Vzťah je ako jedlo. Môže byť chutné rovnako ako mdlé, či úplne bez chuti. Aké ingrediencie treba do vzťahu pridať, aby sa stal skutočnou gurmánskou pochúťkou?

Na začiatku sú vzťahy skvelé. Vo vzduchu cítime elektrizujúcu atmosféru a príťažlivosť sa dá porovnávať s magnetom. Po čase je elektrika i magnet slabšia. Čo s tým?

Ak chceme, aby bol náš vzťah silný a pre oboch partnerov zaujímavý aj po čase, musia na tom zamakať obaja. A potom to môže stáť za to aj po rokoch. Ak to jeden z vás vzdá, alebo i obaja, je to začiatok konca. Takže, ak chceme, aby to fungovalo, je potrebné snažiť sa dodržiavať niekoľko železných pravidiel. Tu sú.

# Hľadajte rôzne spôsoby ako vyjadriť lásku

Popustite uzdu svojej fantázii a ukážte, že na vašom vzťahu neustále pracujete. Každý z nás by chcel byť zbožňovaný, čo je ešte o kúsok vyšší level ako byť milovaný. Aj keď byť milovaným je super vec a aj to by nám mohlo stačiť. Veľa o tom môžu hovoriť ľudia, ktorí nemajú nikoho, kto by ich miloval. Ja osobne by som v takom smutnom svete žiť nedokázal.

Takže, skúste nájsť jazyk lásky, ktorý vyhovuje vašej partnerke. Na ktorý počuje. Ktorému rozumie a je jej blízky. A takto jej prejavte svoju lásku. Ak ju poznáte, nebude to pre vás problém. A skúste byť pritom aspoň kúsok originálny. Vezmite ju na nečakané miesto. Možno niekde, kde ste sa po prvýkrát stretli. Fantázii sa medze nekladú.

# Zahŕňajte ju komplimentmi

Romantika časom vyprchá a napokon, priznajme si, nie vždy máme na ňu chuť. Alebo na ňu jednoducho nemusíme byť stavaní. V tomto prípade sú skvelou možnosťou, ako si svoju ženu získať, práve komplimenty. Sú to drobnosti, ktoré fungujú. Dnes vyzeráš veľmi dobre. Tá večera je geniálna. Krásne voniaš. Si poklad. Dnes si ešte viac sexy ako inokedy. A rôzne iné príjemné slová dokážu zahriať pri srdci. A robte to denne.

# Doprajte jej pocit docenenia

Práve ženy často robia pre naše vzťahy viac, ako my muži. Viac sa snažia na spolužití zapracovať. Keďže sme teda v tomto zmysle “vo vleku”, snažme sa ich aspoň oceniť. Povedzte vašej partnerke ako veľmi si vážite to, čo pre vás robí. A opýtajte sa jej, či je niečo, čo by ste pre ňu mohli urobiť vy a zjednodušiť jej tak deň. A potom to aj urobte. Vráti sa vám to. V dobrom.

# Snažte sa byť vtipný

Smiech je skvelá vec. Hľadajte možnosti ako sa spoločne zabávať. Ako sa spoločne zasmiať. Máte vlastný interný humor? Využívajte ho. Vtipkujte. Doťahujte sa. S láskou. Dodá to vášmu vzťahu šťavu a potrebnú energiu. Smiech je barometrom šťastia. Ak pozorujete, že sa s vašou partnerkou spoločne málo smejete, nie je to dobrý signál. Zapracujte na tom.

# Pochváľte partnerku pred rodinou či priateľmi

Je fajn, ak svoju ženu chválite v súkromí. Ale ešte väčší bonus pre ňu bude, ak ju pochválite aj pred vašimi priateľmi, alebo v kruhu širšej rodiny. Samozrejme v jej prítomnosti. Určite je za čo. Je to skvelá forma podpory a tiež odmeny za to, čo pre vás robí a čo do vášho vzťahu prináša.

# Zapáľte vášeň

Pravidelný sex je fajn vec, ale mal by sa stať viac než len povinnosťou. Doprajte vášmu milovaniu vášeň. Uistite sa, že si partnerka sex s vami užíva. Naozaj užíva. A že je spokojná.

Ak si zapamätáte týchto šesť pravidiel a budete ich pravidelne používať, verte mi, že váš vzťah bude prosperovať. Všetko bude fungovať tak ako má. A ak s vašou partnerkou fungujete dobre aj dnes, tieto veci nebudete brať ako nadprácu, ale ako bežnú vec. Vec, ktorú už vlastne mnohí z vás aj robia. Ak nie, tak je čas začať…

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu