shop-cart

Práve čítate: Upravuje VW Beetle. A takto to vyzerá

Upravuje VW Beetle. A takto to vyzerá

Bývalý automobilový pretekár Claus Memminger raz pomáhal svojmu kamarátovi s opravou starého Volkswagenu Beetle. Tak sa mu to zapáčilo, že sa úpravám týchto modelov začal venovať naplno a na tieto autíčka sa aj špecializuje. A výsledky jeho práce stoja za pozornosť.

V 80-tych rokoch bol C. Memminger úspešným jazdcom na okruhu v Le Mans, dnes však už všetku svoju pozornosť venuje vylepšeniam a úpravám slávnych autíčiek značky Volkswagen Beetle.

Všetko to začalo v roku 1998. Vtedy ho jeho kamarát požiadal, aby mu pomohol opraviť jeho starý VW Beetle. Táto práca ho zaujala natoľko, že dnes vytvára up-gradnuté modely, ktoré by chcel vidieť jazdiť v uliciach, keby ich vo veľkom na tento štýl začala vyrábať spomínaná automobilka.

Zameriava sa najmä na modely kabrio, teda vozidlá bez strechy, ktoré sú vhodné na letné dni a jazdu s vetrom vo vlasoch. A to doslova. Upravený model dosahuje rýchlosť až 200 km za hodinu. Objem motora je 2,7 litra s priamym vstrekovaním.

Vozidlo je veľmi ľahké a jeho interiér nezdobí najmodernejšia elektronika, ktorá by mohla vodiča zbytočne rozptyľovať. Tento VW kabrio je skôr o vychutnávaní si jazdy, okolitého sveta a s tym spojených pôžitkov, než s hračkami v štýle dnešných moderných technológií.

Výsledný štýl na na prvý pohľad moderný, veľmi príjemný a elegantný. Presne taký, ako sa na dnešnú dobu patrí.

Viac informácií nájdete na stránke Memminger Roadster.

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr