shop-cart

Práve čítate: Víkend, keď sa mi plnili sny

Víkend, keď sa mi plnili sny

Mám skvelú priateľku. Teda už snúbenicu. Vo štvrtok som sa jej zmienil o tom, že by som rád cez víkend vycestoval do Brna na whisky festival. A aj keď ona až takú záľubu vo whisky ako ja nemá, súhlasila. Vraj kvôli tomu, že chce, aby som bol šťastný.

whisky festival

A sme v Brne!

Najskôr mi síce navrhla, nech idem s kamarátom, ale keď som jej povedal, že si chcem urobiť víkendový výlet len s ňou, obmäkčilo ju to. Napokon teda súhlasila, rezervovali sme si noc v hoteli a naplánovali všetko potrebné. Víkend bol naplánovaný raz-dva. A vydaril sa, bolo fajn.

Prečo ma láka whisky festival

Možno sa pýtaš, čo je také zaujímavé na tom, ísť a akýsi whisky festival. Samozrejme, nie je to akcia pre každého. Ale pre niekoho, komu chutí whisky, to určite zaujímavé je. Nie je to ale len o whisky, je to aj o ľuďoch, priateľoch, ktorých tam stretneš a tiež o degustácii rôznych whisky na jednom mieste.

whisky festival

keď ochutnáš z každej :D, tak… už nič

Whisky festival je priestor pre všakovaké značky whisky (najmä škótske, ale aj české, japonské a kadejaké), či whiskey (írske alebo americké), aby predstavili svoje portfólio. Svoju bohatú ponuku. A ty ju tam môžeš ochutnávať. Najviac ma však baví to, keď nečakane dostaneš ochutnať niečo, k čomu by si sa bežne len tak nedostal.

whisky festival

Tullamorka priamo zo suda, mňam

Nečakaná skúsenosť

Tak ja som napríklad mohol ochutnať írsku Tullamorku, ktorú kamaráti – whisky experti – dostali k dispozícii minulý týždeň v pálenici priamo v meste Tullamore. A nešlo o hocijakú whiskey. Išlo o whiskey stiahnutú priamo zo suda do vzorkovej fľaše, nebola absolútne ničím riedená, ani upravovaná, ani filtrovaná, ani dofarbovaná. Jednoducho čistý produkt. Vec, ktorú bežný človek vyskúšať nemôže. Poteší keď si jeden z mála, nie?

whisky festival

Novinka z dielne pálenice Bruichladdich, nová Port Charlotte. Rašelinová

Alebo… účastníci riadenej degustácie whisky experta spoločnosti Rémy Cointreau Vaška Routa mohli ochutnať peckovú škótsku rašelinovú whisky Octomore 9.2. Ide o edíciu, ktorá ešte nie je na trhu. Len príde. Ale na whisky festivale v Brne už k dispozícii bola. Pre vyvolených, ktorí sa zúčastnili. Sú to také drobnosti, ktoré nás, milovníkov kvalitnej whisky potešia.

Dymová whisky pre pánov

Aj keď sa moja priateľka Ingrid na whisky festival až tak ako ja netešila, zaumienil som si, že jej dám ochutnať veľmi kvalitné ťažšie rašelinové whisky. Tvrdil som jej, že aj napriek tomu, že má rada také ľahšie, ovocné whisky, dobrá rašelinka by jej chutiť mohla. Nechutila. Krivili sa jej ústa. Potvrdilo sa mi, že takáto dymová whisky je doménou skôr nás chlapov, a to navyše takých, ktorí si už čo to z whisky odpili. Znamená to, že nie sú začiatočníci. Ženám väčšinou nechutí, ak áno, sú skôr výnimkou. Tak som si ju vychutnával sám…

Whisky Festival, Man About

Aj dámy ľúbia whisky. Aj keď nie rašelinovú

Spokojná s cylindrom

Svojej milovanej som teda nalieval degustačné vzorky takých whisky, ktoré by jej mohli chutiť – The Balvenie, Glenfiddich XX, či jej obľúbený Monkey Shoulder. A bola spokojná a vysmiata. Nielen s whisky, ale aj so spoločnosťou super chalanov, ktorí whisky ponúkali a vedeli o nej pútavo rozprávať, ako napríklad náš slovenský whisky expert Peťo Praženka. Od neho si požičala jeho typický cylinder, ktorý nejaký čas spočinul na jej hlave 😀

whisky festival, blog

Keď ťa nebolí hlava, si vysmiaty

Keď ťa nebolí hlava

Na druhý deň ráno sa mi pochválila, že ju vôbec nebolí hlava. To je presne tá vec! Keď piješ dobrú whisky a nemiešaš ju s iným alkoholom (naopak dopĺňaš tekutiny aj čistou vodou), na druhý deň ti nič nie je. To je na tom úplne najlepšie!

whisky festival, blog, Man About

Nie, toto nie je po 6 pohároch whisky. To je predtým 😀

Zastávka v Ledniciach

Cestou domov z Brna na Slovensko som si ešte zmyslel zastaviť sa v Lednicích. Chcel som vidieť tamojší zámok s nádhernými záhradami. Keď už teda ideme okolo, nech mám zážitok kompletný. No a keďže mi moja partnerka tento víkend plnila sny, súhlasila a išli sme. Bolo tam krásne, oplatí sa vidieť.

whisky festival

Zakončenie víkendu v Ledniciach. Takto!

Jeden pre druhého

Najkrajšie však na tom celom bolo to, že sme mohli stráviť víkend spolu. Že sa jeden pre druhého obetoval (teda v tomto prípade ona pre mňa) lebo videla, akú mi tým urobila radosť. A keď som šťastný ja, tak je šťastná aj ona. A tak sme boli šťastní obaja. A mali sme krásny zážitkový víkend.

Aj keď to boli také moje malé sny, moja polovička mi ich splnila. A ja jej za to aj touto cestou ďakujem!

Presne toto sú maličkosti, ktoré robia náš život krajším. A navyše, upevňujú vzťah. Vrelo odporúčam.

P.S. Pre teba

-Man About

 Ulož tento článok na neskôr