shop-cart

Práve čítate: Škótsky Glenfiddich experimentuje. Predstavil Fire & Cane

Škótsky Glenfiddich experimentuje. Predstavil Fire & Cane

Najpredávanejšia a najoceňovanejšia značka škótskej single malt whisky Glenfiddich by mala už onedlho predstaviť ďalšiu novinku zo svojej série špeciálnych experimentálnych whisky. Po Glenfiddich IPA Experiment, Glenfiddich Winter Storm a Glenfiddich Project XX a  by sa mala na trhu objaviť štvrtá novinka v poradí – Glenfiddich Fire & Cane.

Informácia už začala presakovať na povrch na niektorých internetových stránkach (napr. portály drampedia.com či maltymates.com), oficiálny web tejto značky ju však ešte zatiaľ nepotvrdil.

Zdroj foto: maltymates.com

Nová špeciálna škótska single malt z mestečka Dufftown by mala byť úplne iná ako jej predošlé tri sériové ‚kolegyne‘. Bude totiž dymová!  Značka ju na etikete charakterizuje ako „smoky Glenfiddich finished in sweet rum casks“, teda dymový Glenfiddich, ktorý v závere dozrieva v sudoch po sladkom rume.

Pre whisky z regiónu Speyside, odkiaľ Glenfiddich pochádza, pritom dymové whisky až také bežné nie sú, charakteristické sú skôr pre škótsku z ostrovov.

Zdroj foto: drampedia.com

Čo znamená, že je whisky dymová? Znamená to, že pri sušení sladového jačmeňa bola na vykurovanie ako palivo použitá rašelina. Dym z nej potom zanechá svoju vyúdenú stopu aj v samotnom produkte.

Autorom tejto špeciálnej edície je známy malt master Glenfiddichu Brian Kinsman.

Man About
Foto: Jacob Tyler Dunn

Nie je známe kedy a či sa táto novinka dostane aj na náš trh, určite ju však bude možné získať v zahraničí alebo v medzinárodných e-shopoch zameraných na whisky alebo alkoholické nápoje ako také.

Nová škótska bude plnená do fliaš v sile 43% alkoholu. Cena, za ktorú si budete môcť nový Glenfiddich kúpiť tiež ešte nie je známa.

A čím boli charakteristické predošlé tri novinky z tejto experimentálnej série? Dočítate sa na blogu manabout.eu

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr