Krásne dizajny, výkonné motory, nové prekvapenia. Prečo by sme tomu nevenovali trochu pozornosti, no nie? Však sme muži! Krásne ženy a silné autá nás vždy zaujímali.

Zdroj: BAC

Spoločnosť Briggs Automotive Company (BAC) uviedla na trh nové autíčko, Mono R – výkonnejšiu, ľahšiu a pokročilejšiu novú generáciu kultového modelu Mono.

Mono R slúži ako nová referencia BAC. Ide o samotný vrchol dizajnu, inovácií a inžinierstva. Športovo ohromuje svojou DNA, predstavuje revolučné nové materiály a technológie a ponúka vynikajúci výkon na cestách i na trati.

R-ko je výkonnejší o 35 koní a o 25 kg ľahší ako štandardný Mono, s výkonom 340 koní a 555 kg – čo sa rovná skutočne pozoruhodnému pomeru výkonu k hmotnosti 612 koní na tonu.

Pozoruhodný nový vzhľad Mono R je definovaný impozantnou prednou časťou žraločieho nosa. Diaľkové svetlá LED centrálne namontované na nose automobilu sú charakteristickým znakom, ktorý zmenšuje prednú oblasť a prispieva k minimalistickejšiemu vzhľadu.

Foto: BAC-mono.com

Mono R je prvý vyrobený automobil na svete, ktorý v každom paneli karosérie využíva uhlíkové vlákno so zvýšeným obsahom grafénu. Použitie revolučného materiálu zvyšuje štrukturálne vlastnosti vlákna, a umožňuje, aby sa panely stali pevnejšími a ľahšími so zlepšeným mechanickým a tepelným výkonom.

Mono R dosahuje maximálny zážitok z jazdy nielen vďaka svojej pozoruhodnej sile a inováciám, ale aj prostredníctvom rôznych jemných dynamických vylepšení vozidla.

Man About, blog pre mužov