ÚvodLifestyleSmrť prichádza rýchlo. Neurobte osudovú chybu

Smrť prichádza rýchlo. Neurobte osudovú chybu

Ja novým západným vakcínam verím.

-

Až donedávna boli pre mňa hlásené úmrtia na Covid-19 len čísla. Štatistiky. Pár dní dozadu však tieto čísla dostali pre moju rodinu aj konkrétne tváre. A odrazu už neboli len číslami. Boli blízkymi osobami, ktoré náhle odišli na onen svet.

Tento blog píšem ako apel pre všetkých, ktorí Covid-19 ešte stále spochybňujú a váhajú nad tým, či sa zaočkovať. Počul som už kadejaké hlúposti o tom, že očkovať sa netreba, lebo veď som mladý a zdravý a navyše športovec. Alebo, že ide len o “chrípočku”.

Videl som aj ľudí, ktorí vedeli všetko o tomto nebezpečnom víruse, a aj tak pri finálnom rozhodovaní zlyhali. A doplatili na to životom.

Image by Lothar Dieterich from Pixabay

Pred mesiacom nám na Covid-19 umrela babka, dva týždne na to jej syn, môj svokor. Nakazili sa pravdepodobne vzájomne, obaja chorobe podľahli. Za pár dní.

Nepochopiteľné to bolo najmä u môjho svokra, ktorý bol dostatočne informovaný a poznal všetky riziká, ktoré tento vírus prináša. 62-ročný muž bol však podobne, ako stovky či tisíce ďalších ľudí presvedčený, že nad chorobou zvíťazí sám a doma. “Veď už mi teplota klesá, veď to prejde, veď ležím a beriem lieky, veď, veď, veď…”

Nepomáhali naše argumenty a upozornenia, že ak sa mu stav zhoršuje, je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc. A teraz to najdôležitejšie – VČAS a nie NESKORO!

Lebo vetu – ja do žiadnej nemocnice nejdem – počul od svojich rodičov alebo starých rodičov už asi každý z nás. Tak to bolo aj v našom prípade. Záchranku nám svokor dovolil zavolať až keď nemohol dýchať. A to už je veľmi neskoro. Saturácia (okysličenie krvi) kleslo počas dní domácej samoliečby na niečo vyše 60 percent, všetky pod 90 je životu nebezpečné.

A potom to malo veľmi rýchly spád. Prevoz do nemocnice s kyslíkovou bombou, prevoz na JIS-ku s napojením na silnejší prívod kyslíka a následne na to prevoz na ARO na pľúcnu ventiláciu. A tam nastali komplikácie – cez hadičky, ktoré mal naťahané do tela prišli baktérie, ktoré spôsobili zápal a postupné zlyhávanie orgánov. A smrť.

Za dva týždne sme pochovali dvoch rodinných príslušníkov, ktorí zomreli na tento typ koronavírusu. A takýchto prípadov je na Slovensku určite mnoho.

Ak vám na vašom zdraví, živote a živote vašich blízkych záleží, netvárte sa, že Covid-19 je nič. Že vám nič nehrozí. U niekoho môže byť priebeh ľahký, u niekoho smrteľný. A je jedno, či je človek mladý športovec alebo dôchodca. Nikto nevie, ako to uňho dopadne.

Ľudia, choďte sa zaočkovať a znížte riziko, že sa vám niečo stane. Ja som už zaočkovaný a som v pohode. Vedcom a novým západným vakcínam verím.

Nepodceňujte to.

Man About, bloger

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json