Agresívny pickup, dravý vták, terminátor do terénu, predátor. Aj takéto pomenovania si môže vyslúžiť novinka z dielne americkej automobilky FORD – nový Ford Raptor. Tento pracovný automobil z kategórie OFF ROAD má pevnú pozíciu na trhu úžitkových vozidiel a je známy ako najsilnejší Ford zo série F. Na trh príde v budúcom roku a zdá sa, že tento voz je ešte ostrejší a agresívnejší ako ktorýkoľvek pred ním.

FORD
zdroj: ford.com

Ford  2019 Raptor F-150 bude vďaka technológii Live Valve a vnútorným výbojom FOX 3.0 hravo zvládať akýkoľvek skalnatý terén. Šikovné športové sedadlá a nový systém riadenia stabilizujú vodiča a vyvažujú každú turbulenciu počas jazdy. Pravdepodobne aj preto názov Raptor, ktorý je odvodený od bojovej stíhačky F 22.

Ford 2019

Viac sily

Predošlý model vozidla z roku 2018 je poháňaný motorom High Output 3,5 L V6 EcoBoost so silou 450 koní. Nový model bude dosahovať ešte vyššiu rýchlosť vďaka motoru s objemom 7.0 L DOHC V8 s priamym vstrekovaním, ktorý je spárovaný s 10-stupňovou prevodovkou.

Veľký nápis FORD na maske kapoty symbolizuje surovú neobmedzenú silu tohto vznášajúceho sa Raptora.

Ford Raptor

O bezpečnosť postarané

Bezpečnosť vozidla zabezpečujú kamera so zadným pohľadom a dynamický pripojením, funkcia AdvanceTrac Roll Stability Control, niekoľko airbagov na strane vodiča i spolujazdca, kontrola vynášania v zákrute, protiblokovací brzdový systém, špeciálne bezpečnostné pásy a monitorovací systém tlaku v pneumatikách.

Ford Raptor

Moderné technológie

Pre milovníkov dobrého zvuku a hudby je zaujímavosťou HD rádio s CD so SiriusXM satelitným rádiom, SYNC s AppLinkom, špeciálny subwoofer (SuperCab a SuperCrew).

Tento Ford je priam nabitý novými technológiami, viac sa môžete dočítať aj tu.

No a cena? Začínať bude na 50 115 USD, čo je v prepočte približne 43 000 eur.

Pozrite si aj toto video:

-Man About