ÚvodHračkyToto lietadlo môže znížiť časy medzi destináciami o polovicu

Toto lietadlo môže znížiť časy medzi destináciami o polovicu

Prototyp bude predstavený už v októbri.

-

Spoločnosť Boom pracuje na najvýkonnejšom supersonickom lietadle na svete už od roku 2014. A na jeho uvedenie netrpezlivo čaká celý svet. Letecká doprava je dnes síce vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu v kríze, ale aj táto vec prehrmí. Ľudia cestovať chcú a potrebujú.

Cieľom nového leteckého stroja je dosiahnuť rýchlosť 2,2 machu čo je 2695 kilometrov za hodinu. Čo by to znamenalo? Napríklad let z Londýna do New Yorku by trval len 3,5 hodiny namiesto dnešných 6,5 hodiny. Alebo z Paríža do Montrealu za 3:45 h. A to je už čo povedať. Uvidíme ako novinka zmení letecký priemysel.

Nové lietadlo je zostrojené s dôrazom na aerodynamický tvar, aby bolo schopné čo najľahšie dosiahnuť požadovanú revolučnú rýchlosť.

Trup lietadla je tvorený z karbónového vlákna, má väčšie okná pre pasažierov a tiež tichšie turbomotory od Rolls-Royce.

Viac miesta nad hlavami, uzamykateľná osobná skrinka pod zadkom i lepší prístup do uličky. To všetko sú vymoženosti cestovania v novom type rýchlolietadla. Zmestiť by sa doňho malo okolo 50 pasažierov.

Zdroj fotografií i textu: https://boomsupersonic.com/overture

Prototyp lietadla Boom XB-1 by mal byť predstavený v októbri tohto roka. Inak, ak máte pocit, že vám toto lietadlo pripomína Concorde, tak áno, máte pravdu.

Man About, blog pre mužov

Zdroj: boomsupersonic.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json