Je doba seriálová. Nie, nemyslím na seriály v slovenských či českých komerčných televíziách, ktoré skôr pripomínajú telenovely. Na mysli mám nové výborné seriály z dielní Netflixu, HBO alebo ďalších takýchto televíznych streamovacích služieb.

Tieto televízne spoločnosti dnes do svojich seriálov investujú milióny dolárov a výsledky sú často pozoruhodné. Každý mesiac pribudnú nové veci, ktoré zaujmú milióny divákov po celom svete. Som medzi nimi aj ja.

Seriály na internete

Klasickú telku už prakticky nesledujem. S výnimkou kvalitných dokumentárnych kanálov typu Viasat History alebo Spektrum. Vždy sa tam niečo nové a zaujímavé dozviem.

Keď si chcem pozrieť dobrý seriál, idem na HBO alebo Netflix. A zabrúsim aj na topserialy.to. Tu môžem pozerať seriály v pôvodnom znení alebo aj s titulkami (anglickými, českými i slovenskými). A baví ma na tom najmä to, že mi ich nikto neprerušuje desiatkami reklám, na ktoré nemám chuť a popravde ani nervy.

Čo nové odporúčam

V lete toho bolo pomenej, lebo aj v tejto oblasti bývajú prázdniny. Ale predsa len pár parádnych vecí na sledovanie pribudlo. A september je zvyčajne mesiacom, kedy sa to zosype pribudnú ďalšie zaujímavé seriáliky.

Toto sú moje tipy na dnes. Začnem niečím, čo už pomaly dopozerám, ale chcem upriamiť pozornosť na jeden herecký výkon. A tiež prácu maskérov. Lebo tí si zaslúžia absolutórium.

# The Loudes Voice (Najsilnejší hlas)

Ide o príbeh vzostupu a pádu zakladateľa americkej spravodajskej televízie FOX NEWS Rogera Ailesa, ktorý pomohol vyhrať voľby dnešnému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ide o seriál z televízneho, politického a mocenského prostredia, ktorý poukazuje na vplyv, charakter a temné stránky ľudských vlastností. Hlavnú postavu brilantne stvárnil môj obľúbený herec Russel Crowe. Odporúčam pozrieť. Napríklad tu: https://www.topserialy.to/the-loudest-voice

Spoznali by ste Gladiátora alias R. Crowa? Foto: HBO

# City on a hill (Mesto na kopci)

Skorumpovaná FBI, stvárnená jej hlavnou postavou Jackiem Rohrom (Kevin Bacon) versus nová krv v podobe prokurátora Decourcyho Warda (Aldis Hodge). Veľmi dobre natočený seriál opisujúci prostredie Bostonu začiatkom 90-tych rokov 20. storočia. Seriál produkovali známi herci Matt Damon a Ben Affleck. Nezahrali si však v ňom. Pozrite si ho a určite sa stanete fanúšikmi tohto seriálového počinu.

Pozerať môžete napríklad tu: https://www.topserialy.to/city-on-a-hill

Foto: Claire Folger/SHOWTIME.

# Mindhunter

Ďalší seriál z kriminálneho prostredia. Zobrazuje pomerne mladú kriminalistickú disciplínu – profilovanie sériových zločincov – vo svojich začiatkoch. Ja som sa k tomu dostal až teraz, keďže vyšla druhá séria, možno to viacerí poznáte. Prvú sériu som preskočil a začal som hneď druhou. A chytilo ma to. Ak tento seriál nepoznáte, začnite ho pozerať od začiatku, teda od prvej série.

Nájdete ho napríklad tu: https://www.topserialy.to/mindhunter

Foto: Netflix

Ďalšie tipy prinesiem o pár týždňov.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu