shop-cart

Práve čítate: Trendy v street fashion? Páni, v roku 2018 sa trochu uvoľníme

Trendy v street fashion? Páni, v roku 2018 sa trochu uvoľníme

Trendom nadchádzajúcich mesiacov pánskej street, alebo pouličnej módy budú uvoľnenejšie, širšie strihy nohavíc. Nie, nepôjde o návrat k ich zvonovitému zakončeniu, ktoré sme mohli vidieť v uliciach v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia. Pôjde len o mierny odklon od dnešných fit slim tvarov k niečomu menej obtiahnutému. Páni, ak neviete, čo na seba, tak čítajte. 

Módne trendy sa nám cyklicky opakujú. Nič nové pod slnkom. Mení sa v podstate len kvalita materiálov. Každý máme na sebe radšej niečo príjemné, čo nás neomína, nehryzie. Možno aj preto sa módne trendy posunú smerom k voľnejším strihom nohavíc. Nemám tým na mysli džíny, ale skôr čistejšie, jednoduchšie tvary klasických nohavíc s uvoľnenejším vzhľadom. Obtiahnutejšie džíny z elastického materiálu však naďalej zostanú medzi mužmi populárne. Ak ale niekomu nevyhovujú, môže siahnuť práve po takýchto voľnejších a jednoduchých nohaviciach.

Foto: Massimo Dutti

Celkovo, ležérnejší vzhľad bude pánom, a teda aj vám, určite svedčať. Nielen v podobe voľnejších nohavíc, ale k tomu aj voľnejšie svetre a bundy.

Keď sme už pri nohaviciach, tento rok sa opäť do módy vracajú menčestráky. Najmä v jarnom, jasennom i zimnom období je vhodná doba kedy po nich siahnuť. Držte sa viac zemitých farieb, alebo farieb prírody – hnedé, zelené, tmavo oranžové, tmavo modré, sivé. Je na vás, či použijete slim fit alebo viac uvoľnenejší strih. Párujte ich s robustnejším pleteným svetrom, štrikovanou vlnenou vestou alebo formálnejším sakom.

foto: Massimo Dutti

Veľmi populárne a štýlové budú aj jarné či jesenné kabáty vo farbách “kamel”. Teda kabáty v neutrálnejších a svetlejších farbách, než len klasické čierne alebo tmavo modré. Nebojte sa tejto zmeny, budete pôsobiť trendy a zaujímavo. A navyše, trošku sa odlíšite od konzervatívnych kolegov. A táto farba vás oživí. Dôležitá je však dĺžka kabáta. Nemal by ísť pod kolená, naopak, mal by siahať tak do polovice, max. troch štvrtín stehna.

Foto: Massimo Dutti

Módne budú opäť roláky. Nebojte sa ísť do tónovaných pastelových farieb, ak sa však lepšie cítite v čiernej, tak zvoľte čiernu. Jednoduchým doplňujúcim odevom k roláku je napríklad sako alebo sveter.

No a na záver vzory. Vrele odporúčaný je vzor argyle. Ide o na seba nadväzujúce kosoštvorcové vzory, nám veľmi dobre známe. Často sa používajú na predných stranách svetrov alebo viest, no a samozrejme na ponožkách.

Sveter Banana Republic s kosoštvorcovým vzorom, zdroj: themitchelli.com

A čo si k takémuto outfitu obuť? Nič nepokazíte koženými hnedými poltopánkami alebo ležérnou semišovou obuvou prírodných farieb.

foto: elizabethannedesigns.com

 

 

 

Kľúčové slová

, ,


Ulož tento článok na neskôr