Problémy vo vzťahu postihnú sem tam aj tie najideálnejšie páry. Jednoducho, niektorým veciam sa nevyhnete, nech robíte, čo robíte. Dobré však je, že my s mojou ženou sa o nich rozprávame a pokúšame sa ich vyriešiť. Práve o tomto je môj nový blog.

Pred pár týždňami som napísal článok na tému Pomóc, moja žena chce sex! a ako som očakával, u nás doma to vyvolalo malú búrku v pohári vody. Ako som sa v tom článku priznal, aj mne sa občas stáva, že moja chuť na sex je menšia, ako by moja žena očakávala. A keďže je o pár rokov odo mňa mladšia, nie vždy je jej to po chuti.

Po prečítaní článku mala potrebu sa o tejto téme so mnou rozrávať a chcela mi povedať ako to vnímaju ženy. Alebo teda, ako to vníma ona. Tak som sa rozhodol, že jej poskytnem priestor, aby mala možnosť vyjadriť sa aj tu a možno nám, mužom, aj niečo poradiť. A ak si z toho nič neodnesiete, berte to ako výpomoc inému mužovi v tiesni. Veď aj vám dobre padne, keď si raz za čas vašu ženu vypočuje niekto iný ako vy.

Hlas ženy

Páni, hneď na úvod by som vás chcela vyviesť z omylu. Nemám v umysle vám nijak radiť. Nemyslím si, že by to bolo vhodné a môj vek ma k tomu ani neoprávňuje. Chcela by som vám len poskytnúť náhľad na problematiku sexu zo strany ženy, ktorá má doma o pár rokov staršieho muža. Za ten čas, čo sme spolu, sa mi už podarilo niečo vypozorovať, nejaké tie jeho zvyky aj pomeniť a s niečím ešte stále prirodzene bojujem. 

Menej námahy


Jednu vec, vám, o niečo starším pánom s mladšími partnerkami tak trochu závidím. Nestojí vás veľa námahy nahnať ženu do postele za účelom sexu. Teda, aspoň do určitej fázy vzťahu sa s týmto problémom nestretnete. Mladšie ženy sú zväčša zvedavé, čo nové sa môžu naučiť, majú rady akúkoľvek fyzickú aktivitu a keď ju korunujete ich orgazmom, máte vyhraté. Ide to všetko tak povediac ako po masle. Nepotrebujete skoro žiadne lichôtky, predohry môžete z väčšej miery tiež vynechávať a túlenie po sexe sa od vás tiež až toľko nevyžaduje. Alebo aspoň ako kedy… Čo však, ak vám tento scenár nevydrží tak dlho, ako od neho očakávate? Čo robiť so ženou, ktorá od vás začne vyžadovať veci, aké do teraz nepotrebovala? 

Ťažká fáza


My sme sa vo vzťahu práve do tejto fázy dostali a zatiaľ sme nenašli cestu ako z toho von. To bola presne tá diskusia, ktorú som so svojim mužom chcela absolvovať, ale on ju prehodil na tento blog. Tak vám teraz spíšem pár vecí z môjho pohľadu, ktoré by aj v našom vzťahu pomohli predísť terajšej situácii. A budem dúfať, že si to prečíta aj môj muž, keď to bude nahadzovať na blog.
(Už sa stalo :D)

fotky: Instagram

Nežnosti, nežnosti, nežnosti!


Nielen v posteli, ale kdekoľvek. Neobmedzujte sa len na svoj súkromný priestor a večerné hodiny. Doprajte svojej partnerke nežnosti aj na verejnosti, po ceste v aute, na autobusovej zastávke. Doobeda, po ceste k rodičom na obed, ráno pred odchodom z domu alebo kľudne aj počas toho, ako vám varí večeru. Vaša partnerka nebude tušiť, kedy ju obdarujete pohladením po vlasoch alebo tľapnutím po zadku a bude ju to stále držať v napätí, ktoré sa potom premietne do túžby po sexe s vami. Chuť na sex je u žien ovplyvnená hlavne psychikou a keď jej ráno pri odchode z domu nežne prejdete rukou po stehne a pošepnete jej pár šteklivých slov, bude sa za vami po práci ponáhľať ako keby jej za pätami horelo.

Po nežnosti pikantnosť


Osobne mám rada, keď od partnera počujem pár pikantných slov. Či už ich utrúsi počas dňa a dá mi tým najavo, ako sa na mňa po práci teší alebo mi ich povie po ceste domov v aute. Akúkoľvek formu zvolíte, určite zaberie. Ak to spravíte hneď ráno, neočakávajte, že vám pripraví teplú večeru, ale myslím, že ten sex bude stáť za to. Mne sa páči, keď sa ráno pri lúčení skláňam nad tým mojím mužom a on mi z polospánku prejde dlaňou po vnútornom stehne. Ani sám si neuvedomuje čo robí, ale pre mňa je to vzrušujúci pocit. 

Aká si mi krásna


Slová chvály, komplimenty a lichôtky. Nazvite to akokoľvek, na ženy to zaberie vždy. Nezabúdajte ich hovoriť pri akejkoľvek príležitosti. Určite sa vám to zúročí nielen v posteli. Ak však chcete mať lepší sex, nezabúdajte žene sem tam pochváliť jej starostlivosť o vašu pýchu alebo utrúste slovko dve o tom, ako dobrý orgazmus ste vďaka nej mali. Nenechávajte si to pre seba. A ak jej pritom ešte spomeniete, ako sa vám páči, keď ju vidíte pri jej orgazme, bude vám žena ležať pri nohách určite častejšie ako doteraz. Chce to len nešetriť slovami!

Objavujte


Jedna z najhorších póz muža v sexe je, ak má pocit, že už všetko zažil a s novou partnerkou nemusí skúšať nič nové. Že presne vie, čo jemu aj jej bude robiť dobre. To je zásadný omyl! Môžem vám odprisahať, že každá žena je inak citlivá a má rada úplne iné veci. Niektorej naozaj nerobí dobre jemné zaobchádzanie a iná neznesie silnejšie tľapnutie po zadku. A tá tretia má rada kombináciu oboch, ale všetko v úplne iných situáciach ako tie pre ňou. Je to na vás, aby ste našli tie správne momenty a techniky, ktorými sa jej zavďačíte. Zúročte svoje skúsenosti z predošlých vzťahov a naučte ju niečo nové.

Couple embracing at home

Áno, si to presne ty miláčik


Ukážte svojej partnerke, že po nej túžite. Že vás vzrušuje. Že mať s ňou sex, je pre vás radosť a nie povinnosť. Že je pre vás potešením ju uspokojovať. Robte to tak často, ako je to len možné. Hlavne si takéto prejavy nenechávajte len na čas, keď si chcete vo vzťahu niečo vyžehliť. Žena to vycíti a možno vám to prvé tri razy prejde hladko, ale po čase to už stačiť nebude. A môže sa vám stať, že takýto pokus o zmierovací sex, bude chápať opačne. Ako niečo, do čoho vás dotlačila núdza. A to nie je ten pocit, ktorý vo svojej partnerke chcete vyvolať. Preto sa snažte hlavne v nekrízovom období a počas hurikánu v domácnosti sa vám bude lahšie hľadať úkryt.

Rozprávajte sa o svojich túžbach


Neverím, že už nie je nič, čo by ste nechceli zažit. Možno je to sex v trojke, ku ktorému sa už nedopracujete, ale rozprávať sa o tom s partnerkou môžete. Nie je nic horšie, ako keď neviete svoje túžby povedať. Tak sa váš sexuálny život s aktuálnou priateľkou nikam nepohne. Šikovná partnerka vie vaše túžby zúročiť aspoň v slovnej forme počas sexu. Myslím si, že nie je nič zlé na tom, keď vám počas sexu začne rozprávať o tom, ako si predstavuje, že by sa k vám pridala ešte aj jej kamarátka. Možno ani netušíte ako vaše narastajúce vzrušenie bude blahodárne učinkovať aj na ňu.

Netradične na klasiku


Čo tak skúsiť sex aj na netradičných miestach? Že ste to už skúšali a nebolo to nič moc? A čo ak to tentokrat bude stáť za to? Alebo bude tento zážitok slúžiť ako predohra. Trošku adrenalínu nikdy nezaškodí a ak vás pri tom niekto náhodou nachytá, budete mať aspoň úsmevnú spomienku. Neobmedzujte sa len na posteľ. Klasické veci sa dajú skúšať aj v netradičných podmienkach. A možno sa aj vo vás prebudí mladý tvor, túžiaci po nových zážitkoch. Ak sa na takéto vyvádzanie už naozaj necítite, aspoň sa skúste tváriť, že nad ním budete uvažovať. Počuť od partnera kategorické nie, je občas až nepredstaviteľné. 

Tak takto mi naložila moja manželka. Rád som si to prečítal, veľa som sa o našom vzťahu a o tom, čo jej v ňom chýba dozvedel. A možno sa v ňom nájdete aj vy. Ktovie?

(Samozrejme, po napísaní svojich pocitov a túžob v tomto blogu sme sa o všetkom porozprávali a dohodli sme si postup a recept, ako sa posnažíme náš problém vyriešiť k spokojnosti nás oboch.) 

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu