shop-cart

Práve čítate: Sladký život s Jaguárom

Sladký život s Jaguárom

Koncom minulého roka sa tento krásavec ocitol na dražbe. Automobil
1956 JAGUAR XK140 SE ROADSTER kedysi patril hereckej hviezde z filmu La Dolce Vita Anite Ekberg, teraz ho na predaj ponúkala aukčná sieň Bonhams.

foto: thegentlemansjournal.com

Bývalá švédska kráľovná krásy, ktorá počas svojich najlepších rokov randila aj s Frankom Sinatrom, si toto auto kúpila štyri roky predtým, ako zažiarila v slávnom filme talianskeho režiséra Federica Felliniho.

Podľa údajov z Bonhams sa cena tohto ikonického Jaguára pohybovala od 180-tisíc do 220-tisíc eur.

Automobil má manuálnu prevodovku a bol veľmi pekne prerobený tak, aby si zachoval svoj pôvodný charakter. Zároveň má oficiálny certifikát od výrobcu – Jaguar Heritage Certificate, ktorý ho zaraďuje medzi klenoty histórie tejto značky.

Jaguár XK140 bol po prvýkrát predstavený v roku 1955. Od svojho predchodcu sa odlišoval najmä novou mriežkou chladiča, zadnými svetlami a väčšími nárazníkmi.

Model XK140 v špeciálnom vybavení s označením SE mal navyše kolesá so špeciálnymi drôtenými diskami, hmlovými svetlometmi a lepším motorom. Ten sa v štandardnej výbave vyrábal v sile s pohonom 190 koní. Automobil dosahoval v tom čase rýchlosť 190 km za hodinu, čo je aj na dnešnú dobu slušná rýchlosť. V tom čase bol tento Jaguár najrýchlejším autom v Británii.

Keď si tento Jaguár kúpila Anita Ekberg, originálne bolo v krémovej farbe s čiernym interiérom. Dnes má striebornú metalízu.

Viem si to celkom živo predstaviť: Šoférovať tohto veterána a vychutnávať si jazdu s vetrom vo vlasoch. Jednoducho – La Dolce Vita alebo po našom Sladký život!

Man About, blog pre mužov

Zdroj: Bonhams.comUlož tento článok na neskôr