Úvod Móda Šijú obleky pre celebrity. A idú na Slovensko

Šijú obleky pre celebrity. A idú na Slovensko

-

Spoločnosť, ktorá šije oblečenie na mieru a šila obleky pre Jamesa Bonda či hercov zo seriálu Hry o tróny, prichádza na Slovensko. Je presvedčená o tom, že slovenskí muži sa radi dobre obliekajú a budú čoraz častejšie využívať možnosť nosiť kvalitné odevy šité na mieru. O pánskej móde, chybách v obliekaní a výhodách šitia oblečenia na mieru som sa porozprával so zástupkyňou spoločnosti Bernhardt, Mariou Kadlecovou.

Čo sa v rozhovore dočítate:

  • Čo ženám vadí na obliekaní u mužov?
  • Na čo by mal muž pri oblečení dbať?
  • Ktoré zaujímavé osobnosti firma Bernhardt oblieka?
  • Obliekajú sa lepšie českí alebo slovenské muži?

Správne zvolený outfit dodáva na atraktivite

Je podľa vás dôležité, aby mal muž svoj vlastný štýl v obliekaní, alebo stačí, aby sa obliekal len tak, ako to jemu vyhovuje?

Nerada to hovorím, ale prvý dojem robí veľmi veľa a správne zvolený outfit nás dokáže posunúť o úroveň vyššie. Nie je nutné mať všetko podľa poslednej módy. Bez ohľadu na to, či všetko svedčí telesným proporciám a charakteru muža alebo ženy, je nutné dodržiavať určité zásady. Mali by sme si ujasniť, na aké podujatia práve ideme, či sa koná cez deň alebo večer, či je akcia športová alebo spoločenská. Tiež je potrebné dodržiavať pravidlá dress code, ktorý je predpísaný na pozvánke a podobne.

Čo ženám na mužoch vadí

Mnohí muži menia svoj štýl obliekania až vtedy, keď ich zoberie do parády žena. Čo sa ženám na mužoch v oblasti módy páči a čo naopak odpudzuje?

Ženám na mužoch určite vadí nedbalosť, zle padnúce a pokrčené oblečenie je extrém. My, ženy, sme v obliekaní citlivejšie, preto negatívne reagujeme aj na zle zvolený štýl či farebné kombinácie.

Pôsobíte najmä v Čechách, ale práve v týchto dňoch pripravujete expanziu na Slovensko. Čo od nej očakávate?

V Česku už svoju klientelu máme. Všimli sme si, že na Slovensku nie je šitie na mieru ešte natoľko rozšírené ako u nás a radi by sme to zmenili. Svoju prácu robíme na vysokej úrovni, preto sa nebojíme nových príležitostí. Naše služby chceme ponúknuť širokému portfóliu klientov. Sme veľmi starostliví, flexibilní, nepoznáme slová ako „to sa nedá“, spĺňame štandardy najvyššej kvality a najkratšej možnej doby dodania. Oblek a košeľu vieme vyrobiť už do troch pracovných dní.

foto: Bernhardt

Kto sa oblieka lepšie Česi či Slováci

Prečo ste sa rozhodli práve pre slovenský trh? Viacerí odborníci na módu tvrdia, že slovenskí muži sa obliekajú lepšie ako tí českí. Je to pravda? Aké sú vaše skúsenosti?

Moje skúsenosti hovoria, že to pravda je. Slováci sú viac odvážnejší, do oblečenia a topánok radi investujú. Česi by najradšej mali za málo peňazí veľa muziky.

Čo by ste odporučili mužom, ktorí sa v štýle obliekania hľadajú a nevedia, čo by si mali kúpiť, aby vyzerali príťažlivo?

Ak muži tápajú, nie je nič ľahšie ako osloviť stylistu. Tieto služby ponúkame tiež. V našom prípade je tu však ešte jedna pridaná hodnota, a to, že za pánmi chodíme do kancelárií alebo domov, čím ušetria množstvo času. Navyše, sme výrobcovia, preto dokážeme ušiť oblečenie podľa predstáv našich klientov a najmä také veci, ktoré v obchodoch nenájdete, či už kvôli sezónnym trendom alebo náročnosti materiálov.

V prvom rade zistíme, v akej pracovnej pozícii páni pôsobia, aké majú hobby a tomu prispôsobujeme celý šatník. Nikomu nechceme podsúvať náš vlastný štýl, len sa pokúšame v dobrom slova zmysle vyhraniť ich osobný vkus, dať vyniknúť ich prednostiam.

Prečo odev na mieru

V poslednej dobe sledujeme rozmach šitia oblekov, sák, či košieľ na mieru. Prečo by si mal niekto dať niečo radšej ušiť na mieru ako kúpiť hotové v obchode a za menej peňazí?

Nechcem haniť konfekciu, teda hotové oblečenie, ktoré si kúpite v obchodoch, ale naše výrobky sú vyrábané z kvalitných materiálov prémiových výrobcov ako napríklad Ermenegildo Zegna, Loro Piana, Scabal, Dormeuil a ďalších. Vo väčšine prípadov sú to látky zo stopercentnej vlny, stopercentnej bavlny, teda prírodných vlákien, maximálne v kombinácii s hodvábom, kašmírom, mohérom alebo alpakou. Každého si najskôr dôkladne zmeriame, preto naše obleky, separátne modely alebo košele dobre sedia.

Na mieru si môžete dať ušiť aj košeľu

Pre akú klienetelu dneš šijete?

Šijeme predovšetkým pre právnikov, bankárov, finančníkov, politikov, ale aj pre pilotov, obchodníkov, dokonca máme aj niekoľko korporátnych zákaziek ako sú reštaurácie s michelinskou hviezdou či významné hotely. No a samozrejme veľa šijeme aj pre ženíchov alebo napríklad aj pre hercov.

Obliekajú celebrity

Nájdu sa medzi nimi aj známejšie osobnosti?

Áno, máme pár známych osobností, pre ktoré šijeme. Úzko spolupracujeme so stylistom Filipom Vaňkom, ktorý pre nás navrhol kolekciu na túto zimu. Fotenie prebiehalo s Moniku Marešovou, manželkou nášho úspešného moderátora Leoša Mareša, ktorá sa bude sama podieľať na tvorbe našej ďalšej kolekcie. Občas k nám zavíta aj Kazma (český internetový zabávač, producent a influencer, pozn. autora). Už tretí rok obliekame súťaž Muž roka Českej republiky.

Game of thrones, Man About
Šili aj svadobný žaket pre “Johna Snowa”

V zahraničí sme prostredníctvom našich partnerov zabezpečovali obleky pre bondovky Spectre a Skyfall. Šijeme oblečenie aj pre dánskeho princa, hercov zo seriálu Hra o tróny ako napríklad pre Kita Haringtona (hrá úlohu Johna Snowa v seriáli Game of Thrones), ktorý sa ženil v žakete z našej dielne. Je ich viac, nie všetkých však môžeme vymenovať, kvôli interným dohodám.

Vsaďte na kvalitu

Čo preferujú úspešní muži, ktorí si potrpia na dobrom oblečení?

Ide najmä o kvalitu materiálu, stopercentné spracovanie svojich požiadaviek a samozrejme spoľahlivosť dodania  v termíne, v ktorom sa dohodneme.

-Man About, blog pre mužov

V prípade záujmu o ušitie obleku, košele, saka či kabátu na mieru, navštívte www.bernhardt.sk

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prerábal som byt. Alebo, keď sa predstavy nestretnú s realitou

Prerábal som byt. Predstavy mám ako Pat a Mat. Možno aj výsledok by bol taký, keby... Veď si prečítajte. Dopadlo to všetko inak.

Dve legendy sa spojili. Prinesú niečo výnimočné

Keď sa spoja také pojmy ako sú Bowmore (svet whisky) a Aston Martin (svet automobilov), výsledok nemôže byť iný ako vynikajúci.

Nepretrhnite sa a nájdite si čas pre seba. Vytvorte si vlastné rituály

Rituály nám pomáhajú lepšie sa vysporiadať s problémami, povinnosťami a tlakom, ktorý je na nás vyvíjaný deň čo deň. Ako na to? Toto robím ja.

Divní ľudia v Tatrách alebo z čoho mi ostával rozum stáť

Človek okolo seba vidí kopec divných ľudí. Prečítajte si, čo som spozoroval v Tatrách. Niekedy mi fakt zastával rozum.

Špecializujú sa na whisky z jediného suda. A majú štýl a jedinečnosť

The Single Cask ponúkajú whisky z jedného jediného suda, z rôznych páleníc. Všetko však vo vlastných štýlových fľašiach. Originálne!

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov