shop-cart

Práve čítate: Vzdáte to skôr, ako to skúsite?

Vzdáte to skôr, ako to skúsite?

Určite sa vám už mnohokrát stalo, že ste videli krásnu ženu, radi by ste sa s ňou dali do reči, ale nenabrali ste odvahu. V takýchto situáciách sa ocitáme pomerne často. Čo teda treba urobiť?

Všetko je to o našom sebavedomí. O tom, či máme gule to urobiť. A o tom, či dokážeme spracovať prípadné odmietnutie. Ale, ako ja hovorím – ak neskúsime, nevieme.

Toto sa stalo mne

Predstavte si túto situáciu, ktorú som zažil predtým, ako som si našiel svoju terajšiu priateľku. Bol som vo fitku a zrazu som si všimol neskutočne krásnu babu. Bola presne môj typ. Mala peknú postavičku a pekná bola aj v tvári. Nemohol som od nej odtrhnúť oči. Najmä po tom, čo začala predvádzať na žinenke. Keď som videl aká je ohybná, ako robí rozštep a šnúru a iné polohy, začala mi fungovať fantázia na plné obrátky. Testosterón v mojom tele rástol raketovým tempom. A išli mi oči vypadnúť z jamiek. Bol som slobodný a bol som na “love”. Povedal som si, toto musíš skúsiť. Musíš ju osloviť a musíš ju pozvať na kávu. Hovorí sa to ľahko, realizuje ťažšie.

Nízke sebavedomie

Moje sebavedomie nebolo až také vysoké ako kedysi, prestávka vo vzťahu sa na tom celkom iste negatívne podpísala. Hodnotím sa prísne a viem, že nie som až taký atraktívny, ako by som možno chcel byť. Ale na druhej strane viem zaujať ženu svojou charizmou, osobnosťou, prístupom. Mám to odskúšané.

Stávka na náhodu

Dal som si teda taký vnútorný záväzok: Ak sa a ňou náhodne stretnem po tom, čo vyjdem zo sprchy po cvičení, bude to znamenie, že mám do toho ísť. Šanca, že ju skutočne stretnem nebola až taká veľká, ale bola. A ja som to jednoducho nechával na náhodu. Docvičil som a zhruba v rovnakom čase (však náhode treba aj trochu pomôcť) sme odišli do šatní. Ona do dámskej, ja do pánskej. Hodil som sprchu, obliekol som sa a odišiel z priestorov fitness centra. Zviezol som sa výťahom na prízemie a vyšiel som z budovy.

Nevedomosť žerie viac

Stála vonku a fajčila. Srdce mi začalo byť ako divé. Neočakával som, že sa mi naskytne táto príležitosť, ale bola tam. Sama. Nabral som všetku odvahu, ktorú som dokázal naškriabať a s malou dušičkou som sa jej prihovoril. Ešte predtým som si hovoril: Ak ju oslovíš, môže ťa prinajhoršom odmietnuť. Ale šanca, že sa nechá pozvať bola rovnako veľká. Päťdesiat na päťdesiat. Ak to ale neurobíš, nikdy sa nedozvieš, či si mal šancu. A bude ťa to zožierať viac ako prípadné odmietnutie.

Rozuzlenie

Takže som to urobil. Pozdravil som ju a vysúkal som zo seba niečo ako: “Cigaretka hneď po cvičení? To nevyzerá veľmi zdravo.” Usmiala sa a už ani neviem čo odpovedala. Potom to prišlo. Otázka, ktorá mala rozhodnúť o tom, či dostanem šancu alebo nie. “Nešla by si so mnou na kávu?”, skúsil som. Jej odpoveď ma nepotešila: “Prepáč, ale nie”. Bum, bác, koniec, odfajč. Ospravedlnil som sa jej za moju trúfalosť a dodal som: “Prepáč, musel som to skúsiť.” Ona mi s úsmevom odpovedala, že je rada, že som sa jej na to opýtal, že skúšať treba. O chvíľu na to som ju videl nastupovať do auta, pravdepodobne k jej priateľovi. Bola zadaná…

Aj keď mi to teda nevyšlo, nedopadlo to nijako katastrofálne. Ja som mal pokoj v duši, že som to aspoň skúsil. Musel som, aby som vedel na čom som. Keby som to neurobil, stále by mi vŕtalo v hlave, čo by bolo keby?

Úspechy striedajú neúspechy

Nebolo to moje prvé sklamanie, ale zároveň treba dodať, že predtým som mal niekoľkokrát u iných žien zase úspech. Raz to vyjde, inokedy nie. Taký je život.

Pointa tkvie v tom, že sa netreba vzdávať. Treba to skúšať. Len potom môžeme byť úspešní.

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr