Úvod Vzťahy Víkendový špeciál: Keď prekvapenie od ženy muža naserie

Víkendový špeciál: Keď prekvapenie od ženy muža naserie

Niekedy je fajn premyslieť si svoju reakciu. A nesprávať sa ako blbec.

-

Na úvod sa ospravedlňujem za slovo “naserie”, ale niekedy je lepšie pomenovať veci pravým menom. Ja som sa cez víkend trošku “nasral”, ale potom ma môj postoj mrzel. Moja žena mi prichystala meninový zážitkový darček, ktorý som v prvej chvíli neocenil. Naopak, vyhejtoval som ju.

Niekedy som taký mrzút. Keď na niečo nie som mentálne pripravený, alebo ma niečo vyvedie z miery, frflem, nadávam. Potom sa veci upokoja a ja spravím to, čo sa odo mňa žiada. Ale hundranie byť takmer vždy musí…

Ja. Asi takto 😀

Sobotný príbeh

V sobotu bolo krásne prekrásne. Moja partnerka si dni a noci lámala hlavu, čím ma na meniny poteší. A tak mi vymyslela prekvapenie. Povedala mi, že sa mám pekne obliecť. “Daj si tie a tie kraťasy a nejakú košeľu, v tom sa mi budeš páčiť,” zašvitorila, keď sme sa doma chystali na malý výlet. Nuž tak som poslúchol a vychystal som sa, nech sme teda obaja spokojní. Krátke tyrkysové nohavice, ružová košeľa a nové biele tenisky. Na hlavu som si dal slamený klobúčik, však slnko pieklo ako v pekle. A išlo sa.

Ticho pred búrkou

Priviezli sme sa do dedinky Zálesie a zaparkovali na malom parkovisku pri kraji cesty. Uvidel som krásne drevené korzo popri Malom Dunaji a povedal som si, že to bude pekná a zaujímavá prechádzka. A tak sme ruka v ruke šli vpred. Na úvod sme si urobili pár foto a selfíčiek a išli ďalej. Skutočne veľmi pekné prostredie, zeleň, voda, kľud. A potom sme prišli na miesto, kde boli odstavené člny. Zasmial som sa, že aha, tu sa dá aj člnkovať. A moja žena na to odvetila: však to aj ideme robiť.

V člne 😀

Vyvedený z miery

Pŕŕŕ, povedal som si. Ja a člnkovať? Voda špinavá, kalná. Nie príliš voňavá. Ja v outfitíku nie moc vhodnom na člnkovanie. Hneď som sa vzpriečil. Snáď si nemyslíš, že ja vleziem do toho člna!? A v tejto košeli? Však na člnkovanie treba vhodné oblečenie! A čo ak sa prevrátime? To spadnem do tej hnusnej špinavej vody v týchto bielych nových teniskách? A uvedomuješ si, že ak sa prevrátime, bude ťa to stáť tisíc eur, lebo budeš musieť kúpiť dva nové iPhony? Takúto spŕšku “uhundranín” a hejtov som spustil smerom k mojej žene.

Malý Dunaj, Zálesie

Keď som sa lepšie pozrel, videl som, že má slzy v očiach. Povedala mi, že v poriadku, nemusíme, keď nechcem, ale potom je celý jej plán na nič a môžeme ísť rovno domov. “Tak veľmi som sa snažila, aby si mal pekný deň a aby sme robili niečo nezvyčajné, a ty si to všetko pokazil.” Ups. Uvedomil som si, že som asi nemal takto reagovať. Áno, pred vodou mám rešpekt, najmä keď nevidím na dno. Nie som žiadny hrdina. S tou reakciou som to prehnal. Ale to mi došlo až neskôr. Vtedy som napokon zvolil, že teda, keď už sme tu, tak to skúsme, ale musíme mať záchranné vesty a nesmiem sa namočiť! Tak! A basta…

Prepáč

Slečna od člnov ma ubezpečila, že môj a vlastne náš outfit nie je prekážkou a že pokojne môžeme ísť člnkovať. Tak som stiahol chvost a vliezol som do člnku. Výsledok? Bolo to super! Išlo nám to, videli sme zaujímavé živočíchy, trošku sme si zašportovali a hlavne, mali sme pekný zážitok. Mojej žene som sa ešte v člne ospravedlnil. Niekoľkokrát. A poďakoval som jej za pekný darček. A jej snahu neodbiť môj sviatok kúpou fľaše vína alebo košele. Vážim si to, že si dala tú námahu a vymyslela niečo originálne.

To mám záchrannú vestu, nie oblekovú 😀 A tu sa už moja polovička usmieva…

Večerná dohra

Večer mal náš príbeh ešte malú dohru. Znovu a znovu sme preberali moju nepeknú reakciu. Opäť som jej poďakoval a ospravedlnil som sa za moje správanie. A ona sa ma opýtala, že prečo vždy musím najskôr hundrať a ponadávať, kým urobím to, čo napokon aj tak urobím. Ja som jej odvetil, že to robím len smerom k ľuďom, ktorých mám rád a sú mi blízki, lebo viem, že práve im to povedať môžem a vlastne že ma poznajú a vedia aký som.

Vydro-ondatro-nutria. Neviem presne 😀

Na to som od manželky dostal odpoveď, ktorá sa mi zapísala do pamäti: “Práve k blízkym sa správaj inak. Práve k ľuďom, ktorí ťa majú radi, buď milý a prívetivý. K iným si rob čo chceš, im na tom až tak nezáleží. Ale k rodine sa správaj pekne. Lebo práve jej vieš svojimi neuváženými slovami najviac ublížiť.”

Keď som sa nad tým všetkým zamyslel, vedel som že moja žena má pravdu. Opäť.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov