shop-cart

Práve čítate: Strecha ako bazén? Nič nie je nemožné!

Strecha ako bazén? Nič nie je nemožné!

Bazén na streche tu už bol. Ale strecha ako bazén asi ešte nie. Keď sa však architekti vedia pohrať a majú fantáziu, dokážu čokoľvek.

Samozrejme, niekedy môžu vzniknúť uletené a prakticky nezrealizovateľné projekty. Pozrite sa na napríklad na módnych návrhárov. Tiež niekedy vedia navrhnúť oblečenie skôr na obdivovanie, než na bežné nosenie. Ako prejav umenia. Ja som však človek praktický a uprednostňujem niečo fascinujúce, ale zároveň aj realistické. A tento pobrežný dom to spĺňa. Do bodky.

S mojou budúcou ženou sme zaťažení na pobrežné domy. Bývanie, z ktorého je neskutočný výhľad. Otvorené koncepty, ktoré ponúkajú modernu, praktickosť a dostatok svetla. Nie, nevlastníme žiadny dom na brehu mora, bohužiaľ, len o takom niečom snívame…

Pozrite sa preto na výtvor architektonického štúdia Antireality, ktoré vytvorilo tento nádherný dom pre skalnaté pobrežie. Má presklené múry, strechu ako veľké umývadlo a vo vnútri tri drevené valce, ktoré zaručujú súkromie pre kúpeľnu, kuchyňu a spálňu.

Dom má trojuholníkový tvar a jeho doménou je panoramatický výhľad na okolie. Buď z obytnej časti v interiéri alebo z bazénovej strechy v exteriéri.

Nemožno sa nepristaviť nad najväčšou lahôdkou domu, ktorou je samozrejme bazén. Jeho napúšťanie, vypúšťanie alebo regulácia vody sú riešené cez drenážne odtoky, ktoré vedú cez interiér domu až do kontrolnej komory. Všetko je premyslené do najmenšieho detailu.

Zdroj foto: Antireality

Ešte sa čudujete názvu spoločnosti Antireality? Ja nie! Tento dom popiera všetko doteraz navrhnuté a ide mimo bežného prúdu. Tlieskam!

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr