shop-cart

Práve čítate: Vytvoril elektrické Ferrari. Je rýchlejšie ako klasické!

Vytvoril elektrické Ferrari. Je rýchlejšie ako klasické!

Kalifornčan Eric Hutchison, špecialista na tvorbu elektromobilov, vytvoril Ferrari na elektrický pohon. Jednoducho prerobil staré nepojazdné Ferrari z roku 1978, model 308 na elektromobil, ktorý zreštauroval a zmodernizoval. Výsledok? Lepší ako by sa mohlo očakávať!

Fanúšikovia klasických automobilov Ferrari si možno teraz trhajú vlasy a krútia hlavami. Ako môže niekto prerobiť legendu na elektromobil? No môže. A prečo nie?

ferrari

Zdroj foto: CNN.com

Zaujímavé boli výsledky testov, v ktorých sa porovnávali benzínové Ferrari a Ferrari na elektrický pohon. Obe testovacie jazdy robil profesionálny vodič na tej istej dráhe dlhej približne jeden a pol míle. A čo sa stalo? Elektromobil úplne deklasoval benzínový automobil spomínanej značky. Bol rýchlejší až o 10 sekúnd!

Podľa Hutchisona je Ferrari ideálnym kandidátom na konverziu, pretože ak prerábate auto na elektrické, pridáte mu energiu, zdvojnásobíte jeho výkon i krútiaci moment. Autor projektu to potvrdil pre americkú televíziu CNN.

Ako to všetko vzniklo?

Hutchison našiel zničené Ferrari po katastrofickom požiari motora. Kúpil ho za 10-tisíc dolárov. Podľa jeho slov bol potom ako ho z vrakoviska doviezol domov úplne zúfalý. Interiér bol po požiari paliva úplne vyhorený, guma bola roztavená, sklá vybité. Stovky a stovky hodín práce však napokon stáli za to.

Zdroj foto: CNN.com

Aj napriek tomu auto vyvoláva kontroverzie. Milovníci tejto značky totiž nechcú tiché vozidlo, ale naopak auto s burácajúcim motorom. Podobný názor vyjadril ešte v roku 2016 aj šéf Ferrari Sergio Marchionne, neskôr však priznal, že aj jeho firma sa bude musieť skôr či neskôr vybrať cestou elektrifikácie vozidiel.

Aké je elektro Ferrari

Nové elektrické Ferrari má tri batérie, jednu vpredu a dve v tvare L na mieste, kde sa nachádzala palivová nádrž. Podľa Hutchisona je zvuk tohto prototypu veľmi upokojujúci, motor nevydáva takmer žiadny zvuk.

Keď dáte nohu na plyn a zošliapnete ho, je až strašidelné, že auto nevydáva žiadny ohlušujúci zvuk a počujete len piskot pneumatík. Adrenalín v tomto elektrickom aute s oveľa vyššou silou je fenomenálny, neopísateľný“, hovorí autor elektromobilu pre CNN.

Je to však porovnateľné s klasickým Ferrari? Hutchison priznáva, že v žiadnom prípade. Podľa neho ide o úplne novú skúsenosť. “Nový motor znie skôr ako prúdový motor, keď ho zažnete. Sú tu úplne iné zvuky, ktoré vôbec nepripomínajú Ferrari tak ako ho poznáme,” uzatvára hodnotenie Hutchison.

Ferrari

Zdroj foto: CNN.com

Predané na dražbe

Svoje auto následne ponúkol na dražbu. Za 77 tisíc dolárov ho kúpil nový majiteľ Drew Gill. Netušil, že ide o elektromobil. Po skúšobnej jazde ostal veľmi prekvapený. Neľutuje však. Tvrdí, že v Kalifornii je to trend, nerobíte hluk a nevytvárate žiadne škodlivé emisie. Gill prezradil, že elektro Ferrari je oveľa rýchlejšie ako iné elektromobily, ktoré mal dovtedy možnosť šoférovať.

Hutchison verí, že budúcnosť automobilového priemyslu môžu tvoriť nové technológie v starých klasicky vyzerajúcich vozidlách.

Čo na to hovoríte vy? Myslíte si, že spojenie starého a nového môže sláviť úspech? Ja osobne si myslím, že to môže byť cesta budúcnosti.

-Man About

Kľúčové slová

, ,


Ulož tento článok na neskôr