Inovácie posúvajú náš svet dopredu. Aj preto je fajn, že sa tu objavila spoločnosť, ktorá vyvinula auto na solárnu energiu. Ekologické vozidlo môže riešiť problém s nabíjaním batérií a dojazdom u elektromobilov.

Foto: Aptera.com

Výrobu a vývoj zabezpečuje spoločnosť Aptera z Kalifornie v USA. Podľa nej môže mať toto ultraľahké a aerodynamické vozidlo na troch kolesách dojazd až tisíc míľ. V podstate sa však bude dobíjať neustále. Podmienkou je dostatok slnečného žiarenia. Toho je síce v Kalifornii dostatok, ale inde na svete ho už toľko byť nemusí. Nevadí, ako prototyp to nie je zlé, uvidíme, akým smerom sa to bude uberať. Do výroby by sa mal tento prototyp trojkolky dostať v roku 2022. Teraz sa hľadajú investície.

Foto: Aptera.com

Čo o ňom teda vieme práve dnes? Výrobca tvrdí, že toto auto jeho vodič nebude musieť vôbec nabíjať, lebo za rok vyprodukuje dostatok energie na jazdu. Zrýchlenie z nula na sto km vraj dosiahne za menej ako štyri sekundy. Aptera tiež tvrdí, že vozidlo je vyvinuté ako najbezpečnejší automobil na svete. Má mať špeciálnu komoru, ktorá pri náraze ochráni vodiča. Vozidlo, alebo skôr vozítko má aj systém autopilota, a tak môže súťažiť s vývojármi autonómnych vozidiel. Na jeho vývoji údajne spolupracovala veľká japonská spoločnosť.

aptera.com

V roku 2040 by mal predaj elektromobilov tvoriť 35 percent predaných vozidiel. Aptera ich chce v roku 2024 predávať za rok 40-tisíc. Dnes je v štádiu hľadania investícií. Uvidíme, ako sa jej bude dariť. A cena? Odhaduje sa na viac ako 34-tisíc dolárov.

Man About, blog pre mužov

Zdroj: aptera.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu