More

  Výborná pizza s vysokým obsahom bielkovín

  Toto je recept pre všetkých, ktorí sa snažia urobiť niečo so svojou postavou a milujú pizzu. Keby ste si dali klasickú pizzu niekde v pizzérii, bude mať vysoké hodnoty sacharidov, ktoré sa vo vašom tele neskôr premenia na tuk. A to nie je to pravé orechové. Táto pizza je lepšia. A chutí výborne. Úplné nebíčko v papuľke!

  vyborna pizza, man about
  Takto vyzerá už nakrájaná, pripravená na zjedenie

  S touto novou pizzou prišla moja priateľka, ktorá tiež cvičí, chudne a snaží sa spevniť svoju postavu. Podobne ako ja. Aj preto som privítal jej nový recept, ktorého základom je iný druh cesta, než pri klasickej pizzi. Je z nízkotučného alebo polotučného hladkého tvarohu a celozrnnej múky. Skvelou správou je, že má vysoký podiel proteínov (bielkovín)!

  Výborné nutričné hodnoty

  Prečo si urobiť práve takúto pizzu a nedávať si tú z talianskej pizzerie, alebo mrazenú z obchodu? Odpoveď je jednoduchá: jej nutričné hodnoty sú neporovnateľne lepšie.

  Čo sa týka kalórií, má ich táto výborná pizza pomerne dosť, okolo tisíc. Podobné množstvo ich má aj klasická 400 g pizza v reštaurácii. Iné je však jej zloženie. Kým mnou preferovaná pizza obsahuje až 89 gramov proteínov, tá bežná len 36 g. Čo sa týka karbohydrátov, teda sacharidov, má ich moja pizza 59 g, tá bežná až 150 g. A to sú zásadne rozdielne hodnoty.

  My si s mojou priateľkou túto pizzu delíme na polovice, takže aj kalórie (ale aj proteíny a sacharidy) máme prirodzene delené dvomi.

  Recept

  Takže poďme na to a urobme si túto parádnu proteínovú pizzu.

  Potrebujeme: 2 vajcia, 200 g polotučného alebo nízkotučného jemného tvarohu, tri polievkové lyžice celozrnnej múky, provensálske korenie, paradajkový pretlak a kečup, 1 cibuľa, 1 kávovú lyžicu soli, 50 g šampiňónov, 150 g šunky, 50 g sterilizovanej kukurice, mozzarela, cesnak na potretie (môže a nemusí byť).

  vyborna pizza

  Cesto

  2 surové vajcia vyšľaháme a zmiešame ich so soľou, tvarohom a múkou. Vytvoríme hladké cesto. Na plech si dáme papier na pečenie, ktorý potrieme malým množstvom oleja a na to vylejeme cesto. Roztrieme ho do tvaru kruhu, na tenkú rovnomernú vrstvu. Dáme ho do rúry na 185 stupňov a pečieme 3 minúty.

  vyborna pizza, blog

  vyborna pizza

  Ďalší postup

  Potom cesto vyberieme a navrstvíme naň ďalšie suroviny. Najskôr ho potrieme cesnakom (môže a nemusí byť), potom vrtsvou paradajkového základu (pretlak zmiešaný s trochou kečupu a provensálskym korením), potom pridáme cibuľu, šampiňóny, kukuricu, šunku a navrch dáme nastrúhanú, alebo na tenké krúžky nakrájanú mozarellu.

  vyborna pizza

  Samozrejme si na pizzu môže dať každý, čo chce a čo mu chutí…

  vyborna pizza

  Všetko dáme opäť piecť do rúry na 180 stupňov, približne na 20-25 minút. Keď je pekne pripečená vyberieme ju, nakrájame a môžeme konzumovať.

  vyborna pizza, Man About, blog
  Takto vyzerá naša pizza hotová 🙂 Mňam!

  Ja som dosť prieberčivý a potrpím si na dobré jedlo a táto pizza mi neskutočne chutí. Práve som ju dojedol a cítim úplné nebíčko v papuľke.

  Dobrú chuť!

  -Man About, blog pre mužov

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img