Úvod Vzťahy Sex v trojke. Ako túto tému načrtnúť partnerke?

Sex v trojke. Ako túto tému načrtnúť partnerke?

-

Mnohí z nás majú rôzne sexuálne túžby. O niektorých dokážeme hovoriť, iné ostávajú hlboko ukryté v našom vnútri. Väčšina z nich sa nám nesplní. Niektoré áno. A o niečo sa môžeme aspoň pokúsiť. Jednou z takýchto túžob je pre mnohých určite sex v trojici.

lienky
pixabay.com

Ak si sám, ok, vieš si to zariadiť akokoľvek. Ak si ale vo vzťahu, je to omnoho komplikovanejšie a často až nemožné. Ak ťa ale táto vec veľmi priťahuje, skús sa o tom porozprávať so svojou partnerkou. Ten rozhovor však určite nebude ľahký a musíš sa pripraviť na to, že sa dostaneš na veľmi tenký ľad. Aby si sa hneď na začiatku neutopil, prinášam ti niekoľko rád, ako túto tému zvládnuť.

Tak poďme na to. Ukážem ti cestu, ako by to mohlo ísť:

# Neotváraj túto tému s tým, že chceš okoreniť vzťah.

Svojej partnerke by si určite nemal dať najavo, že sa s ňou nudíš. Lebo to nie je len jej chyba, ale aj tvoja. Začať túto debatu slovami, že je sex medzi vami nudný, a preto by si chcel navrhnúť trojku, je zlý začiatok.

Vaša debata by mohla dopadnúť takto:

TY: Nemáš pocit, že náš sexuálny život je v poslednej dobe nudný? Čo keby sme skúsili milovanie v trojici?

ONA: Hovoríš mi, že sa so mnou v posteli nudíš, že nie som pre teba dosť dobrá? Fuuu, nemôžem uveriť tomu, že chceš mať sex s inou ženou!

Predpokladám, že presne tomuto by si sa chcel vyhnúť. Ako teda otvoriť túto tému? Napríklad takto:

TY: Aký máš názor na sex v trojke?

Takto zistíš, či je takýmto veciam otvorená, alebo je o nich aspoň ochotná viesť diskusiu, prípadne, či je táto cesta úplne zarúbaná.

# Opýtaj sa jej s čím a s kým by bola v pohode

Ak teda privolí vôbec o tejto téme debatovať a tebe sa zdá, že je takejto idei možno i naklonená, je to pre teba iste pozitívum. Ale maj na vedomí, že ide o spoločný “biznis”. Všetko je potrebné riešiť spoločne. Ak privolí, neznamená to, že ti dala povolenie pretiahnuť nejakú inú. Neplánuj túto vec sám, musíte tak robiť spolu.

Tvoja otázka smerom k tvojej partnerke by teda mohla znieť:

TY: Ak by sa to teda jedného dňa stalo, ako by si si to predstavovala? Čo by sa ti páčilo?

Tu prichádza asi najzaujímavejšia časť plánovania. Nie je totiž trojka ako trojka. Verím, že ty si predstavuješ trojku ako sex s dvomi ženami. Otázka však je, ako si trojku predstavuje tvoja partnerka. Čo ak bude trvať na tom, mať sex s dvomi mužmi? Alternatívou je mať trojku s lesbičkou, ktorá by sa postarala o tvoju partnerku a ty by si sa na ne díval. Hm? Viete sa obaja na podobe trojky zhodnúť?

O všetkom je potrebné diskutovať! Úplne dôležité však je, že výsledkom by malo byť to, že sa pritom budete obaja baviť. Je potrebné navodiť myslenie tak, že nejde o sex s inou ženou, ale s niekým cudzím. Neznámym.

žena
foto: matheus ferrero

# Nedebatuj s ňou o tom tak, ako by šlo o konkrétnu udalosť. Skôr všeobecne.

Nie je dobré navrhnúť jej konkrétnu osobu, ktorá sa tebe páči a s ktorou by si chcel mať sex. Pomôckou by mohla byť napríklad aplikácia Tinder, kde by ste mohli zverejniť váš záujem o sex v trojke a spriaznenú osobu by ste mohli spoločne hľadať anonymne. Aj čas by ste si teda museli dohodnúť v termíne, ktorý by vyhovoval vám všetkým.

Dôležité upozornenie: Netlač na pílu. Nechaj svojej partnerke čas na premyslenie a plánovanie. Neponáhľaj sa. Ak bude cítiť nátlak z tvojej strany, je veľká šanca, že túto tému rýchlo uzavrie.

Povedz jej, že to nie je niečo, čo by si chcel skúsiť ihneď, ale že ide len o myšlienku, ktorá by sa mohla realizovať v záujme zábavy a v čase, keď budú vhodné okolnosti.

prezervatív
pixabay.com

# Buď pripravený na to, že sa budeš musieť vyrovnať s pocitmi žiarlivosti.

Sex v trojici môže byť lákavý, ale na druhej strane prináša aj zložité situácie a množstvo komplikovaných emócií. Príkladom môže byť scenár, že sa počas trojky budeš viac venovať druhej žene, ako tej vlastnej. Skús sa vcítiť do jej kože! Alebo čo keď si potom uvedomíš, že sex s tou druhou sa ti páči viac ako s tou tvojou? Tieto veci je veľmi ťažké následne zvládať.

Predísť tomu môžeš tak, že svoju partnerku ubezpečíš, že je a bude pre teba aj naďalej najdôležitejšia. A buď chápavý voči jej výhradám a strachu. Ak teda pochopí, že pôjde len o zábavu a ty jej dáš dostatočne najavo, že ju miluješ a je pre teba to najdôležitejšie, je to v poriadku a sex v trojke si budete môcť naozaj uvoľnene užiť.

# Organizuj túto vec pre tie správne dôvody, nie preto, že chceš inú. A pamätaj, že to napokon nemusí dopadnúť tak sexy ako sa to na prvý pohľad zdá.

Tvoj život nie je pornofilm ani erotický thriller. Tvoj život je skutočnosť. Sex v trojke v skutočnom živote je oveľa komplikovanejší ako vo filme. Trojka je risk. Môže narušiť váš vzťah. Ale ak to vyjde a ty i tvoja priateľka sa dobre zabavíte, tak je to paráda.

Ak sa ti to teda podarí s tvojou polovičkou dohodnúť a doladiť, tak vám obom želám veľa šťastia.

P.S. A ak máš s trojkou (alebo s jej plánovaním) nejaké zaujímavé skúsenosti, s ktorými by si sa chcel otvorene alebo anonymne podeliť, pridaj sem svoj komentár. Táto téma je dosť tabu, takže otvorenie tejto “Pandorinej skrinky” by mohlo byť celkom zaujímavé aj pre ostatných…

-Man About

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov