Úvod Whisky Vieme medzi prvými! Glenfiddich uvedie novú špeciálnu 'dymovú' whisky

Vieme medzi prvými! Glenfiddich uvedie novú špeciálnu ‘dymovú’ whisky

-

Najpredávanejšia a najoceňovanejšia značka škótskej single malt whisky Glenfiddich by mala už onedlho predstaviť ďalšiu novinku zo svojej série špeciálnych experimentálnych whisky. Po Glenfiddich IPA Experiment, Glenfiddich Winter Storm a Glenfiddich Project XX a  by sa mala na trhu objaviť štvrtá novinka v poradí – Glenfiddich Fire & Cane.

Informácia už začala presakovať na povrch na niektorých internetových stránkach (napr. portály drampedia.com či maltymates.com), oficiálny web tejto značky ju však ešte zatiaľ nepotvrdil.

Zdroj foto: maltymates.com

Nová špeciálna škótska single malt z mestečka Dufftown by mala byť úplne iná ako jej predošlé tri sériové ‘kolegyne’. Bude totiž dymová!  Značka ju na etikete charakterizuje ako “smoky Glenfiddich finished in sweet rum casks”, teda dymový Glenfiddich, ktorý v závere dozrieva v sudoch po sladkom rume.

Pre whisky z regiónu Speyside, odkiaľ Glenfiddich pochádza, pritom dymové whisky až také bežné nie sú, charakteristické sú skôr pre škótsku z ostrovov.

Zdroj foto: drampedia.com

Čo znamená, že je whisky dymová? Znamená to, že pri sušení sladového jačmeňa bola na vykurovanie ako palivo použitá rašelina. Dym z nej potom zanechá svoju vyúdenú stopu aj v samotnom produkte.

Autorom tejto špeciálnej edície je známy malt master Glenfiddichu Brian Kinsman.

Čím boli charakteristické prvé tri whisky z tejto experimentálnej série?

 

#1 Prvá Glenfiddich IPA finišovala v sudoch po pive India Pale Ale (IPA).

Zdroj foto: Rémy Cointreau

#2 Druhá škótska Glenfiddich Project XX bola namiešaná z whisky z 20 rôznych sudov, ktoré špeciálne vybrali ambasádori značky z celého sveta.

Zdroj foto: bottlesandstories.cz

#3 Tretia single malt, 21-ročný Glenfiddich Winter Storm, finišoval v sudoch po kanadskom ľadovom víne. Zaujímavosťou je, že špeciálny druh hrozna, ktoré sa používa na výrobu ľadového kanadského vína sa pestuje pri Niagarských vodopádoch a oberá sa o polnoci pri teplote -10 stupňov Celzia.

Zdroj foto: Glenfiddich

Nie je známe kedy a či sa táto novinka dostane aj na náš trh, určite ju však bude možné získať v zahraničí alebo v medzinárodných e-shopoch zameraných na whisky alebo alkoholické nápoje ako také.

Nová škótska bude plnená do fliaš v sile 43% alkoholu. Cena, za ktorú si budete môcť nový Glenfiddich kúpiť tiež ešte nie je známa.

Man About

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prerábal som byt. Alebo, keď sa predstavy nestretnú s realitou

Prerábal som byt. Predstavy mám ako Pat a Mat. Možno aj výsledok by bol taký, keby... Veď si prečítajte. Dopadlo to všetko inak.

Dve legendy sa spojili. Prinesú niečo výnimočné

Keď sa spoja také pojmy ako sú Bowmore (svet whisky) a Aston Martin (svet automobilov), výsledok nemôže byť iný ako vynikajúci.

Nepretrhnite sa a nájdite si čas pre seba. Vytvorte si vlastné rituály

Rituály nám pomáhajú lepšie sa vysporiadať s problémami, povinnosťami a tlakom, ktorý je na nás vyvíjaný deň čo deň. Ako na to? Toto robím ja.

Divní ľudia v Tatrách alebo z čoho mi ostával rozum stáť

Človek okolo seba vidí kopec divných ľudí. Prečítajte si, čo som spozoroval v Tatrách. Niekedy mi fakt zastával rozum.

Špecializujú sa na whisky z jediného suda. A majú štýl a jedinečnosť

The Single Cask ponúkajú whisky z jedného jediného suda, z rôznych páleníc. Všetko však vo vlastných štýlových fľašiach. Originálne!

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov