Kultová škótska single malt whisky Smokehead už onedlho pustí do predaja svoju novinku. Pôjde o single malt whisky z ostrova Islay, ktorá dozrievala v sudoch po karibskom rume.

Whisky však ešte predtým štandardne odpočívala v dubových sudoch po bourbone. Až následne bola preliata do sudov, ktoré boli predtým naplnené karibským rumom. To sa samozrejme odrazilo aj na výslednej chuti, v ktorej dominujú citrusové, banánové a hruškové tóny, v kombinácii s výrazným dymovým a koreneným vyplyvom. To musí byť. Whisky z ostrova Islay je svojou dymovou a rašelinovou chuťou vychýrená.

Takto vznikol aktuálny, najnovší Smokehead Rum Riot, ktorý sa bude od októbra tohto roka predávať v duty free zónach na letiskách svetových metropol.

Za touto značkou whisky stojí spoločnosť Ian Macleod Distillers, ktorá je majiteľom viacerých značiek whisky. Do jej portfólia spadajú Glengyone, Tamdhu, Isle of Skye a tiež spomínaný Smokehead. Pritom práve Smokehead je značka, ktorá fľaškuje whisky z nezverejnených páleníc z Islay. Zameraná ja na mladšie vekové kategórie, čomu má pomáhať aj výrazný a neprehliadnuteľný dizajn.

Foto: Smokehead

Smokehead už dávnejšie upútal pozornosť milovníkov whisky odvážnym a výrazným balením s vyobrazením ľudskej lebky a samozrejme aj s jedinečným profilom chuti whisky z ostrova Islay.

Cena za 0,7 l fľašu by sa mala hýbať na úrovni mierne cez 50 eur.

Tyler Lunceford

Ešte vo februári Smokehead predstavil whisky The Smoker, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s Tylerom “Ducati Whisperer” Luncefordom, bývalým technikom výrobcu motocyklov. Ten je veľkým fanúšikom tejto whisky pre drsňákov. Lunceford kedysi pracoval v newyorskom Brooklyne, kde vyrábal motocykle na objednávku rockových hviezd.

Man About, blog pre mužov