Toto sa oplatí! Naučte vaše deti správnej výslovnosti

0
1224
dieťa
zdroj foto: pixabay.com

Rodičia, otcovia, mamy, starí rodičia.  Učíte vaše deti, alebo vnúčatá správnej výslovnosti? Majú vaše ratolesti problémy s rozprávaním, vyslovovaním spoluhlások a podobne? Tak táto kniha, alebo vlastne spevník vám môže pomôcť. Vlastne vašim deťom. Pripravila ju odborníčka na deti v predškolskom veku, pedagogička Adriana Matulová. Takže je jasné, že vie, ako na to.

Kniha Pesničková rozcvička jazýčka je určená pre deti, ich rodičov i učiteľky z materských, či prvého stupňa základných škôl. Zameraná je na vnímanie a precvičovanie hlások slovenskej abecedy.

spevník pre deti
Foto: Spevník s CD, vydavateľstvo INFRA

Kniha ako zmysluplný darček

Texty básní napísal slovenský básnik Ondrej Nagaj, zhudobnila ich práve učiteľka materskej školy Adriana Matulová. Ku každej jednej piesni napísala niekoľko aktivít, ako s piesňou pracovať, aby sa deti postupne naučili dané hlásky správne vyslovovať, aby sa im utvrdili a stali sa bežnou súčasťou ich reči. Kniha bola robená v spolupráci s logopedičkou Miroslavou Tarekovou, odobrená bola i Slovenskou asociáciou logopédov, nenahrádza však  prácu samotného logopéda. Súčasťou knihy je aj CD s inštrumentálnymi nahrávkami každej jednej piesne, objednať sa dá aj spievané CD, ktoré spievajú tri talentované detské speváčky z Turčianskych Teplíc – Natálka Lettrichová, Janka Pálešová a Viktória Šišková.

dieťa
zdroj foto: pixabay.com

Dobrá pomôcka pre rodičov

Ak si knihu kúpi rodič dieťaťa, ktoré má problém s výslovnosťou niektorých hlások, stane sa mu pomôckou, ako pracovať s dieťaťom doma, ako sa spoločne hrať tak, aby sa dieťa hrou učilo i správnej výslovnosti, vysvetľuje A. Matulová.

autorka spevníka
Foto: Adriana Matulová

Kúpiť si ju podľa nej však môžu i rodičia, ktorých deti s výslovnosťou problém nemajú, no chcú sa s deťmi hrať, opakovať s nimi písmenká abecedy, a tak ich pripravovať na vstup do školy. Vhodná je však aj pre deti, ktoré už v škole sú a jednotlivé písmenká si chcú doma len zopakovať, či sa v nich zdokonaľovať. “CD s pesničkami je vhodné i na počúvanie do auta, na tancovanie a voľnú zábavu pre deti”, dodáva autorka.

Vhodné tiež pre učiteľov

Ak si knihu zabezpečí učiteľka materskej, či základnej školy, môže jej pomôcť ako ukážka, ako sa dá s jednotlivými písmenkami pracovať tak, aby ich deti spoznali, alebo aby si utvrdili ich správnu výslovnosť. Aktivity sú len námetom, čo všetko sa dá s piesňou robiť, kreatívna učiteľka si môže vymyslieť i ďalšie zaujímavé aktivity, ktoré jej pomôžu pri rôznych činnostiach a organizačných formách, či už v MŠ alebo ZŠ. Piesne sa dajú použiť pri rôznych príležitostiach, sú hravé, detské, doplnia portfólio námeov. Inštrumentálne CD pomôže i tým  učiteľkám, ktoré hru na hudobný nástroj neovládajú, spievané CD môžu využiť pri rôznych príležitostiach.

Zabudnite na transformerov

Takže, ak chcete deťom kúpiť niečo skutočne užitočné, zabudnite na autíčka, bábiky, transformerov či superhrdinov. Takáto kniha s CD je naozaj praktický a rozumný darček, ktorého výsledky oceníte.

Ak by ste mali záujem o zakúpenie spevníka, tu je adresa na e-shop.

Čo obsahuje balíček?

Veselé piesne s krátkymi aktivitami na vnímanie a precvičovanie hlások slovenskej abecedy + inštrumentálne CD.

  • 26 piesní o zvieratkách a prírode s notami na precvičovanie hlások: f, ch, d, ď, l, ĺ, c, č, s, š, z, ž, r, ŕ…,
  • ku každej piesni motivácia,
  • 60 aktivít – námety, ako sa s textom či melódiou s deťmi pohrať,
  • CD s hudobným sprievodom ku všetkým piesňam (stačí obyčajný CD prehrávač alebo počítač).

-Man About

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here