Úvod Móda V súlade s prírodou. Oblečenie, v ktorom sa budete páčiť

V súlade s prírodou. Oblečenie, v ktorom sa budete páčiť

Niekoľko tipov na letné outfity pre mužov.

-

Asi nie je muž, ktorý by nechcel byť príťažlivý. Asi neexistuje človek, ktorý by sa nechcel páčiť iným. Mužom či ženám. Na tom nezáleží. Dôležitú úlohu v tom hrá prirodzene starostlivosť o zovňajšok a aj štýl obliekania. Prinášam niekoľko rád a inšpirácií, ako sa štýlovo obliecť a navyše využívať prírodné materiály, ktoré nie sú záťažou pre životné prostredie. Aj to je dnešný trend, na ktorý netreba zabúdať.

Bavlna a ľan. Presnejšie, trvalo udržateľná bavlna a trvalo udržateľný ľan. Tieto materiály hrajú v najnovších trendoch pre mužov hlavnú úlohu. Sú ľahké a vzdušné. Prírodné. Ležérne i decentné. Však sa presvedčte sami. (Informácie o trvalo udržateľných materiáloch nájdete na konci blogu.)

Tieto pánske outfity osobne odporúčam na toto leto. Len pre informáciu: táto značka ma neplatí, ani s ňou nemám žiadny obchodný vzťah. Ide čisto o moje osobné sympatie k produktom a k ich vzťahu k trvalo udržateľnému rozvoju a šetrnému prístupu k našej planéte.

Čo na seba v lete. Tipy na outfity

Tu je niekoľko tipov čo na seba a ako sa zladiť. Keď k tomu pridáte návštevu u barbera, ktorý sa postará o vaši frizúru a prípadne aj bradu či fúzy, budet to dokonalé.

Ľanová košeľa bledomodrej farby. Zdroj: Massimo Dutti
Ľanová košeľa ružová. Zdroj: Massimo Dutti
Biele chinos nohavice a pulóver z kašmíru. Zdroj: Massimo Dutti
Aj v lete môže muž pôsobiť elegantne. A pritom sa cítiť pohodlne. Zdroj: Massimo Dutti
Džíny sú a vždy budú trendy. Stačí ich len vhodne doladiť. Zdroj: Massimo Dutti
Ľanové sako. Zdroj: Massimo Dutti
Kombinácia zelenej a bledo hnedej. Prírodné farby sú in. Zdroj: Massimo Dutti
Biele chinos nohavice a pásikavá polokošeľa z bavlny. Zdroj: Massimo Dutti
Ležérnejší letný štýl predstavujú aj krátke nohavice. Zdroj: Massimo Dutti
Klasika: Biela ľanová košeľa a moderé chinos nohavice, príp. džíny. K tomu vzdušné escadrilky na nohy.
Zdroj: Massimo Dutti
Escadrilky sú veľmi pohodlné. A k ľanovému oblečeniu ako stvorené. Zdroj: Massimo Dutti

Materiály, ktoré odporúčam

TRVALO UDRŽATEĽNÝ ĽAN

Udržateľný európsky ľan je prírodné vlákno pestované bez umelého zavlažovania a bez geneticky modifikovaných semien. Jeho pestovanie redukuje používanie hnojív a vyhýba sa používaniu defoliantov, vďaka čomu nám pomáha chrániť pôdu a rieky. Tento proces je certifikovaný European Flax® Európskej konfederácie pre ľan, plátno a konope (CELC), neziskovej organizácie, ktorá dohliada na všetky etapy výroby a transformácie ľanu a konope.

ORGANICKÁ BAVLNA 

Organická bavlna sa pestuje s použitím prírodných hnojív a pesticídov. Tento proces znižuje spotrebu vody a emisie CO2, čím nám pomáha predchádzať klimatickým zmenám. Pri jej pestovaní sa navyše nepoužívajú geneticky modifikované semená, čo pomáha udržať biodiverzitu semien a úrodnosť pôdy. Používame iba organickú bavlnu s certifikátom Organic Content Standard (OCS) alebo Global Organic Textile Standard (GOTS), čím je zaručená jej kontrola počas celého procesu, od prvotnej suroviny až po finálny produkt. 

BETTER COTTON 

Ďalším typom udržateľnej bavlny je Better Cotton. Bavlnu Better Cotton pestujú poľnohospodári akreditovaní organizáciou Better Cotton Initiative (BCI), ktorá školí poľnohospodárov v oblasti zásad dôstojnej práce, efektívneho využívania vody a starostlivosti o pôdu a prírodné biotopy.

Man About, blog pre štýlových mužov

Zdroj: Massimo Dutti

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov