shop-cart

Práve čítate: V Glenrothes predstavili novú sériu whisky

V Glenrothes predstavili novú sériu whisky

Komplexná, plná a krásne vyvážená. Taká je nová séria single malt whisky z pálenice Glenrothes zo škótskeho regiónu Speyside. Jej spoločným znakom je to, že dozrievala v sudoch po sezónnej sherry. Aj preto je táto kolekcia whisky označovaná ako #soleo collection.

Whisky The Glenrothes, ktoré patria do tejto kolekcie majú označenie veku. Zahŕňajú 10-, 12-ročnú, 18-ročnú, 25-ročnú a 40-ročnú whisky. Posledne menovaná je v pláne budúci rok.

Novinka je charakteristická svojou transparentnosťou – všetky potrebné informácie sú na etikete a tiež tým, že nie je doddatočne prifarbovaná karamelom.

25-ročná whisky z tejto kolekcie už zabodovala na súťaži The Chairman´s Trophy, kde získala 97 bodov zo 100 v Ultimate Spirits Challenge. Táto štvrťstoročná The Glenrothes kombinuje svoju dekadentnú chuť s medom, slivkami a čerstvou brioškou, ktorátejto whisky dodáva nezameniteľnú arómu. To všetko vytvára harmonickú chuť, v ktorej je možné cítiť aj slaný karamel, mango a semienka koriandra.

Trochu inak chutí napríklad 12-ročný The Glenrothes z tejto kolekcie. Jeho aróma je charakteristická stopami po banánoch a vanilke, chuti dominujú banány, citrón či melón s trochou škorice. Záver je dlhý a sladký, veľa melónu a štipka korenia sú tou najlepšou bodkou za ochutnávkou tejto skvelej škótskej.

Man About, blog pre mužov

Zdroj informácií a foto: GlenrothesUlož tento článok na neskôr