Ak by ste si povedali, že chcete mať auto ako nikto iný, museli by ste siahnuť do vrecka extrémne hlboko. A ak by ste aj siahli, asi by ste len veľmi ťažko našli voľných 11 miliónov eur na kúpu luxusného automobilu. Približne toľko, ak nie viac musel zaplatiť za nový Rolls Royce Sweptail jeho budúci majiteľ.

luxusné kupé
Predná maska Rolls Royce Sweptail, zdroj foto: topspeed.com

Automobilka Rolls Roys pred niekoľkými mesiacmi jeden takýto kúsok na objednávku vyrobila. Volá sa Sweptail a je skutočne nádherný. Má niekoľko naj. Jedno z nich znie: najdrahší. Ďalšie môžu znieť: najluxusnejší, najštýlovejší, najsnobskejší, naj… doplňte si sami.

Inšpirovali sa jachtami

Britskej automobilke trvalo dokončenie tohto výnimočného auta štyri roky. Jeho tvorcovia čerpali inšpiráciu z prvkov, ktoré sú známe v tejto sociálnej sfére – konkrétne z luxusných motorových jácht. Spojenie tradície tejto prestížnej automobilky a luxusných lodí viedlo k vytvoreniu skutočne jedinečného, dá sa povedať, že až umeleckého diela.

Rolls Royce Sweptail
Pohľad zozadu, zdroj foto: topspeed.com

Výnimočné línie

Cena je síce jedna vec, ale pozrieť sa treba nielen na ňu. Za zmienku určité stojí remeselné spracovanie tohto nádherného kúsku na kolesách. Jedno je isté – Sweptail nie je podobný žiadnemu z predchádzajúcich modelov značky. Môže sa zdať, že je založený na modeli Phantom Coupe, ale z dizajnu tohto auta toho prebral len veľmi málo. Už len pri pohľade na prednú časť vozidla môžeme skonštatovať, že je dramaticky odlišná od Phantoma.

Rovnako unikátna ako predok limuzíny je aj zadná časť vozidla. Charakterizujú ju vzpriamené a impozantné ramenné línie. Na líniách automobilu môžme zreteľne vidieť už spomínanú inšpiráciu zo sveta jácht a lodí.

Rolls Royce Sweptail
Pohľad zhora, línia jachty je zrejmá, zdroj foto: topspeed.com

Jedinečný interiér

Iný je aj interiér. Jeho tvorba bola ovplyvnená požiadavkami a plánmi čakajúceho majiteľa, ktorý sa chcel úplne zbaviť zadnej časti a nahradiť ju zariadením podľa vlastných potrieb. Roll Royce vo vnútri využil upravený materiál Macassar Ebony, ktorý je považovaný za jednu z najluxusnejších drevených dýh na svete. Sedadlá, horná časť minimalistickej prístrojovej dosky a spodná časť rúčok je zase z kože Moccasin a Dark Spice.

Rolls Royce Sweptail
interiér, zdroj foto: topspeed.com

Milé prekvapenie na záver

Medzi prekvapenia interiéru určite patrí ručný mechanizmus umiestnený v stredovej konzole, do ktorého sa umiestňuje fľaša šampanského a dva poháre z kryštálového skla. Takých drobných prekvapení a vychytáviek je v tomto superluxusnom coupé viacero. Stačilo by sa posadiť a dlhé minúty, či hodiny sa kochať prepracovanými detailami, ktoré dohromady tvoria ohromujúci automobilový klenot.

Pozrite si video.

Man About

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu