partnerkou, ktorá je veľmi rozumná a má veľmi triezve a hodnotné pohľady na svet. Výsledok je teda nielen z mojej vlastnej skúsenosti, ale plynie aj z konzultácií s nežným pohlavím.

Poďakovania ma tešia

Viacerým z vás som už poradil, mnohí z vás mi už aj napísali, že som im pomohol zachrániť vzťah alebo, že som im otvoril oči. Takéto slová ma veľmi tešia. Rozhodol som sa teda týmto témam venovať ešte viac pozornosti a aj takouto formou otváram pre vás akúsi bezpletnú poradňu. Pýtajte sa, čo chcete, čo potrebujete a ja vám rád odpoviem a snáď aj dobre poradím. A nebojte sa. Všetko je anonymné, vaše meno nikdy nezverejním.

Ak teda máte záujem, píšte na

info@manabout.eu.

Teším sa!

Man About, blog pre mužov

Predchádzajúci článokVietnam. Love at firts sight
Ďalší článokLiek na samotu? Skúste toto

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json