Úvod Vzťahy Sex bol včera. Bude aj dnes?

Sex bol včera. Bude aj dnes?

-

Ešte pred niekoľkými rokmi som sa ho nevedel nabažiť. Vládal som a zvládal som. Nemôžem povedať, že mi dnes nechutí. To absolútne nie. Užívam si ho rovnako, ale…

Foto: Unsplash.com

Povinnosti, pracovná záťaž, rodičovské povinnosti, zdravotné problémy, stres, únava. To všetko sa podpisuje pod menšiu chuť na tieto radovánky. A nemôžem povedať, že sa tomu teším. Nie, neteším. Niekedy však padnem do postele a som rád, že sa nemusím pohnúť. Na druhej strane si ale uvedomujem, že partnerský vzťah je aj o tom, aby sme boli aktívny v každej oblasti Aj v sexuálnej. Sex nie je síce tá najdôležitejšia vec na svete, ale je jedna z najdôležitejších a aj najlepších vecí, čo nám v našom živote prinášajú radosť.

Keď však v partnerstve zmizne sexuálny náboj, treba sa mať na pozore. Kontrolka v hlave by mala blikať. Blik. Blik. Blik. Niečo s tým treba robiť! Ale čo? Poďme sa pozrieť na možnosti, ktoré máme. Ak teda nechceme, aby sa náš partner, alebo partnerka obzreli po rozptýlení niekde inde.

Zahoďte na chvíľu svoje starosti za hlavu

Jednoducho povedané – vykašlite sa na povinnosti. Jeden večer to snáď dokážete. Vypnite počítač, zvuky na telefóne a vybavte si opatrovateľku pre vaše dieťa a vyrazte do ulíc. Pozvite partnerku do pekného baru na miešaný drink alebo na dobré vínko. A rozprávajte sa spolu. Pozerajte sa na ňu, priamo do očí a povedzte jej, čo k nej cítite. No a po príjemnom uvoľňujúcom večeri si to doma rozdajte. Užite si to. Tento večer patril predsa len vám.

Povedzte si navzájom, čo chcete

Ja osobne nemám rád debaty v inotajoch, v neurčitých významoch, ktoré musím dlhé minúty lúštiť a hľadať kdesi medzi riadkami. Nemám na to chuť, energiu a často ani náladu. Tak si to teda povedzme na rovinu. Čo chceme? Čo nás poteší? Čo nás vzruší? Čo by nám urobilo dobre? Čo náš partner zvyčajne nerobí a vás by to mimoriadne potešilo? Povedzte si to. Vy jej. Ona nech to povie vám. A vyskúšajte to. Možno objavíte niečo nečakané. Niečo, čo vás bude skutočne baviť.

Zdroj: Instagram

Provokujte sa, dráždite sa

Toto je zaujímavá vec, lebo nie vždy musí fungovať, ale často zafunguje. S týmto mám problém ja doma. Moja žena sa snaží o navodenie sexuálneho napätia, píše mi šteklivé správy na messengeri a ja zaujatý do výberu zimných pneumatík jej pošlem ako reakciu na jej vášnivé písmenká toto: Miláčik, čo hovoríš na tieto zimné gumy? Môžu byť? Dodnes mi to vyčíta. Skúste nebyť ako ja, skúste sa hecovať, prípadne kúpte nejakú drobnosť, ktorá k tomu môže pomôcť.

Pripravte si predohru

Áno, ja viem, že toto nie je naša (mužská) šálka kávy. Ale ženy ju milujú a dokonca vyžadujú. Vtedy totiž prežijú lepší a intenzívnejší orgazmus. Oni to majú jednoducho tak. Treba to akceptovať, treba sa s tým zžiť. A treba vymyslieť, ako na to, čo urobiť, aby sme ju “predvarili”. Pripravte si scenár, nájdite si niečo na nete. A možno to nájdem za vás. A napíšem o tom ďalší blog, uvidíme.

Zdroj: Instagram

Moja žena sa teraz pri čítaní týchto riadkov usmieva a hovorí si – no tak to som zvedavá, ako sa to preukáže u nás doma v praxi. Lebo ja, chalani, sa učím rovnako s vami. Tiež nie som dokonalý a mám svoje nedostatky, ktoré mi moja polovička často vyčíta 🙂

Neplánovaný sex

Aj toto je u nás často jablko sváru. Keď to urobím, pradie spokojnosťou ako mačička. Keď je to však stále rovnako – napríklad len večer v posteli – prská a ježí sa. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale… prehnite ju niekde, nečakane a verte, že nebude proti. Toto je práve to korenie, ktoré robí naše vzťahy trochu pikantnejšími alebo v inej kuchárskej terminológii – lepšie dochutenými.

Foto: Unsplash.com

Ukážte jej, že je pre vás stále sexy

Všetko je to v našich hlavách. Keď nemáme chuť na sex, na našu partnerku a na nič, je to v hlave. Keď sa naša partnerka kvôli nedostatku sexu cíti mizerne, je to tiež v hlave. A keď si vysvetľuje nedostatok sexu a nezáujem partnera tým, že už nie je dostatočne atraktívna, je to tiež v hlave. A potom v tej istej hlave vznikajú rôzne konštrukcie a špekulácie. Načo? Ukážme teda našim partnerkám, že sú pre nás stále atraktívne. Povedzme im to. Aká si dnes krásna žena moja. Takto som si moju manželku privítal včera doma a silno som ju objal.

Verte, že to dodá silu, energiu a ešte väčší pocit lásky. Každý z nás predsa chce byť milovaný.

Man About, blog pre mužov

Predchádzajúci článokNa ceste od áut k člnom
Ďalší článokŠpeci novinka v auto priemysle

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov