Úvod Whisky Spojenie írskeho charakteru s karibským temperamentom. Taká je nová Tullamorka

Spojenie írskeho charakteru s karibským temperamentom. Taká je nová Tullamorka

-

Už ste ju vyskúšali? Ak nie, teraz je ten správny čas páni! Obľúbená írska whiskey Tullamore D.E.W., ktorá je zároveň jednou z najpredávanejších whiskey na Slovensku, uviedla na slovenský trh zaujímavú novinku. Je ňou whiskey, ktorá finišovala v sudoch po karibskom rume. Whiskey nesie názov Tulamore D.E.W. XO Caribbean Rum Cask Finish.

foto: P. Praženka

Vôňa tejto „tullamorky“ obsahuje tóny vanilky a dubového dreva, ktoré je obložené citrusom, zrelými banánmi a delikátnym korením. Charakterizovaná je ako jemná a bohatá. V ústach zanecháva krémový pocit a v chuti cítite výrazný karamel, banány, ďatle a hrozienka.

Novinka je vyjadrením  novej kampane značky The Beauty of Blend, ktorá má za cieľ vyvrátiť akékoľvek pochybnosti o výrobe a kvalite miešanej (blended) whiskey. Tiež chce poukázať na to, aká úžasná je kultúrna rôznorodosť a sociálne začlenenie.

Foto: Rémy Cointreau

Obal novej whiskey je inšpirovaný starožitnými karibskými obchodnými mapami, pečiatkami v pasoch a cestovateľskými časopismi.

„V našej pálenici v Tullamore neustále experimentujeme s výrobou nových whiskey„, hovorí svetový ambasádor značky John Quinn. „Tullamore D.E.W. XO Carribean Rum Cask Finish je jednou z mnohých špecialít, inšpirovaných našou prácou na Beauty of Blend, výsledkom je skutočne niečo výnimočné.“

foto: P. Praženka

Pri výrobe bolo testovaných mnoho štýlov karibského rumu, aby boli napokon vybraté prvýkrát plnené sudy karibským rumom s označením XO, v ktorom zrel rum Demerara. To prinieslo novej Tullamorke originálnu chuť sladkého tropického ovocia a príchute jemného korenia.

Zdroj foto: Rémy Cointreau

Výsledok je vyvážením írskeho srdca a karibskej duše.

Whiskey je plnená do fliaš v sile 43% ABV, kúpiť si ju môžete napríklad v e-shope svetnapojov.sk. za 19,80 eur. Ochutnať sa bude dať napríklad na blížiacom sa whisky festivale v Bratislave.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Lepší prst v zadku, ako rakovina pod vajcami!

Každá rakovina je sviňa. Aj rakovina prostaty. Práve preto sa týmto blogom pokúšam apelovať na nás mužov-nebojte sa toho prstu pri vyšetrení.

Whisky s chuťou babičkinho koláča. No nevyskúšaj ju!

Predbehli ma. Novú whisky nechali dozrievať v sudoch po tokajskom víne. O tom som sníval aj ja. No čo už. Pozrite sa ako táto whisky chutí a čím je výnimočná.

Moje osvedčené desatoro na výrazné zlepšenie postavy

Cvičil som a neprinášalo to želané výsledky. Teraz to robím inak. Zhrnul som všetko, čo som sa sám na sebe naučil.

Niekoľko trikov a rád na pekné fotky z mobilu

Asi každý z nás používa mobilný telefón aj na fotenie kadejakých snímkov. Ale nie vždy je jednoduché urobiť dobrú fotku.

Whisky Benriach predstavila novinky a nový dizajn

Škótska whisky Benriach predstavila niekoľko noviniek. Okrem nových lahodných nápojov aj nový dizajn fľaše. Určite odporúčam ochutnať.

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov