shop-cart

Práve čítate: Správna žena nechce vaše prachy

Správna žena nechce vaše prachy

Môžete si myslieť čo chcete, ale správna žena nie je odkázaná na vaše peniaze. Samozrejme, sú aj také, ktoré po nich bažia, otázka potom znie, či my stojíme o takú ženskú.

Každý je nejaký. Preferujeme niečo iné. Ale snáď sa zhodneme na tom, že ak máme záujem o trvalý vzťah, sme na ženy oveľa náročnejší, než keď ide o ženy na jednu noc, alebo príležitostný sex. Vtedy sme schopní tolerovať viaceré povahové nedostatky, stačí, že nám ponúka svoje pekné telo.

Inak sa na ženy pozeráme vtedy, ak máme s nimi žiť, založiť si rodinu a tráviť väčšinu času. To už sme oveľa prísnejší na náš výber. Vtedy možno upustíme od niektorých našich prísnych kritérií týkajúcich sa postavy a ideáliv krásy a sústredíme sa najmä na to, aby nám naša partnerka vyhovovala ľudsky. Svojou povahou, správaním, láskou. Chceme, aby bola tam, kde to potrebujeme a bola nám oporou, milenkou, priateľkou. Všetko v jednom.

“Správna žena nepotrebuje vaše auto, peniaze, darčeky. Potrebuje váš čas, vašu úctu, rešpekt a vernosť.”

Každá minca má ale dve strany. Nielen my niečo očakávame od žien, ale aj ženy od nás. Vieme odhadnúť čo a ako? My si síce niečo môžeme myslieť a predstavovať, ale vieme to skutočne odhadnúť? Poďme sa spoločne pozrieť na pár vecí, ktoré môžu byť vnímané inak, ako sa môže na prvý pohľad zdať. My si myslíme, že:

# Máme byť k ženám dobrí

Toto je asi najčastejšie očakávanie, ale sú s ním spojené aj viaceré protichodné skúsenosti. Aj ja som bol k mojim predchádzajúcim partnerkám dobrý a dobre to nedopadlo. Možno niekedy až príliš dobrý. Od toľkej dobroty ma začali podvádzať. Určite máte mnohí z vás podobné skúsenosti, že ak ste na ženu príliš dobrí, začne to zneužívať. Alebo vás jednoducho prestane milovať. Odhodí dobrého chlapa a nájde si nejakého gaunera. V čom je teda problém? V jednej zásadnej veci: nesmieme si mýliť dobrotu s rohožkou. Aj dobrota má svoje hranice a ženy majú rady, ak máme ich rešpekt. Jednoducho povedané, musia sa na vás pozerať ako na chlapa a nie “bábovku”.

# Musíme si vytvárať putá s jej priateľmi a jej rodinou

Opäť je tu tenká hranica. Na jednej strane môžeme povedať, že je super, ak sa snažíme zblížiť s jej najlepšími priateľmi a rodinou, najmä vtedy, ak sa snažíme budovať dlhodobý vzťah. Všetko však chce svoj čas. Treba dávať pozor, aby partnerka nemala pocit, že sa chceme namontovať do každej časti jej života. Že chceme byť všade. Na to si treba dávať pozor a nájsť optimálny model. Najlepšie je nechať všetko plynúť úplne prirodzene. Nevtierajte sa.

# Máme prejavovať veľkú náklonnosť

Byť láskyplný a prejavovať svoju náklonnosť. To je v pohode. Čo však nie je v pohode, je byť až príliš láskyplný a až príliš prejavovať svoju náklonnosť. Treba vždy začať zvoľna a pomaly, skúmať a zisťovať, kde je hranica u vašej partnerky. Každá má svoju “červenú čiaru” niekde inde, len treba zistiť kde. Len pozor, minimálna náklonnosť jej zase môže signalizovať, že sa nezaujímate dosť. Zdá sa vám to divné? Môže to vyzerať zvláštne, nezabúdajme však, že je reč o ženách, hehe…

# Máme byť vo vzťahu iniciatívni

Kedysi sa hovorilo, že iniciatívny blbec je horší ako nepriateľ. Všetko má svoje medze. Najmä dnes, v čase sociálnych sietí a rôznych komunikačných aplikácií je veľmi jednoduché napísať, komunikovať, ale aj otravovať. A práve na toto narážam. Každá žena má rada, keď vie, že jej muž na ňu myslí. Napísať jej počas dňa milú správu určite poteší. Ale písať jej akždú chvíľu a byť “vlezlý”, to už je cez čiaru. Každý z nás potrebuje svoj priestor, alebo máme svoje povinnosti, najmä v práci, ktoré musíme zariadiť. Vtedy je lepšie príliš často nerušiť. Raz stačí. Teda, ak si sama nežiada viac.

# Môžeme dráždiť sexuálnymi správami

Mnohé ženy to samozrejme dokáže priviesť do varu. Nie každý však vie, ako na to. Od viacerých žien som počul, že mnohí muži, ktorí sa ich snažili zbaliť, boli príliš vulgárni. Niektorí až prasce. Takíto muži nemajú o normálnych, slušných žien šancu. Naopak, ak to viete, dokážete ženu veľmi navnadiť. Nikto nevraví, že týmto smerom nemôžete ísť, musíte byť však veľmi obozretný, opatrný, jemný a vtipný.

# Máme pomáhať v riešení jej problémov

S týmto mávam problémy aj ja. Keď som zaľúbený, chcem mojej partnerke so všetkým pomáhať. Keď viem, že má problém, už ho chcem riešiť. Trošku však treba zvoľniť v prílišnej snahe. Keď sa vám priateľka zdôverí, že má problém, chce sa s vami len podeliť o túto informáciu. Neznamená to, že chce, aby ste ho za ňu riešili. Iný prípad je vtedy, ak vás o pomoc priamo požiada. Alebo, ak sa jej opýtate vy, či s tým potrebuje pomôcť. Vtedy najlepšie zistíte, či niečo máte alebo nemáte robiť.

Man About, blog pre muzov

# Máme nechávať rozhodnutie na ňu

Zdá sa byť prirodzené, že ak sme džentlmeni, dávame ženám na výber. Chceme, aby sa samé rozhodovali. Chceme, aby si vybrali. Otázkou však je, či to chcú aj ony? Už som o tom v mojich blogoch písal viackrát, ale ženy majú rady rozhodných mužov. A rovnako aj mužov kreatívnych, premýšľavých a proaktívnych. Nechcú byť v pozícii, že na všetko musia byť samy. Záleží samozrejme na človeku, prirodzene, existujú aj výnimky, ale prevažne platí, že sa chcú nechať viesť. Tak rozhodujte a veďte. Tak, aby sa im to páčilo.

Zdá sa vám to priveľmi komplikované? Ženy sú často komplikované! A udržiavať vzťah je niekedy umením. Kráčaním po lane so snahou balansovať a nespadnúť. A spadnúť je tu veľmi jednoduché. Aký je teda recept ako to zvládať? Asi takýto: Mať oči otvorené, počúvať a rozmýšlať. Učiť sa, vnímať, rozprávať sa, zisťovať aká je a čo je práve pre ňu to najlepšie. A podľa toho konať. Nech sa vám to teda darí!

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr