More

  Sex je dobrý spaľovač kalórií. Navyše je zdravý!

  Predstav si, že sa musíš behať po rozpálenom asfalte, len aby si zhodil nejaké to kilo. Existuje lepší spôsob ako spáliť kalórie. Recept má tri písmená. SEX.

  sex, pre mužov

  Vieš aký je rozdiel medzi behom a sexom? Jednoduchý. Sex je oveľa príjemnejšia činnosť ako beh. A vieš, čo majú spoločné? Oba sú zdraviu prospešné a spaľujú kalórie. Veď nič nie je lepšie ako zdravý pohyb na zdravom tele, či?

  Ja osobne teda určite uprednostňujem tú vecičku na tri písmená. Hups. Však vlastne aj beh má tri písmená, haha. Tak potom poviem, že je uprednostňujem tú vecičku na tri písmená, ktorá končí na písmeno X.

  Nie je sex ako sex

  No nemysli si, že je to až tak jednoduché. Nestačí mať sex v štýle ležania na chrbte a tľapkať po zadku svoju partnerku nech zrýchli tempo. Takto teda nie! Ak chceš spáliť kalórie, musíš byť pri sexe aktívny! V tom prípade by si podľa výskumov mohol spáliť od 100 do 300 kalórií. Nesmie to však byť sex v štýle dvoch zajačikov, ktorý prebehne raz, dva a koniec. Musíš to robiť tak, aby nezostala ani nitka suchá.

  sex, kalórie, muži

  Čo zistil výskum

  Tentokrát nie americkí, ale kanadskí vedci na univerzite v Montreale zistili, že počas priemernej sexuálnej činnosti spáli muž okolo 100 kalórií (toľko spálim na bežeckom páse za 10 minút!) a žena približne 69. Celkom fajn nie? Z výskumu vyšlo zistenie, že my muži za minútu sexu spálime 4,2 kalórií, zatiaľ čo žena 3,1. Ak dokážeš súložiť v kuse celú hodinu, môžeš takto zlikvidovať vyše 250 kalórií!

  Kroťme optimizmus

  Aby to však nebolo také jednoduché, existuje aj iný prieskum, ktorého výsledky tvrdia, že sex nie je bohvieaký spaľovač tuku a cvičenie vo fitku nenahradí. Ako vždy, pravdu hľadaj niekde uprostred. Ak je tvoj sex lenivý ako ty sám, tak aj kalórií spáliš minimálne. Ak si však sexuálny borec a zvládneš makať dlhé minúty a svojej partnerke dopraješ niekoľko orgazmov v rôznych polohách, tak vieš spáliť celkom slušné kalórie.

  sex, pre mužov, blog

  Najlepšia je kombinácia

  Ak chceš byť zdravý a vyzerať dobre, najlepšie je kombinovať dostatok sexu a dostatok cvičenia. A nežrať za troch.

  Ďalšie pozitívne účinky sexu

  Sex má aj ďalšie pozitívne účinky na ľudský organizmus. Aké?

  Tu je ich výpočet:

  1. Zlepšuje náladu.
  2. Posilňuje imunitu.
  3. Znižuje riziko rakoviny mužov. Rozsiahla štúdia British Medical Journal ukázala, že muži, ktorí ejakulovali najmenej 21-krát mesačne, mali nižšiu pravdepodobnosť rakoviny prostaty ako tí, ktorí ejakulovali len 4-7 krát za mesiac!)
  4. Uspokojí tvoju polovičku. A možno aj upokojí. A ukojí. A… doplň si, hehe…
  5. Spaľuje kalórie. Podľa toho ako aktívny si.

  Takže tu môžeš vidieť, že sex je zdravý. Má samé pozitíva. Preto si ho užívaj kým môžeš!

  -Man About

  Zdroj foto: pixabay.com

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img