Tak čo páni? Aké spodné prádlo uprednostňujete vy? Také pekné tangáče na vytvarovanom ženskom zadočku nie sú na zahodenie, no nie? Ale ja sa teraz pýtam na vás. Rozobrať si totiž ideme naše, teda pánske spodné prádlo. Ženské vecičky si necháme na inokedy.

Keď si to tak zoberieme, tak si my, muži, prevažne na seba obliekame buď slipy, trenky alebo boxerky. Slipy sú nám asi všetkým jasné, aj keď i oni majú viacero druhov. Tým sa ale zaťažovať nebudeme. (Ja osobne slipy nenosím už dlhé roky)

slipy
slipy, zdroj foto: attractiv.sk

Čo preferujem ja

Osobne mám trošku problém rozlišovať medzi trenkami a boxerkami. Zistil som, že rozdiel medzi boxerkami a trenírkami záleží od značky alebo aj od krajiny. Jednoducho – je v tom chaos. Podľa nižšie zobrazeného obrázka zo stránky The Underwear Expert sú boxerky o niečo dlhšie ako trenky.

pánske spodné prádlo
Zľava: slipy, slipové boxerky, trenky, jocksy, tangá; zdroj: The Underwear Expert

No, priznám sa, že ja nosím také obtiahnuté spodné prádlo, trenkového či boxerkového charakteru. Nemám rád tie voľné trenírky, z ktorých vám môže hocikedy niečo vykuknúť. Jednoducho, všetko má byť na svojom mieste, pekne uložené a ukryté. Žiadne vajcia, ktoré sa radi vyberú na vandrovku! Neviem ako vy…

Tak či onak, spodné prádlo by malo byť podľa môjho názoru spĺňať nasledovné kritériá:
  • Malo by byť z kvalitného savého materiálu (bavlna v kombinácii s elastanom, microfiber a i.).
  • Nemalo by nás tlačiť či omínať.
  • Mali by sme sa v ňom cítiť pohodlne, resp. najlepšie je ak ho ani na sebe necítite.
  • Malo by zakrývať všetko, čo má byť zakryté.
  • Malo by byť štýlové a dobre vyzerajúce. Veď nikdy neviete, kde sa budete musieť vyzliekať.
trenky
Zdroj: Man About, trenírky z attractiv.sk

Čo sa nosí najviac?

A čo hovoria čísla a štatistiky? Podľa prieskumu NPD Group sú medzi mužmi dominantné, tzv. boxer briefs, čo by sa dalo preložiť ako slipové boxerky. Majú až 40 % podiel na trhu.

obtiahnuté boxerky
Trenky, obtiahnuté a elastické, zdroj foto: Calvin Klein

 

V posledné roky rastie najmä segment trenírok. Predpokladám, že nejde o klasické trenírky z minulých čias, ale presne o trenírky obtiahnutého štýlu. Podľa údajov First Insight Data nosilo v roku 2013 trenky len okolo 8 % mužov, v roku 2016 to už bolo 56 %!

trenírky
trenírky, zdroj foto: attractiv.sk

Ceny spodného prádla rastú

Kategória spodného prádla má jedno zaujímavé prvenstvo. Napriek tomu, že podľa dostupných zdrojov ceny oblečenia vo všeobecnosti klesli, ceny spodného prádla naopak stúpli.

boxerky
klasické boxerky, zdroj foto: Calvin Klein

Ktorá značka dominuje spodnému prádlu

A čo momentálne dominuje na svetovom trhu? Nepochybnou jednotkou (zdroj faveable.com) sú slipové boxerky z tzv. microfiber materiálu značky Calvin Klein. Priznám sa, že tento materiál jednoznačne a bezkonkurenčne preferujem aj ja. Je vzdušný, elastický a jemný na dotyk.

boxer briefs
elastické boxerky, zdroj foto: Calvin Klein

Rada na záver: Ak hľadáte skutočné dobrý e-shop so spodným prádlom pre vás, osobne odporúčam navštíviť www.attractiv.sk, kde si určite budete mať z čoho vyberať. Ja som si vybral a som spokojný.

-Man About

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu