ÚvodMan AboutRozchod. Ako som sa s ním vyrovnal ja?

Rozchod. Ako som sa s ním vyrovnal ja?

-

Rozchodov som v živote zažil niekoľko. Každý vie, že to nie je nič príjemné. Ale tento ma bolel mimoriadne. A nebolo jednoduché sa z toho dostať. Ako sa mi to podarilo?

rozchod, Man About

Každý z nás znáša bolesť z rozchodu rôzne. Záleží aj od toho, ako veľmi sme zaľúbení. Existuje priama úmera medzi silou emócie, teda zaľúbenosti a bolesťou, ktorá nastane po nečakanom rozchode. Ak si zaľúbený až po uši, bolesť je ukrutná.

Lietanie v oblakoch

Tak to bolo aj v mojom prípade pred pár rokmi. Karolínu som miloval nadovšetko. Každý kúsok jej osobnosti, jej tela, jednoducho všetko. Zdala sa mi ideálna. Bola o niekoľko rokov mladšia ako ja (18), ale mne to vôbec nevadilo. Rozumeli sme si, všetko nám klapalo. Okrem jednej veľmi dôležitej veci a tou bol pohľad do budúcnosti. Tu sme mali vzhľadom na náš vekový rozdiel dosť odlišné predstavy. Pochopiteľne. Pri troche dobrej vôle sa však všetko dalo riešiť. Ja som na nič netlačil a stačilo by v niečom ustúpiť aj na tej druhej strane a bolo by všetko fajn. Nevyšlo…

Definitívny koniec. Rozchod

Po viac ako dva a pol roku spoločných krásnych chvíľ prišla krutá správa, že sa so mnou rozchádza. Rozchod! To strašné slovo sa svojimi hnusnými pazúrmi zadrapilo do môjho mozgu. A tiež do srdca.

Signály o našom konci som už mohol vnímať dlhšiu dobu, ale pri zaľúbenosti takého stupňa som mnohé veci prehliadal. Alebo som ich len nechcel vidieť? Ja som jej dokonca odpustil aj fakt, že ma podviedla. Poviete si, že blbec, mal si ju kopnúť do … už vtedy. Ale ja som ju ľúbil až tak veľmi, že som to so stekajúcimi slzami na tvári prehryzol. Chcel som odpustiť a ísť ďalej. Nepomohlo nič. Ešte som sa jej snažil otvoriť oči, nasľubovať hory doly, ale nezabralo. A to ani nehovorím o tom, čo všetko som pre ňu robil. Bol som asi ten najpozornejší muž na svete, takže nejaké úvahy o tom, že som si to zaslúžil, alebo žeby som urobil nejakú vedomú chybu, neprichádzajú do úvahy. (Neskôr som prišiel na to, že už mala “istotu” u niekoho iného).

Ťažké chvíle

Netajím sa, že som veľa plakal a smútil. Každý sa s rozchodom vysporadúva inak. Ja svoje emócie skryť nedokážem. Zatvoril som sa vo svojej izbe, vonku som nemal chuť chodiť, nikoho som nechcel vidieť, aby nevidel moje opuchnuté červené oči. Každá spomienka, každá predstava na ňu mi vháňala slzy do očí. Bolelo to. Dlho. Samozrejme, že som si uvedomoval, že všetko prebolí a chce to len čas. Ľudia do našich životov prichádzajú a odchádzajú. Moja mama mi vtedy, vidiac ako sa trápim, povedala: “Odišla z tvojho života preto, lebo má prísť niekto lepší.” Dnes viem, že mala pravdu. Ako naše mamy zvyknú mať, aj keď si to často nechceme pripustiť.

Môj recept

Čas. Hral som o čas. Každým dňom a týždňom to bolo, muselo byť lepšie. Vnútorne sa s tým vyrovnávame. Nič iné nám nezostáva. Bolesť aj keď pomaly, ale isto ustupuje. Len ten čas je potrebné nejako “zabiť”. Ako som ho trávil ja?

Tu je môj recept. Upozorňujem, že nemusí zaberať na každého a nie každému musí vyhovovať. Niekto ho dokonca môže odsúdiť, ale mne pomohol.

# Činnosť, záujmy

Najhoršie zo všetkého sú spomienky. Všetko, čo sa s ňou spája, ti ju pripomína. Nie je dobré sa utápať v spomienkach. Je potrebné snažiť sa zabudnúť. Preto, si treba nájsť nejakú činnosť. Napríklad sa viac zamerať na svoju prácu. Alebo na svoje zdravie. Urob niečo pre seba. Chodievaj do fitka. Medzi ľudí. Športuj. Stretávaj sa s priateľmi. Vtedy na svoju bolesť nebudeš permanentne myslieť.

# Alkohol

Toto môže byť rozporuplná rada, ale mne pomohol. Nie, netvrdím, že sa treba opíjať. To rozhodne nie. Alkohol však má jednu celkom fajn vlastnosť, a to tú, že otupí tvoje zmysly. A v čase najväčšieho smútku a bolesti tie zmysly otupiť dokáže. Ja som to riešil niekoľkými pohárikmi whisky. S priateľmi nemôžeš byť stále a keď prídeš domov, zase na teba všetko doľahne. Vtedy som si dal pár panákov whisky. Pomohlo. Dôležité je to ale mať pod kontrolou. Ak to nedokážeš, tak to s alkoholom neriskuj.

# Seriály

Seriály mi pomohli ponoriť sa do iného sveta. Nie, nemám na mysli televízne komerčné seriály, ktoré vysielajú naše televízie. Myslím, seriály, ktoré nájdeš napríklad na stránke topserialy.sk. Každý si tam nájde niečo, čo ho zaujme a s čím sa dokáže zžiť. Sleduješ osudy iných ľudí, iné príbehy a na chvíľu zabudneš na svoje vlastné problémy. Pozeral som jeden diel za druhým. A ďalší deň znovu. A potom znovu. Išiel deň za dňom a bolesť postupne ustupovala. Aj vďaka tomu, že som sa zameral na niečo iné, čomu som sa pravidelne venoval.

# Hudba

Hudba dokáže liečiť. Upokojovať. Hudba ťa dokáže potešiť, vyvolať emócie, donúti ťa zamyslieť sa. Je balzamom na dušu. Môžeš pri nej plakať, smiať sa, relaxovať. Povzbudí ťa keď treba. Púšťaj si hudbu. Zahreje ťa na duši a pomôže ti liečiť tvoje bolesti. Hľadaj nové veci. Vyskúšaj napríklad aplikáciu Spotify. Je tam milión vecí, rôzne žánre a štýly. Ja som skúšal, hľadal, počúval a často som objavil niečo nové, dovtedy nepoznané. A krásne…

# Zameraj sa na budúcnosť

Rozchodom so ženou, ktorá o teba nestála, tvoj život nekončí. Po niekoľkých týždňoch samoty a vyrovnávania sa s rozchodom už budeš pripravený rozumne a triezvo uvažovať o svojej budúcnosti a ďalších plánoch. Nezabudni, že niekde tam, vonku, je niekto, kto ťa bude mať rád. Keď sa budeš snažiť, nájdeš ju. A niekedy ju nájdeš práve vtedy, ak sa až tak veľmi snažiť nebudeš. Jednoducho ti život prinesie novú lásku. Aj keď si najskôr myslíš, že už nikdy nebude nič také ako predtým, ver mi, že bude. A lepšie.

rozchod, láska, vzťah

Každý z nás si zaslúži milovať a byť milovaný. Len je potrebné nájsť toho pravého, tú pravú. Všetko príde. Len to chce svoj čas. Buď optimista. 😉

-Man About

P.S. Pokojne okomentuj. Ak potrebuješ poradiť so zvládnutím toho tvojho bolestivého rozchodu, pokojne mi napíš. Skúseností mám na rozdávanie. Snáď pomôžem.

2 KOMENTÁRE

  1. Jak muj příběh. Jen jsme stejně stáří a ke všemu manželé a máme syna. Jinak je to totožný. Dik za rady. Máš pravdu, že čas léčí. Jsou to sice jen tři měsíce, ale je to lepší. Díky bohu za svou mamku a alkohol s kamarády. Fitka taky snažím dodržovat a ty seriály zkusím.

    • Ahoj Jirka, každému môže pomôcť samozrejme niečo iné, ale zaručene je čas najlepším lekárom. Život rozchodom rozhodne nekončí, aj keď zvládnuť ho nie je jednoduché. Ale na svete je množstvo skvelých žien, ktoré čakajú na skvelých mužov. Takže verím, že ešte stretneš niekoho, kto ťa bude robiť šťastným a s kým zažiješ lásku, ktorá ťa bude napĺňať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json