ÚvodVzťahyToto spôsobuje problémy vo vašom vzťahu

Toto spôsobuje problémy vo vašom vzťahu

-

Každý z nás robíme chyby. A tie nám spôsobujú problémy. Dobré je, ak ich vieme identifikovať a postupne odstrániť. Len tak sa nám podarí zlepšiť kvalitu nášho života i nášho vzťahu.

problemy vo vztahu, blog pre muzov

Problémy sú dnes všade. A kto z nás ich má rád? Asi nik. Každý by chcel mať predsa bezproblémový život. Rovnako to platí aj pre vzťah. Každý by chcel mať krásny a bezproblémový vzťah, no nie?

Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, či problémy, ktoré vo vzťahu prirodzene vznikajú, nespôsobujete práve vy? Či práve vy nie ste tým problémovým prvkom, ktorý všetko kazí?

Toto sú veci, ktoré kazia vzťahy dvoch ľudí. Z koľkými z nich sa identifikujete? A koľko z nich dokážete odstrániť?

Vaša častá odpoveď je NIE

Vzťahy nie sú len o prijímaní, ale aj o dávaní. Lásku a podporu nestačí od našich partnerov len prijímať, rovnako im ju treba aj dávať. Kvôli rovnováhe. Skúste si to uvedomiť ešte predtým, ako svoju partnerku stihnete nabudúce odbiť slovami neochoty.

Nechávate vašu partnerku robiť všetku prácu

Sú typy ľudí, ktorí sa nechajú radi obskakovať, ale do domácnosti neprinášajú žiadnu pridanú hodnotu. Či už ide o domáce práce, výchovu detí alebo drobnosti, ktoré by mohli toho druhého potešiť. Skúste si veci predstaviť obrátene. Že by ste vy robili všetko, čo musí doma robiť ona. Zvládli by ste to? Urobte aspoň raz za deň niečo, čo jej pomôže alebo ju poteší.

Držíte veci v sebe, namiesto toho, aby ste o nich hovorili

Odstavenie vašej partnerky takpovediac z hry z vás rovnako nerobí dobrého partnera. Vzťah je na to, aby ste si navzájom pomáhali. Aby ste jeden druhého podporili a pomohli si, keď treba. Ak držíte veci v sebe a o svoje problémy alebo aj radosti sa nedelíte, nie je to v poriadku. Spôsobuje to ďalšie problémy. Ignorovaním sa ich nezbavíte.

Urobte niečo skôr, než je neskoro

Nepoznáte slovo prepáč

Kľúč k dobrému vzťahu vedie cez schopnosť priznať si chybu. A povedať slová ako “je mi to ľúto” alebo “prepáč” by malo byť samozrejmosťou. Je to znamenie vašej zrelosti. Ak to nedokážete, nie ste na vzťah pripravený.

Namiesto partnerky sa zdôverujete svojim priateľom

Predstavte si, že by sa vaša partnerka stále na vás sťažovala svojim kamoškám namiesto toho, aby vám povedala priamo do očí, s čím má problém. Páčilo by sa vám to? Ak sú vo vzťahu nezrovnalosti, treba sa k problému postaviť čelom a vyriešiť ho hneď a priamo tam, kde vznikol. Nie poza chrbát. Ak to nedokážete, vypovedá to viac o vašom charaktere, než o nedokonalostiach vašej polovičky.

Vyhľadávate konflikty

Ak sa radi hádate a vyhľadávate konflikty, je to choré. Nie, toto nie je ten prípad, že iskrenie je pre vzťah v podstate prospešné. Lebo toto vôbec nie je iskrenie. Iskrenie vzniká z lásky, vyhľadávanie konfliktov skôr z nenávisti.

Nedokážete odpúšťať

Niekedy je potrebné zostať nad vecou. Vedieť partnerovi odpustiť jeho chybu alebo zlyhanie. Každý z nás chybuje a každý z nás niekedy potrebuje dostať od života facku a následne aj druhú šancu. Ak sa nedokážete nad niektorými vecami preniesť, váš vzťah sa začne pomaly ale iste rozpadať. Kúsok po kúsku, ako domino. Najlepším riešením je vždy pokojná debata. Len tak dokážete mnohé, aj zdanlivo neprekonateľné problémy prekonať.

Vaša partnerka sa bojí byť k vám úprimná

Dokážete prijať kritiku, alebo nie príliš lichotivú informáciu bez toho, aby ste vyleteli z kože? Ak pri takýchto slovách zvyknete na svoju partnerku vyletieť a vybuchnete ako delobuch, nesprávate sa ako dospelý človek. No a potom nemôžete čakať, že vaša žena k vám bude úprimná. Radšej si nechá niektoré veci pre seba, kvôli strachu, ktorý v nej vyvolávate. V podstate ju potom nútite niektoré veci riešiť poza váš chrbát. Ak je to tak, problém, ktorý z toho vznikne je len a len vašou vinou.

Pokúšate sa zmeniť partnerku, nie však seba

V každom normálnom a zdravom vzťahu by mali obaja partneri spoločne rásť a učiť sa jeden od druhého. Ak toho druhého bezvýhradne akceptujete aj s jeho chybami, môže to byť síce dôkazom bezhraničnej lásky, ale spolužitie, učenie sa z chýb a zmeny v správaní sú zdravé a pre vzťah prospešné. Ak idete do vzťahu s tým, že vašu partnerku zmeníte, lebo vám niečo konkrétne na nej vadí, ale zároveň nie ste ochotní zmeniť ani jednu vec na sebe, máte problém. Ste ním vy sám. Zapamätajte si, že nikto z nás nie je dokonalý a bezchybný. Ak si to o sebe myslíte, ste pre váš vzťah toxický.

Ja osobne môžem povedať, že mám s mojou partnerkou skutočne krásny vzťah. A to aj preto, že nerobíme ani jednu z vyššie uvedených chýb.

-Man About, blog pre mužov


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json